Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek rossz következmény...

Szerintetek rossz következményei lehetnek, ha úgy költözünk össze, hogy az övé a lakás meg minden, én csak megyek a cuccaimmal?

Figyelt kérdés

Azt mondja, hogy ott minden az enyém és érezzem otthon magam, de mégis félek kicsit, hogy gond lesz ebből. Az esküvőt is tervezzük, jövő nyárra. Vélemények, tapasztalatok?

24/L


2011. febr. 17. 07:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Miért lenne gond? A fiam is így költözött össze a menyemmel, a fiam lakásába, ami be volt már rendezve. Azóta 2 gyönyörű unokám is született, és nagyon jól élnek. Semmi gond azzal, hogy a fiam lakása.
2011. febr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

az a tapasztalat, hogy a jó párkapcsolatokat is meg tudja mérgezni a vagyonközösség.


semmi kivetnivalót nem látok abban, h odaköltözz a szerelmedhez.

2011. febr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Mitol felsz?Meg nem vagytok hazasok es maris arra gondolsz,hogy mi lesz ha elvaltok?Ha igen vegyetek egy nagyobb lakast hazassag utan,az mar a kettotoke lesz es lesz min marakodni.
2011. febr. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Régen a lányok esküvő után odaköltöztek a férjük házába, ott volt az anyós, após meg minden. Ehhez képest nektek sokkal jobb, hiszen kettesben lehettek :)
2011. febr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem válásra gondolok, hanem inkább apróságokra. Például, hogy nem cserélhetek majd le egy bútort, mert az az övé, vagy nem festhetem át a szobát, meg ilyen és ehez hasonló dolgok.
2011. febr. 17. 08:18
 6/14 anonim ***** válasza:

Az általad felmerültektől nem tartanék, de mindig az övé marad. Hasonló cipőben járok, és mikor beszélgettem egy barátnőmmel erről, azt mondta, hogy ők összeházasodta, lassan suliba megy a gyerek, de belül ő még mindig tudja, hogy hol a helye. Illetve, hogy kinek a helye, pedig soha egy szóval sem utalt rá a férje. Ne is gondolkodj ezen!

Sok boldogságot! :)

2011. febr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A párommal a szüleimnél lakunk.Ő nem tudja otthon érezni magát.Tény h. ha nem vagyok otthon benyúl a hűtőbe, de ha otthon vagyok akkor inkább elbújik és kiszolgáltatja magát.Te még jobb helyzetben vagy,mert csak ketten vagytok. Bútorcsrét mi se tudunk,mert többnyire a szüleim döntenek.Max ha tudunk építkezni, vagy átalakítani
2011. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

szia,


mi pontosan így költözünk össze 8 hónap után, én csak pár bútort meg a cuccaimat vittem Hozzá. ráadásul másik országba költöztem!! :) ennek már 3,5 éve azóta van egy 2 éves kisfiunk és megvolt az esküvő is. nincs ezzel gond, majd megszokod!! :)

sok boldogságot!!


Ági

2011. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%

mi is így költöztünk össze anno. nekem van egy mindennel berendezett lakásom, neki meg van 2 szép bőröndje meg a csinos kis ruhái, laptopja, fényképezőgépe.

nekem pont így jó és tiszta. ha szétmegyünk, akkor nem kell hónapokig marakodni, h ki melyik széket vette, ő szépen annyival hazamegy, amennyivel jött. természetesen nem szeretném, hogy ez valaha is megtörténjen, de a családomban sajnos volt egy nagyon csúnya eset hasonló szituációban. azóta megfogadtam, h senkivel nem fogok közösködni.

2011. febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is így költöztem össze a párommal, konkrétan semmit sem hoztam, bútorom nem volt, az összes vagyonom az autóm, amit persze ő is használ.

Sajnos nem egy ismerősöm vált el úgy, hogy iszonyú sokat buktak az osztozkodáson és hiába volt meg előtte mindenük, a válás után szinte nulláról kellett kezdeniük mindent.

Amúgy neked van valamennyi megtakarított pénzed? Ha igen, akkor esetleg majd ha esedékes lesz egy felújítás, akkor azt te fizethetnéd (persze csak ha biztos lábakon áll a kapcsolatotok) és így akkor te is hozzáteszel valamit a lakáshoz.

2011. febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!