Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság, vagy együtt élés?...

Házasság, vagy együtt élés? Miért nem divat, még a megfelelő együttélés után sem, házasodni?

Figyelt kérdés
És az üzenete ennek: "még várok valakit, aki nálad is jobb nekem"?
2011. febr. 19. 06:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Sokan csak papírnak tartják a házasságot,vagy tudják,hogy azt nehezebb felbontani,mint az együttélést.

Van aki ugyan nem ellenzi a házasságot,de mindenáron álomesküvőt akar. Pedig házasságkötéshez elég az anyakönyvvezető,esetleg pap, és két tanú.

2011. febr. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez mindenkinél más az ok. Van ahol a szülök elváltak és félnek a fiatalok aztán meg ezer ok.


Nekünk rettentöen összetett. Èn voltam férjnél pedig ilyen érzéseim voltak "még várok valakit, aki nálad is jobb nekem"

még is férjhez mentem, majd gyorsan elváltam mikor azt megtaláltam. (csúnyadolog, de akkor az ember nem így gondolkodtam, és ha tudtam volna persze másképp csinálom).

Aztán a párommal már elsö nap össze házasodtunk volna, mégsem tettük a mai napig, pedig már itt a féléves babónk is. Az ok hogy a párom családja szeretne normál esküvöt, rendes partival meg minden. az én családom meg már végig élt egy nagy esküvöt, és most megint rángassam bele öket? a másik hogy van egy nagy háromszög. mi a szüleimtöl 1000 km-re lakunk a párométól meg 500 km-re majd több nyelvbeli külömbségek is adodnak a családban.

Még a gyerek keresztelöjét sem tudom eldönteni hogy is kellene.

2011. febr. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos manapság az a divat, hogy az emberek nem tesznek semmit a kapcsolatukért. Ha valami nem jó, nem próbálják meg megbeszélni, megoldani, hanem inkább rögtön szétmennek, mert az ugye "kényelmesebb", mint megerőltetni magukat és tenni valamit azért, hogy jobb legyen. Ezzel a felfogással pedig nem fér össze a házasság és a "holtomiglan, holtodiglan" eskü.
2011. febr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Huhh, akkor ez a Bermuda háromszög, ahol eltűnik az esküvő!

Hát így jobban értem, a Te esetedben, itt az első volt a sok. Azért sok sikert kívánok Nektek az esküvőhöz is, és a keresztelőhöz szintén:)

2011. febr. 19. 07:59
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Hát én 8 éve élek boldog házasságban. el sem tudtam volna képzelni, hogy ne menjek hozzá, vagy hogy ha szeretek valakit, akkor házasságon kívül szüljek neki gyereket.

Ahogy a sógorom fogalmazott, mennyire szebb az, hogy feleségem/férjem, minthogy párom/élettársam/barátnőm-pasim.

Az a szöveg, hogy ha megromlik a kapcsolat, akkor az élettársiból könnyebb kilépni, nekem olyan mint a házassági szerződés.

Ha nem érzem úgy, hogy vele fogom leélni az életem, akkor minek élek vele együtt? HA meg úgy érzem, hogy vele fogom leélni az életem, akkor miért nem megyek hozzá?

Igaz, ma már minden jogot megkapnak az élettársak is, de én ezt nagyon nem helyeslem. Lehet, hogy ha megmaradtak volna a házasság és az élettársi kapcsolat között a különbségek, akkor többen házasodnának.

2011. febr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Én 10 év együttélés után, 3 hét múlva fogok férjhez menni. Van egy közös babánk is.

Hogy miért most? Nem tudom. A házasság eddig nekem egy papír volt csak. Anélkül is boldogok vagyunk/voltunk 10 évig, az a papír mit változtatna? Azt, hogy nehezebb utána szétmenni... bár ha így gondolkodnék,a kkor férjhez se menjek.

Úgy érzem, tényleg ez hiányzik már csak, ezzel tudom elmondani a páromnak, hogy még 10 év után is nagyon szeretem!

Nem lesz nagy esküvő, csak egy két tanús polgári. A család egyik fele így is lázad. Ők templomit akarnak. Én nem. A párom sem. Így inkább megoldjuk négyesben.


Apósom is azt mondta, ma már nem divat házasodni. Nem is kell, hogy divat legyen. Ha divatból házasodnak az már régen rossz. Főleg ő beszél, aki el sem vette anyósomat.

Majd' 30 éve élnek együtt, mindketten másik házasságból léptek ebbe a kapcsolatba. Szóval pont ő ne beszéljen nekem.

2011. febr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Mi nagyon boldogak vagyunk a parommal, immaron tobb mint 6 eve. Hazassagot en azert nem szeretnek, mert egyreszt jol megvagyunk papir nelkul, masreszt en abszolut nem vagyok arra hogy habos-babos ruhaban, draga eskuvot tartsak. Persze meglehet ezt oldani olcsobban is, lakodalom es draga ruha nelkul, de az en rokonsagomban valahogy ez az elvaras hogy ha mar eskuvo akkor lagzi is, es tuti sertodesek lennenek ha mi ketten egy olcsobb vagy titkosabb eskuvot tartanank ahova nem hivunk meg egy rakasnyi rokont (nem is beszelve arrol, hogy nalunk legalabbis illik meghivni azokat is akik minket meghivtak az eskuvonkre, es eleg sok eskuvon voltunk az utobbi idokben). Tehat nalunk az eskuvovel kapcsolatos kulso elvarasok is szamitanak, meg hogy mi papir nelkul is ugyanugy szeretjuk egymast.

Ha esetleg majd lesz gyerekunk, lehet mashogy fogjuk gondolni, es mar csak praktikai okok miatt osszehazasodunk, de egyelore egyikunk sem vagyik ra.

2011. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

"Nem is kell, hogy divat legyen. Ha divatból házasodnak az már régen rossz"


Ebben igazad is van,de itt nem arról a divatról van szó amire te gondolsz,erre rájöhettél volna.

Viszont úgy rühellem a topa embereket, akik szerint "csak papír".AZt sem tudják jogilag mennyire is fontos az a "kis papír". Na mindegy. Egyébként is minden nő azt mondja(még aki nem az is tudja a tudatallatijában) hogy "egy kis papír" megváltoztatja a felfogást.AZt hogy mondjuk úgy hivatalosan is tartozol valakihez.Ez egy rang volt régen és még most is valami olyasmi,mondják akik házasok.

2011. febr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Mi házasodnánk de nincs rá pénz sajnos,párom külföldi és nagyon sok papaírt kell lefordítattni...!
2011. febr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk a következő a helyzet: én szívesen házasodnék.

Viszont: szeretem megadni a módját a dolgoknak. Szeretném, ha az életemben egy, de gyönyörű esküvő lenne.

De ma már nem az van, mint régen, hogy a szülők kiházasítanak. Évek óta együtt élek a párommal, és amit megszereztünk, azt nagyrészt saját erőből szereztük. A szüleinknek még a saját megélhetésükre is alig van pénze, nemhogy minket támogasson.

Tehát magunknak kell állni az anyagiakat.

Én türelmes vagyok. Egyelőre gyűjtögetünk. És akkor vagyok hajlandó csak férjhez menni, ha minden gond nélkül ki tudjuk fizetni az esküvő költségeit. Ez pedig nem most lesz.


Szó nincs arról, hogy "várok valakit, aki jobb". Sem arról, hogy ne akarnék hozzámenni. Egyszerűen nem tartom fontosnak, hogy 25 vayg 30 évesen házasodunk.

A házasság egyébként nagyon fontos szerintem, jogilag is.

És ha már jogi dolgok: megvan a késői házasságnak az a nagy előnye, hogy nem fogunk fejest beleugrani, és szerződést fogunk írni.

Egyszerű az oka: ezt most megírni nem gond. Jó esetben soha nem is lesz rá szükség.

Azonban ha neadjisten mégis válásra kerülne sor, lényegesen megkönnyíti a dolgot.

2011. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!