Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar anyám beleszólni...

Miért akar anyám beleszólni mindenbe? Ti is így voltatok?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hete elmondtam otthon,hogy a párommal kisbabánk lesz.Ez nekem nagyon nehéz volt és és rengeteget stresszeltem előtte,mert a párom idősebb nálam(38 éves) és anyáék már azt is nehezen fogadták,hogy együtt vagyunk.Végül is elég jól fogadták,mert én már nem velük élek,van saját életem és van jó anyagi hátterünk,szóval nem az Ő nyakukra szülöm a kicsit.Én most itthon voltam kb 4 napot,mert beteg lettem és nem voltam valami jól,még erősödöm.Azóta anya minden nap jön,és itt ül egész délelőtt,de néha még délután is!

Elkezdtem nézelődni a Brendon oldalán és nem tudom hogyan,de anya valahogy bejött a házba.

[link] <-- ezt a babakocsit nézegettem,mert már nagyon izgatott vagyok a baba miatt és anya amikor meglátta az árát,mondta,hogy nehogy megvegyük,mert Ő szerez nekünk ingyen egy babakocsit,én mondtam,hogy nem kell,megtudjuk venni.Anyám erre elkezdett hisztizni,hogy amikor én kicsi voltam nem adott ennyi pénzt babakocsira,sőt az első pár hónapban nem volt babakocsim sem...Én próbáltam vele közölni,hogy az akkor volt,meg ők nem is engedhették meg maguknak,mert a nagyiméknál laktak,meg minden,de Ő csak fújta a hülyeségét.Meg valamelyik nap elkezdte mondani,hogy reméli,hogy lesz esküvő a baba születése előtt.Mi a párommal nem szeretnénk esküvőt,mert neki már volt 3 házassága,és mindig válás lett a vége,szóval neki már nem hiányzik még egy házasság,meg nem attól a papírtól leszünk boldogok.


A ti anyukátok is beleszólt mindenbe?

Hogyan közöljem vele finoman,hogy tudok egyedül is dönteni?


21 L


2011. febr. 26. 17:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Hallgasd meg és cselekedj kedved szerint.

Mondjuk abba igaza van, hogy a kicsinek nem feltétlenül kell mindenből a legjobbat, hiszen hamar felnő, utána meg megmaradnak a holmik. Nagy biznisz ám most a baba-ipar!

Szóval csak ésszel!

És ha megmondod neki, hogy nem akarsz esküvőt, akkor fejtsd ki, hogy miért.

2011. febr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%
Florance Littauer: "Személyiségünk rejtett tartalékai" Olvassd el, és érteni fogod anyukád, és azt is megtudod, hogy kezelheted a szituációt.
2011. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Finoman közölheted vele (ahogy írod, már meg is tetted) de kétlem, hogy meg fogja érteni... Azt hiszem, kénytelen leszel neki egyenesen megmondani, hogy köszönitek szépen, de ne is hozza azt a babakocsit, mert TI mást szeretnétek. Az esküvővel kapcsolatban szintén... ha udvariasan ráhagyod, egyszer csak azt veszed észre, hogy a meghívókat küldi szét éppen
2011. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Amikor a párom megvette az autómat,akkor is elkezdte,hogy én autót kapok,nekik meg a számlákra nem telik...Nekem pedig már elegem volt és beolvastam neki,hogy talán nem kéne 2 hetente fodrászhoz meg masszírozásra járni.Erre elrohant,de másnap már jött,mint mi sem történt volna...

Nem értem a gondolkodását.

2011. febr. 26. 18:11
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk majdnem 300.000 forintért én sem vennék babakocsit főleg nem mózeskosarasat,mert jó ha pár hónapos koráig fogod tudni használni..Utána meg ennyi pénzért sosem fogod tudni eladni,sőt egy normális ember eleve nem vesz ilyet...

Abban igaza van anyukádnak,hogy drága,és minek olyan sok pénzt kidobni rá,ha még 1 évig sem fogod használni.Néha nem árt meghallgatni az idősebbeket,vagy azokat akik már bele estek hasonló hibába.Értelmetlen dolgokat vásárolnak..Ahogy annak idején én.Zenélős babakocsit vettem,és 2 hónap után megőrültem a hangjától..

Még valamit.mivel azt írod hogy lagzi nem lesz,én mindenesetre gyűjtögetnék pénzt aranytartalékra,mert ha már egy férfi háromszor vált el,ott bizony nem árt előre gondolkodni..

2011. febr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Ugyan miért ne vehetne a kérdező a saját pénzéből, a saját gyerekének azt, amit éppen akar?

A nagymamám gyerekkorában novemberig mezítláb járt, én szégyelljem magam, amiért én cipőt húzok?

2011. febr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%
hopp, egy "én"-el többet sikerült belefogalmazni... :)
2011. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Én csak azt nem értem, hogy ennél a kérdésnél miért fontos, hogy melyik babakocsit nézegetted? Amúgy ha ennyiért nézegettem volna babakocsit akkor biztos hogy az én anyukám is beleszólt volna. De amúgy soha semmibe nem szólt bele amíg reális keretek között maradtam. De az én anyukám is mindig szól, ha már őszerinte kicsit túl lövök a célon. Engem nem idegesít, mindig meghallgatom, utána eldöntöm hogy legyen.
2011. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
De én nem szólok bele,hogy Ő milyen hülyeségekre költi el a nyugdíját.Elhiszem,hogy csak félt,de néha már nagyon idegesítő tud lenni.
2011. febr. 26. 18:28
 10/24 A kérdező kommentje:
Egyébként azért linkeltem be,mert anya rosszul volt,hogy milyen "csúnya" és milyen drága.Bár szerintem egészen jól néz ki.
2011. febr. 26. 18:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!