Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hisznek nekem a...

Aniangyal kérdése:

Miért nem hisznek nekem a szüleim?

Figyelt kérdés
Mostanában állandóan betegeskedek, "Mindig van valami bajod!" mondják a szüleim és nem hisznek nekem még akkor sem ha elmegyek az orvoshoz és papírom van arról hogy beteg vagyok. Ők nem hiszik el hogy ez meg ez a bajom van, hülyének nézik az orvosokat és engem is! Azt hiszik ők az okosak, és mindent tudnak! Ha van valamilyen betegségem amiről idáig még egyáltalán nem is hallottak, nekik soha sem volt, akkor azt gondolják hogy nekem se lehet, ilyen nem létezik. Ráadásul pszichológiai eset is vagyok, na EZ ellen vannak a leginkább és nem tudják elfogadni, kirekesztenek, utálnak, megaláznak, lenéznek, bolondnak hisznek engem stb. Szerintem meg tiszta cső látásuk van és nem is gondolkodnak, ők a buták!
2011. febr. 28. 13:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Milyen betegségeid vannak/voltak mostanában?
2011. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Pánikbetegség, reflux, ínygyulladás, influenza, felfázás. Most az a legnagyobb bajom hogy nő a bölcsesség fogam és harapom az ínyemet, begyulladt, bedagadt, és azt mondják nekem hogy ne menjek orvoshoz, minden bajomnál rohanok máris, majd elmúlik magától, pedig enni is alig tudok, na mindegy.
2011. febr. 28. 13:23
 3/21 anonim ***** válasza:

A bölcsességfoggal tényleg nem tudsz mit csinálni..Az egy darabig fáj,majd elmúlik..Nekem mind a 4 bölcsességfogammal megszenvedtem,de csak az elsővel mentem a dokihoz,hogy vágja fel az ínyem..de ez sem segített..A többivel már végig kínlódtam,és nem olyan borzalmas..Pár napig tényleg tud fájni,de utána elmúlik..Arról nem beszélve,hogy akár évekig nőhet a bölcsességfogad...

Abban igaza van a szüleidnek,hogy nem kell minden betegséggel rögtön az orvoshoz menni,mert tényleg elmúlik magától is.A megfázásnál is felesleges,Egy jó forró húsleves,Tea ..Kalmopirin este,és reggelre ki is izzadod.

Ha állandóan nyafogsz ,hogy beteg vagy,akkor ne is csodálkozz azon,hogy életképtelennek tartanak..

2011. febr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igazából nemrég be kellett vinni a kórházba, mert pánikrohamom volt, de nagyon durva, azt hittem meghalok, nem kaptam levegőt, mert a Reflux miatt úgy marta a sav a torkomat hogy azt hittem kilyukadt, meg a gombócérzés. Na már falfehér voltam, szédültem meg minden, és apu meg egy ismerős volt itthon velem. Az ismerős vitt be a kórházba! Aput nem is érdekelte, azt hitte színjáték az egész! Pedig véresen komoly volt, ő ezt nem érti meg.
2011. febr. 28. 13:32
 5/21 fcdizeles válasza:
39%

Szia!


Ha korábban hypohonder voltál és többször a fehérköpenyes vezénylővel intézted a rendkívüli iskolai szünetet, ne csodálkozz. :)

Ami a betegségeket illeti, a reflux és a pánikroham mind ind lelki okokra vezethető vissza. valószínűleg egy permanens szorongással is meg kell küzdened a mindennapokban. Ezt a komplex helyzetet csak te tudod megoldani szakember barátok és a szüleid segítségével.

fcdizeles@indamail.hu

2011. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Mert nem tájékozottak a betegséged természetét illetően,így szerintük,"csak hisztizel",és ha ezt belátnád te is,akkor felhagynál vele.

Szerintük a pánikbetegség nem igazi betegség...

Nyomtass ki a betegségedről egy-két infót a netről,amit olvassanak el.Talán jobb lesz a hozzáállásuk.


(bár gondolom ha megértő családi háttered lenne,akkor nem jutottál volna ide):((

2011. febr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ja meg egyébként mikor menstruálok, olyan elviselhetetlen görcseim szoktam lenni, hogy se ülni se állni nem tudok, sehogy se jó, bár beveszek gyógyszert de soká hat, addig meg szenvedek de baromira. Azt sem hiszik el nekem a szüleim hogy ez ennyire fáj, pedig akkor is tisztán látszik mert sápadt vagyok, sírok meg egyebek. Ráadásul az anyum igazán megérthetné, elhihetné ezt nekem, mert őt ennyi idős korában mint amennyi én vagyok olyan görcsei voltak hogy egyszer a mentők vitték el!
2011. febr. 28. 13:46
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

Bocsi,hogy ezt mondom,de itt is csak panaszkodni tudsz,hogy neked ez mennyire fáj,az mennyire fáj!! Hidd el nekem,ennél nagyobb fájdalmaid is lesznek,akkor mit csinálsz? Felveszed az utolsó kenetet??

Nekem az jön le,hogy túlságosan is sajnáltatni akarod magad,hogy igazából nem is teszel azért,hogy a fájdalom elviselhetőbb legyen...Tudom milyen a menzetfájdalom..Nekem is szokott lenni..De nem nyavalygok,hanem megoldom,hogy ne fájjon,vagy kevésbé fájjon..Komolyan mit fogsz csinálni ha felnőtt leszel,és dolgozni kell? Minden menzetnél elmész betegállományba? (megsúgom hamar ki fognak rúgni ha sokat leszel táppénzen)

Szerintem te hipochonder vagy..Neked még az is fog fájni ami nincsen..(prosztatagyulladás)

Kedvesem...Foglald le magad valamivel,hogy a kis agyad ne a betegségek körül mozogjon állandóan..

Hát persze,hogy a szüleidet már nem érdekli,mert gondolom a hócipőjük tele van a te minden napos betegségeidből...Ha valaki állandóan szajkózza a betegségét a végén már senki nem fog hinni neki...

2011. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg úgy vannak vele, mint én: mikor elkezdtem olvasni, amit írtál, még hittem neked és sajnáltalak. Mire a végére értem, meg a kommentnek is, már azt gondolom, hogy egy kis nyafi vagy, akinek nincs jobb dolga, mint panaszkodni. Persze ez nem ilyen egyszerű, mert a pánikbetegséget pl. komolyan kell venni. Csak arra szeretnék rávilágítani, hogy túl sok a bajod, és ezt már megszokták, és már nem vesznek komolyan, azt sem, amit kellene.


Viszont: ezeknek a betegségeknek a nagy részét MAGADNAK köszönheted. A refluxot az egészségtelen életmódodnak, a lelki eredetű dolgokat pedig magadnak generálod. (Visszafele meg persze nem működik, hogy meg is gyógyítsd magad.)

Egyébként meg azt gondolom, hogy azért van ennyi bajod, mert tudat alatt ezzel akarod rákényszeríteni őket, hogy foglalkozzanak veled. Szakember segítségével ezt le tudod küzdeni és akkor meg tudsz gyógyulni, ha nem mész pszichológushoz (a pánikbetegség miatt inkább pszichiáter lenne szükséges), akkor viszont csak újabb és újabb betegségeket gyűjtesz magadnak.

2011. febr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Ez az egész nem érthető a tágabb összefüggések nélkül.


Az is lehet, hogy te így akarsz szeretetet és figyelmet kizsarolni a szüleidtől, ők pedig már túl vastag páncélt növesztettek ez ellen az állandó zsarolás ellen.


De éppen úgy lehet az is, hogy eleve a szeretet nélküli otthoni légkör okozza a te bajaidat. Ugyan ki mondja itt meg, mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?


Tehát van egy helyzet, amiben vagy, és hiába keresel felelőst, mert ha meg is találod, az sem segít rajtad. Keresd inkább azt, hogy mi lenne az, ami segít rajtad? Mit tudsz tenni? Őket nem tudod megváltoztatni, te viszont meg tudsz változni. Ha ezt megérted, kevesebb energiát fogsz beleölni a szüleid felesleges győzködésébe, és amit így megspórolsz, azt fordíthatod arra, hogy te magad minél jobban legyél. Én így látom. Már majdnem felnőttél. Meg fogsz maradni. Napról napra egyre kevésbé vagy rászorulva a szüleidre.


Ui.: Van aki felnőttként is arra hajt, hogy a szülei végre elismerjék, elfogadják stb. Közben pedig az élete múlik, anélkül, hogy élné azt, mert ezzel van elfoglalva. Van akinek ilyen szülő jut, van akinek olyan. Sok mindent nem lehet ezzel tenni, csak egyet: minél előbb elfogadni.

2011. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!