Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van manapság annyi...

Miért van manapság annyi tönkrement kapcsolat?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömmel beszélgettünk erről, és ő azt mondta, hogy azért, mert sokan úgy gondolják, hogy a házasság csak egy papír, és az együttélést könnyedén felrúghatják. Pl a másik beteg lesz, és egyszerűen otthagyják, nem segítünk úgy másokon stb. Ti egyetértetek ezzel? Mit gondoltok?
2011. febr. 28. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
a házasság nem mindig fáklyás menet,és az együttélés sem. vannak hullámvölgyek,amiket türelemmel,megértéssel ki kell bekkelni,hogy aztán újra fellángolhasson a szerelem. sokan nem akarnak várni,egyszerűbbnek érzik a szerelem elmúltával hátrahagyni mindent,és új partnerrel átélni az első idők lobogó tüzét,hogy aztán az első hullámvölgyben megint továbbálljanak.
2011. febr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Identitásválságát éli az emberiség....

Amúgy meg szerintem nem több van, hanem jobban eljut hozzánk az információ. Régebben is rengeteg rossz kapcsolat volt, sőt (gondolj bele, az új divat, hogy szerelemből házasodunk....már aki)))

2011. febr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Ha két ember között szoros a kapocs, akkor tökmindegy, hogy van-e papír vagy "csak" össze vannak bútorozva. Ha egy kapcsolat tönkremegy, de a papír tartja csak össze az embereket az nagyon szánalmas. Akkor el lehet és el is kell válni.

De miért megy tönkre sok kapcsolat: nem jó párválasztás, napi gondok és az értetlenség, meg ezer oka lehet.

2011. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kapcsolatok jellege alapvetően megváltozott és ez egyértelműen a fogyasztó társadalomnak "köszönhető". Igen a házasság már nem olyan komoly dolog, mint régen, sőt szerintem a párkapcsolat úgy általában sem... A partner csúnya szóval élve egy "termékké" vált, akinek egy csomó elvárásnak kell megfelenie, ami alapján kiválasztjuk a legmegfelelőbbet és ha később ezeknek nem tud megfeleni vagy találunk nála szebbet, jobbat vagy változnak az igényeink akkor lecseréljük. Valóban tartós, boldog kapcsolatot viszont ilyen beállítódással nem lehet megvalósítani. A "jóban-rosszban", ma már inkább "jó vagy szakítok"-ká vált. Én így látom, ez persze nem igaz mindenkire, de ez a tendencia.
2011. febr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nézegesd egy kicsit azt az oldalt. Elég csak 1-2 napig figyelni csak ezt a témát és rájössz.

Tele van olyan kérdésekkel ahol vagy a nő vagy a férfi panaszkodik, hogy ilyen meg olyan a párja, de hát nem hagyja el mert szereti... Csak hát az embernek egy idő után csak betelik a pohár.

2011. febr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a legrosszabb, h sok ember még a saját jó és rossz tulajdonságaival sincs tisztában, nem látja reálisan saját magát. aki pedig nem ismeri jól önmagát, mégis hogy alakíthatna ki jó kapcsolatot?

a másik az esetleges irreális elvárások - sokan nem hajlandóak önmaguk jobbátételéért tenni, ám a másik féltől elvárják, h külsőleg, belsőleg tökéletes, és szép legyen. ha nem az, becsapják önmagukat, és elhitetik magukkal, h ez így jó, a hibákat, gondokat szőnyeg alá söprik. csak a jót akarják észrevenni, a rosszat nem.

néha viszont ellenkező eset áll fent (hosszabb ideje tartó kapcsolatoknál) - hogy az egyik fél rádöbben arra, h azelőtt sok dolgot rosszul csinált. hirtelen előtérbe kerülnek a problémák, önvizsgálatot tart. tegyük fel, meg is változik - innentől kezdve rendszeresen nekitámad a párjának, h ő is változtasson, de az, h 2 ember egyszerre változzon meg, nagyon ritka.

sokszor nem is szerelmesek egymásba, csak magát az érzést hajszolják, és 1, 5, 10 év múlva döbbennek arra rá, h nem értik, mit is keresnek a másik mellett.

van, hogy valóban ismerik egymást, szerelmesek is - de az évek alatt szintén változhatnak jó, és rossz irányba.

rengeteg dologból adódhat, ezek, amiket felsoroltam, csak 1 kis szeletei. ezt a választ órákig lehetne boncolgatni.

pszichomókus

2011. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a fő baj hogy sokan azt gondolják a házasság csak egy papír!

Pedig nem,nem csak egy papír!

2011. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyjából ugyanannyi rossz kapcsolat van, mint régen, csak most már nem akkora szégyen beadni a válókeresetet. Főleg a nők már kevesebbet viselnek el, és elgondolkodtató, hogy régen milyen soruk lehetett, ha még ma is sokan maradnak "szerelemből" alkoholista, agresszív vagy épp kicsapongó, őket verő férjük mellett.

Szerintem a házasság tényleg csak egy papír, és soha nem akarok olyan helyzetben lenni, hogy csak amiatt maradok a társam mellett.. A szerelem sok mindent kibír, de egy idő után elfogy a cérna. Ha két ember nem illik össze, nem az a baj, hogy elválnak, hanem az, hogy összeházasodtak.

Sokan komolytalanul állnak a házassághoz, és beleugranak úgy is, hogy már az elején sem biztosak magukban..

Másrészt aki szereti a férjét/feleségét, az nem hagyja el baj esetén sem (pl. betegség). Az lép le, aki csak kényelemből volt a párja mellett..

2011. febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocs ha ismételek valakit, nem olvastam el minden választ.

Szerintem az a gond, hogy az emberek elfelejtenek kommunikálni egymással. Márpedig mindennek az alapja a jó kommunikáció. Ha az nincs minden megvan halva.

Sok csoporttársam együtt él a párjával, és néha ámulok, hogy milyen dolgokat nem beszélnek meg együtt... Sajnos az emberek egymás MELLETT élnek és nem EGYÜTT...:( Nagy baj...Én jelenleg távkapcsolatban élek a párommal, de annyi mindent tudunk egymásról, hogy sokan akik együtt élnek sem beszélnek annyit...(ez nem a görcsös kíváncsiság eredménye, hanem az, hogy érdeklődünk egymásról, beszélünk egymásnak, mindent megosztunk egymással)

Manapság a házasság sem jelent sajnos semmit az embereknek, a fiatalok "eljegyzéseket" gyártanak 16-19 évesen aminek negyedéből sem lesz igazából kapcsolat:-S mert vagány dolog villogni egy jegygyűrűvel, közben még azt sem tudják mik a másiknak az értékrendjei, mik az álmai, hány gyereket szeretne és ilyenek...

Egyik ismerősöm lagzi után jött rá, hogy a párja soha nem szeretne gyermeket...:-S no comment...

Szerintem elsősorban nem a házasság papírjellege az oka a dolgoknak, hanem mert az emberek nem veszik komolyan egymást, mert a mai világban majdhogynem trendi egyedülállónak lenni...:-S

sajnos...

2011. febr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Talán régebben nem volt ennyire elfogadott a válás, inkább szégyennek számított, az emberek is jobban támaszkodtak egymásra. A férfi nehezen volt meg nő nélkül, a nő férfi nélkül.

Most néha inkább dicsőségszámba megy, ha az egyik fél hibázik, erre a másik ott hagyja. Vagy nem megy annyira jól a kapcsolat és könnyebb megoldás a szakítást választani. Erre még biztatják is az embert, hogy: Jól tetted, ne is hagyd magad! Ha nem tetszik neki, fel is úgy, le is út!

Régebben inkább a problémák megoldásán volt a hangsúly, most meg a saját egónk építésén.

2011. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!