Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom lelki állapota rosszab...

A párom lelki állapota rosszabb már nem lehet. Öngyilkosságon is gondolkozott már. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
14/L vagyok. a Párom lelki állapota súlyos. Az iskolájában folyton piszkálják. mert látják rajta,hogy sebezhető.A tanárai is nagyon "szemetek" vele, és lelkileg megviseli.A szüleivel sincs jó kapcsolatban,mert ők mindig a hibáit keresik benne.Már-már önygilkosságon gondolkozott, de azért nem teszi,mert ezzel nem oldódik meg semmi.Kérlek segítsetek! Egyszerre 2 emberen:)
2009. febr. 17. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
próbálj beszélni a szüleivel, mert lehet, hogy ők nem érzik, mekkora a baj
2009. febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Pszichológus padlógázzal!
2009. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
próbáltam rábeszélni, de ő nem akarja.. azt mondja,kell neki pár hét mig helyre áll..de nemhiszem:( így már énis bejelentkeztem egy pszichológushoz,majd tőle is kérek tanácsokat,hátha
2009. febr. 17. 15:38
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Beszélj vele sokat, és erősítsd őt, próbáld megbeszélni vele reálisan a dolgokat, azzal nem mentek semmire, hogy a tanárai is "szemetek", a hiba valszeg az ő készülékében (is) VAN!!!
2009. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlanám, hogy keresd fel az iskolapszichológust. Mondd el neki, hogy mi probléma és a segítségét kéred, mert komoly dologról van. Biztosan segíteni fog és nagyobb súlya van, ha egy pszichológus kéreti be a szülőket, mintha egymagad odamész. A barátodnak segítségre van szüksége. Jól látja, az öngyilkosság nem megoldás, és azt mondják, amelyik kutya ugat, az nem harap, de fő a nyugalom, emiatt kérd szakképzett felnőtt segítségét.
2009. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
igen ezek a válaszok hasznosak, csakhogy, mi nem egy iskolába járunk sajnos:( és semmilyen segítséget nem akar, gyakran még az én segítségemet is elutasítja. valami olyasmit szeretnék,tudom lehet lehetetlen, de valami olyat, hogy ne konkrét segítséget,hanem igy fokozatosan.. na ezt jól elmagyaráztamXD.. szal ne egyből az essen le neki,hogy én próbálom őt segiteni,mert akor abból nincs semmi jó.. igen, megértem.. bonyolult...
2009. febr. 17. 18:15
 7/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Nem mondom hogy külsöb segitségre lene szüksége..csak több megértés s a szülei segitsége a sulit meg zárja ki teljesen tanuljon s azokra dolgokra gondoljon/azokal a dolgokal foglakozon amik ugymond lényegesek...Én is voltam ilyen nekem a barátaim segitetek...Reméljük neki is tudnak abarátai segiteni s persze te...

2009. febr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Nem szaba le támadni anagy segitő késégel mert ez csak zavarja ugy érzi mindenki sajnálja..csak roszab lesz..beszélges vele arol a dolgokrol amik szépek a roszakat felejtesd el vele szép lasan..fokozatosan s ne feltünöen...ha te nem tuidsz segiteni szolj a barátainak..magyarázátok el neki (tudatods) hogy ő itt fontos mert ha érzi hogy kell a világnak az öngyilkoságot majd ki zárja a gondolataibol..
2009. febr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Talán depressziós.

Vidd orvoshoz. Addig vegyél neki Remotív tablettát, s add be. Ez gyógynövény. Ha nem hallgat, beszélj a szüleivel!és Te a pszichológussal, hogy miként hass rá?

[link]

2009. febr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Ezt nem tudod rábeszéléssel, meg fokozatosan megoldani. Lehet, hogy javulni fog, ha jön a tavasz, de visszaeshet. Menj be a sulijába nyugodtan, s beszélj az iskolaorvosával, vagy sulipszichológussal. S nem muszáj, hogy elmondja, hogy veled már beszélt.
2009. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!