Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell együtt élni egy...

Hogyan kell együtt élni egy nagymamával?

Figyelt kérdés

Nagyim és nagypapám együtt éltek külföldön, de most papám meghalt, és nagyim egyedül maradt! Hozzám fog költözni, de igazából nagyon messze laktunk egymástól, így nem is igazán ismerem nagyimat! A kérdésem az lenne, hogy egy idős nénivel milyen az együttélés? Miről tudok majd vele beszélgetni? Másak az étkezési szokásaik idősen? Mit csinálnak egész nap? Én szintén itthon vagyok egész nap, és félek, hogy csak úgy el fogunk menni egymás mellett, nem lesz témánk vagy hasonló (nagypapámról nem beszélhetek vele, mert nagyon rosszul érinti a téma)! Főzőcskézni meg már nem nagyon bír, mert hamar elfárad!

Már annak is örülnék, ha ti leírnátok, hogy nektek milyenek a mindennapok egy idős emberrel! Köszönöm!

30/N


2011. márc. 2. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Először összekell szoknotok. Ne félj nem csak rádhárul ez.

Az evési dolgaikról annyit tudok hogy nem igazán esznek mostani ételeket inkább kis tészta/krumpli egy kis hús

Ő biztos fog magának főzni valamit

2011. márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérdező,

én úgy gondolom, hogy nem lehet előre eltervezni, hogy miről is beszélgethetnétek. Talán először az eddigi országuk szokásairól kérdezhetnél, te pedig elmondod, hogy itt hogyan működnek a dolgok.

Előre nem tudod, hogy csendes vagy beszédes, zárkózott, vagy mindenre nyitott a nagymamád.

Nagyon nagy türelemre lesz szükséged, és neki is , hogy egy új életet megtanuljatok, elfogadjatok.

Várd és fogadd szeretettel, meglátod, ugyanazt kapod vissza.

2011. márc. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nos ha alapvetően csak a távolság miatt volt kevés a kommunikáció és egyébként minden rendben van akkor ne parázz még jó is kisülhet belőle.

Először is egy kicsit többet kell majd segíteni neki mert már fárad.

Beszélgess vele arról milyen volt külföldön élni milyenek ott az emberek mennyire beszéli a nyelvet esetleg még neked is segíthet tanulni azt a nyelvet.

És valószínűleg őt is az fogja érdekelni itthon mi van. Na erről lesz mit mesélned. Na meg a családodról ami közös.Vidd el mutasd meg neki a környéket, mutass be neki hasonló korú embereket ha ismersz ilyet hogy könnyebben beilleszkedjen. Esetleg beülhettek egy cukiba is.

Szerintem előbb utóbb megindul az eszmecsere minél jobban megszokja az új helyét. Ő is csak egy ember akinek segítségre és törődésre van szüksége egy idegen helyen.

2011. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!