Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselitek, ha a férjetek...

Hogy viselitek, ha a férjetek rendszeresen eljár valahova úgy, hogy a gyereketek még nincs 1 éves?

Figyelt kérdés
Nem valami rosszra kell gondolni. Sportolni jár el rendszeresen, meg néha elmegy egy-két helyre egy-egy barátjával. Nekem mégis sok. Nem akarok egy hárpia lenni, de rettenetesen fáradt vagyok az egész napi gyerekneveléstől. Mivel ő dolgozik, rendszerint csak este találkozunk (legjobb esetben 5-kor, rosszabb esetben későn), ezért úgy érzem, kevés az az idő, amit velünk tölt. Lehet, hogy az a baj, hogy én meg itthon vagyok a gyerekkel "bezárva", de hát hogy menjek el kikapcsolódni, ha ő is odavan. Amikor már el tudnék menni, késő este van, örülök, ha lefekszek aludni. Nektek is eljár a férjetek valahova a munkán kívül?
2009. febr. 17. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
A mi plébániai közösségünkben van baba-mama klub, és elég jól működik, úgyhogy ők is összejárnak, esetleg lehet, hogy neked is valami ilyesmi kéne, nem? Ha egyébként a férjed egy rendes ember, nincs gond.
2009. febr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Kezdetben ez volt nálunk is, ami nálatok. De megoldottuk. Megbeszéltük, h néha ő is vigyázzon a gyerekre, akkor elmentem tesómmal vásárolgatni, ide-oda. Pár órára.

Ha már most felhánytorgatnád neki, h nem kellene eljárkálnia, nem fog neki tetszeni, és csak azért is elmegy, sőt a kapcsolat rovására is mehet.

2009. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress magatoknak egy baba-mama klubot és járjatok el. Te is barátokra lelhetsz és a kicsid is jól érzi magát. Én tudom milyen ez, sajnos az én férjem is sokat van távol,mert másod állása van. Van amikor csak este 9kor ér haza, addig enyém a két gyerek. Reggeltől estig egyedül gáz. Ezért jó,hogy a nagy ovis. A kicsivel mi is baba-mama klubba járunk. Így kicsit könnyebb. Ráadásul, ha olyan barátot sikerül szerezned lesz aki alkalmanként vigyázzon a babádra ha kell.
2009. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked is legyen olyan napod, amikor pár órát te sportolsz/sétálsz/barátnőzöl/kikapcsolódsz stb., és a férjed otthon ül a gyerekkel. Nem olyan kicsi az a gyerek, hogy néhány órára ne maradhatna az apjával. És persze legyenek néha közös programok is.
2009. febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg lehet azért vele beszélni, hogyha te szeretnél programot szervezni, akkor ő maradjon otthon, csak szólj idejében. Én is így szoktam, nálunk még apa sincs, egyedül vagyok, én anyukámat szoktam néha megkérni. Ő se tudná vállalni, ha aznap szólnék, de ha 1-2 héttel előtte leszervezem a programom, akkor anyuval is le tudom egyeztetni.

Meg a férjedet is megkérhetnéd, hogy mondjuk jövő hét X napján legyetek hármasban, főzzetek együtt vagy menjetek valahová együtt, az is jó program lehet.

2009. febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

en 38 hetes terhes vagyok, kicsit erzekenyebb.. de orulok, hogy eljar sportolni meg neha sorozni, az embernek kell valami,amibol erot merithet, orulok, hogy neki is van ilyen, tudom, hogy amikor tud, es akar, ugyis velem van.

ha felvetek valami programot, mindig probal ra idot szakitani.

van, hogy ket hetre elore kell "egyeztetnem", de legalabb neki legyen jó, o is tamogatna forditott helyzetben

2009. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem igazságos, csak akkor, ha Neked is van alkalmad időnként kikapcsolódni.
2009. febr. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi azt vezettük be mikor megszülettek a gyerekek,hogy ha itthon van akkor vacsora után én szabad vagyok. Ez hogy lehet? Együtt megvacsorázunk és ő viszi a gyerekeket fürdeni. Így van a napból egy időszak maikor ketten vannak, ez csak az ő idejük. Vetkőzés, öltözés játék a kádban. Igazán bevált. Ez alatt én vagy magammal foglalkozom, vagy a konyhát és a szobákat készítem össze lefekvéshez.

S ami még bevált és nem érzem magam elhagyottnak: hétvégén amíg én megfőzöm az ebédet addig együtt játszanak, játszótereznek vagy csak csavarogni mennek. Így apa is van a gyerekkel és te is ki tudsz kapcsolni a gyerekből.

A baba-mama klubot már írtam, s ami még kell, hogy legyen alkalmatok kettesben is lenni, vagyis gyerek el és csak ti ketten menjetek mondjuk el vacsizni, moziba, vagy egyszerűen csak sétálni.

2009. febr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!