Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Különös anya-fia kapcsolat....

Különös anya-fia kapcsolat. (páromról van szó) Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden leírni. A páromról és az ő anyjáról van szó illetve a köztük lévő kapcsolatról.


Otthon él a családjával, de már dolgozik 4 éve és azon van hogy minden pénzt félre tegyen hogy saját lakást vehessen, télleg nem költi el a pénzt, csak akkor vesz valamit ha szükség van rá, és az anyjától meg azt várja el, hogy fizesse a kaját, számlát, mindent azért, hogy neki minél hamarabb összegyűljön a kellő lóvé. (egyébként volt olyan időszak amikor adott haza pénzt, hogy legyen otthon mindig kaja stb, de az anyja mindet besajtolta a bankba, ugyanis az anyja rendkívül zsugori és minden pénzt eltesz, ugyanabban a melegítőben van otthon 4-5 éve, a házuk is eléggé lelakott már, de fogalmam sincs hogy minek gyűjti akkor a pénzt??)

A probléma a következő: amikor otthon volt páromnak a sok cucca az udvaron, akkor dumált neki hogy vigye innen és össze is vesztek, aztán párom muszály volt a cuccait áthozni hozzánk, így már nálunk tárolja.( 3 használt motor amit el akar adni, meg 2 utánfutó amit szintén el akar adni hogy ezekkel is pénzt szerezzen) Nyáron az anyja folyton dumált neki hogy ne zuhanyozzon már napi 2x meg akkor sok lesz a vízszámla, meg a ruháit is havi 1x mosták ki, mert sok lesz a vízszámla. Dumáltak neki azért is ha otthon akarta lemosni a kocsiját mert más tiszta sáros volt. Szóval nagyon sok mindenért dumáltak neki.Párom ezt megunta és mostmár minden dolgát máshogy intézi. (pl én mosok rá, sokszor inkább vesz magának kaját...) És kb 1 év óta már nem dumál neki az anyja semmiért, sőt teljesen meg van változva, folyton próbál a kedvébe járni és barátom is úgy tesz mintha minden oké lenne, pedig tudja nagyon jól, hogyha újra sokmindent csinálna otthon (a fentebb említettek közül) akkor újra lenne veszekedés. Arra lennék kíváncsi hogy ti mit gondoltok erről a helyzetről? Párom anyja miért változott meg ennyire? Illetve párom miért tesz úgy mintha mi sem történt volna? (pedig ez előtt 1 éve nagy veszekedések voltak) Lehet csak a béke kedvéért? Igazából már nekem is mondta barátom, hogy alig várja hogy elköltözzön otthonról, mert otthon nem csinálhat semmit...


2011. márc. 5. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
a volt férjem volt ilyen.....ez ilyen csiki-csuki dolog, sajnos eléggé meg tudják keseríteni az ilyen szülök, ill. fiúk az életet. Nálunk is az volt h otthon már vécére se mehetett, mikor meg végre beköltöztünk a saját házunkba, akkor meg az anyja hírtelen elkezdte kajával tömni, ruhát venni neki....stb....én meg le voltam szarva, anyu volt a legjobb és valóban mintha elfelejtette volna ki volt jó hozzá és ki nem! légy óvatos! sok szülő a "szeretetével" zsarolja a gyerekét és ez csak kívülről látszik!
2011. márc. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Hát tudod... ha a párod bőven 20 év felett van, nem tudom sajnálni. Talán az anyjának elege lett, hogy otthon van, és a nyakán él.


Megértem, hogy lakásra gyűjt, de ha valaki betöltötte a 2X. életévét, és dolgozik is normálisan, akkor tessék önállónak lenni.

2011. márc. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ingyenélő..., te tárolod a szemetét....minden dolgát máshogy intézi, mi? haverokkal, barátnővel elrendezi, hogy egy fillérjébe ne kerüljön...te mosol rá, de gondolom egy fillért nem ad mosószerre vagy vízszámlába, ugye? ;)
2011. márc. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolsó jól látod. Valóban nem ad a vízszámlába.

Azonban az első válaszolónak van igaza!!!!!

2011. márc. 5. 10:54
 5/10 A kérdező kommentje:
Az elstől megkérdezhetném hogy nálatok ez volt a válás oka? VAgy hogyan kezelted ezt az állapotot?
2011. márc. 5. 10:55
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
A legtöbb család ilyen, ha egy rokon elköltözik, és csak vendégségbe megy nagy ritkán hozzájuk. Viselkedniük kell, ha egyáltalán látni akarják.
2011. márc. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a párod pont olyan zsugori, mint az anyja. Semmi különbséget nem látok. Eddig otthon élt ingyen a párod, most nálad. Otthon az anyjától várta el, hogy ellássa, most tőled, de ő cserébe semmit nem ad, mert spórol. Ez sajnos nem így működik. Mindenkinek nagyon tetszene, ha a fizuját az utolsó fillérig félretehetné, mert valaki eltartja, de ezt élősködésnek hívják, nem pedig spórolásnak, vagy takarékosságnak.
2011. márc. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Elég durva. Sajnos nálunk is így van. Én vagyok olyan mint a párod. Én is tudom, hogy valami nincs rendben, de ez nagyon nehéz. Segíts neki ,pl:add el helyette a motorjait, vagy ilyesmi. Gondolj bele abba is, hogy mikorra gyűlik össze a lakásra a pénz...akkor meg mejd nagyobbat akar(amit megtudna, azt nem veszi meg, aztán lehet azért fog spórolni..) Szerintrem ez nevelési hiba lehet.
2011. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1. sajnos közvetve igen, de ebben a férjem is vastagon benne volt, nem fognám az egészet a "mamára".

hogy kezeltem? rosszul,nem kellett volna erre túl sok energiát pazarolni, a férjem semmilyen módon nem fogadta el a kritikát az anyjáról (pl. teszem azt anyukádnak nem kéne minden nap jönnie, ill. nem kéne minden dolgunkról tudnia)...

Ilyen kapcsolatot többet nem szeretnék, két választásod van így utólag mondhatom: vagy belenyugszol abba h anyu szinte szent és sérthetetlen akármit csinál vagy otthagyod.....egyik sem könnyű döntés, de hidd ezek a dolgok nem változnak

2011. márc. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem hülyeség, hogy félrerakja a pénzét, hogy lehessen saját élete egyszer,. Jobb szerinted, mikor az van, amit pl. az én párommal csináltak a szülei évekig? Lenyúlták a pénzét 100%-ban és még após a kocsit sajnálta tőle, pedig másképp nem tudott munkába járni...

Ehhez képest ez a zsugori hozzáállás sokkal jobb! Miért invesztálna a párod az anyja házába, ha lelakott? akkor neki mikorra lesz sajátja? mikor otthon laktam, nekem sem kellett egy fillért sem hazaadnom, apám ki is akadt, ha megemlítettem, mondta, h tegyem félre, h tudjak majd boldogulni az életbe. Hát szerintem ilyen az előrelátó, gondoskodó szülő, nem az, amelyik lakbért szed... (tudom, valakik nem tudnak másként megélni, de röhej, h egy csomó majdnem 30 éves sráctól hallom, h hazaadja a fizuját...)

2011. okt. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!