Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes bevállalni egy külföld...

Érdemes bevállalni egy külföldi önkéntes munkát?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, és most van egy olyan lehetőség, hogy nyárra lehet önkéntesnek menni külföldre. Ami azt jelenti, hogy kaját szállást kapok, de fizetést nem. Ezen kívül az oda-vissza utat is én állom. Azért hogy mehessek, egy erős nyelvi tesztet kell megírni, és át kell menni egy szűrőn. Nekem ezekkel a feltételekkel nem volt bajom, de most a szüleim le akarnak beszélni, és sikerült is elbizonytalanítaniuk. Azt mondják, hogy hülye vagyok, hogy ingyen akarok dolgozni, ráadásul úgy, hogy még az utazás költségeit sem állják. Szerintetek igazuk van? Ti mit gondoltok?
2011. márc. 5. 22:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a személyiséged szerintem .Legjobb barátnőm most Nepálban önkéntes ,a legszegényebb szegénység közepette felfedez fel olyan emberi értékeket amik mellett mi nap mint nap elsiklunk. MEgismeri a kultúrát, a helyen ahova került imádják. Viszont ő igazán egy szabad lekületű ember ,megtudja élni a pillanatot,és nem utolsó sorban erős személyiség. Nem zavarja ha négynapi nem tud fürödni ,nem kesereg h mi lesz vele x év múlva, és az sem okoz gondot neki egy kis tarisznyában kell vinni az életét egyik pontból a másikba. Az önkéntes munka annak való aki nem roppan össze kisebb nehézség láttán ,leginkább pszichikailag kell bírni. Ha olyan típus vagy akit 5 perc után honvágy gyötör, nem tudja nélkülözni a sminkészletét fél napra , vagy zavar már az is ha huzatos a helyiség ahol aludnod kell ,netán nem tudsz megbarátkozni a földön hálózsákos verzióval akkor ezt nem nem neked találták, ki mert csak szenvedni fogsz. Be lehet vállalni, de nyilván az utóbbi személyiség típus nem tudja úgy kiélvezni a pillanatot ,csak folyton küzdd önmagával. Szóval neked kell érezni mennyire bírnád. amúgy hajrá! Ha én az első típusba tartoznék nem érdekelnének konvenciók ,és bátrabb lennék ,már itt sem lennék :)
2011. márc. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mivel nem a szakirányodnak megfelelő munka, igy nem fog jó pontot jelenteni az életrajzodban, rosszat se, de olyan lesz kb. mintha nyaraltál volna pár hónapot külföldön. A nyelvtudásodat nagyon meg fogja dobni, emiatt biztos megéri, hazajössz majd és csinálsz egy felsőfokút. Na meg örökreszóló élmény, tapasztalat, olyan országokba is eljuthatsz önkéntesként az egyetemista éveidben, ahová később dolgozó emberként kb. sose fogsz tudni elmenni...

Azért azzal számolj, hogyha iskolaidőben kimész valahová önkéntesnek, akkor az minimum fél év csúszás, de előfeltételes tantárgyak esetében egy év. Én pont emiatt nem vennék részt semmi ilyen programba, mert minél előbb végezni akarok, és vigyázok az államilag támogatott félévekre, hogy aztán mehessek dolgozni. De ha te úgy érzed, neked megéri, akkor szerintem élj vele!!

2011. márc. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!