Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj az ha befogadom egy...

Baj az ha befogadom egy barátnőm a gyermekével a saját házamba átmeneti időre, míg kicsit helyreáll munkahelyileg?

Figyelt kérdés
2009. febr. 19. 09:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
ha anyagilag és idegileg bírod, nem baj :)
2009. febr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Idegileg szerintem nem lesz gond, nekem is van egy gyerekem, anyagilag meg úgy gondoltam hogy azért nem én állok mindent, mert azért azt nem engedhetem meg.

Csak nem tud hová menni és én meg vhogy szeretnék neki segíteni. Azért kisgyerekkel nem könnyű! Még egyedül sem!

Csak én is mintha talán kicsit félnék, hogy milyen lesz! Remélem nem lesz gond!

2009. febr. 19. 09:13
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem él,vissza a jóságoddal segíteni akarásoddal addig nem baj.Szép dolog segíteni másokon.A baj,hogy sokan ezt kihasználják,és nem akarnak a saját lábukon állni.De Te ismered a barátnődet,gondolom pont azért a barátnőd mert megbízhatónak tartod.Ha segítségre szorul természetes,hogy segítesz ha a családja nem tud neki.De arra tényleg figyelj,hogy ki ne használjon.Ha már meg tudja maga is oldani az életüket,akkor onnantól maradjatok megint különálló emberek.

Én is mindig segítek a barátainknak ha szükségük van rá.

De sajnos tapasztaltam már azt is,hogy az emberek mennyire hálátlanok aljasak tudnak lenni.

2009. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igen én is ettől félek talán, hogy visszaél a segítségemmel. De remélem nem fog! Mondjuk a munkahely találás nagyon nehéz lesz, de remélem minél hamarabb sikerrel jár! Mert a párommal is úgy beszéltük meg, hogy pár hónap max! Mert ugye nekünk is kicsit kényelmetlenebb lesz így, de ha meg sikerülne neki erről pontról helyreállnia, akkor meg nagyon boldog lennék, hogy én vagyok aki segített neki. Persze nem kérnék érte örök hálát! Csak annyit hogy ügyes legyen és boldog, és legyen saját új élete! Remélem érti aki olvassa! Nem tudom jobban megfogalmazni!
2009. febr. 19. 09:30
 5/26 A kérdező kommentje:
Csak valahol el is bizonytalanodtam, hogy biztos képes vagyok én erre! Hogy segítsek valakinek egy ilyen nagy dologban! Mert azért ez egy nagyon bonyolult és nehéz dolog, viszont annyira jó is!
2009. febr. 19. 09:31
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
előre beszéld meg vele a játékszabályokat, és akkor nem lesz félrértés.
2009. febr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, mennyi idős a gyereke, de ha még kicsit ( 1 éven aluli) akkor felsír majd éjszakánként, felkelt téged is, te se tudod kialudni magad, nehezen kelsz fel reggel, stb. Ha már esetleg óvódás, akkor oda kel vinni, el kell hozni, és ha esetleg talál munkát a barátnőt, akkor nem tudja egyedül megoldani. Amúgy lehet, hogy 1-2 éven belül nem lesz munkája, akkor mi lesz veled/vele/veletek?
2009. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Én is belegondoltam hogy esetleg több idő mire lesz munkája, tapasztalat, de hát csak lesz valahogy. Menjen a híd alá?

A gyerek dologtól nem félek, nekem is van hasonló korú, úgyhogy még játszani is tudnak együtt.

2009. febr. 19. 10:15
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen beszéljétek meg,hogy mik legyenek a szabályok: pl bele száll a rezsibe, a háztartásban besegít, Alkalmanként ő vásárol mindenkinek stb.

Így nem lehetnek nagy gondok. De persze érdekes lenne tudni,hogy mit szól ehhez az egészhez a barátnőd. Hiszen lehet azt mondja nagyon rendes tőled de nem fogadhatja el ezt a fajta segítséget.

2009. febr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Hát szerintem ezekkel a legutóbbi dolgokkal nem lesznek gondok, legalább is most úgy gondolom. De hát lakva ismeri meg egymást az ember.

Amúgy meg sajnos nincs választása, hogy elfogadja vagy sem. Talán ez az egy lehetősége van jelenleg.

Még azt nem tudom hogy belejelenkezhet e hozzánk ideiglenesen? Nincs ennek vmi hátránya? Lakástulajdont érintően, adósság vagy bármi ha van esetleg. Illetve gázártámogatás stb.

Mert állandóra azért nem akarom.

Ha pedig a párom nem akarja hogy ideiglenesen is bejelentkezzen ide, az szemétség? Vagy érthető? Vagy igazából nincs lényege egy ideiglenes bejelentkezésnek?

Amúgy köszönöm minenkinek a válaszát! Meg fogom mindet gondolni. Remélem minden jó lesz!

Olyan albérletszerűen akarom én ezt az ittlakást, valahogy úgy mint az előttem utolsó válaszoló írta, de azért úgy hogy ne érezze magát alsóbbrendűbbnek sem. Tehát olyan korrekt akarok lenni! Remélem meg fogjuk találni a helyes utat! Majd megírom egy idő után hogy milyen úton haladnak a dolgok, hátha más is kerül ilyen helyzetbe és akkor lehet tapasztalatot merít belőle! Bár remélem soha senki nem kerül oda mint ez az emberke! De azért befogadónak sem könnyű lenni! Meg hát függ nagyon sok minden a befogadott embertől is!

Azért még várok válaszokat, véleményeket! Mind megpróbálom valahogy hasznosítani! Olyan is várok, aki esetleg járt már ilyen cipőben mint én és hogy milyen tapasztalata volt. Már egy emberke az elején írt ilyet, ezt is nagyon köszönöm!

2009. febr. 19. 11:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!