Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi esélye lesz anyós és...

Mennyi esélye lesz anyós és apósomnak a gyerekem láthatására? Úgy néz ki befognak perelni minket. Láthatáson hozzá nyúlhatnak vagy csak nézhetik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Nagyon sokat ártót már nekem 4 év alatt anyósom.

Nem lenne elég 1 nap sem,hogy felsoroljam.Az a baj a fiát nem akarja el engedni,és mindent be vett a cél érdekébe,hogy mind rossz boszorkát ki készítsen.Mert én mit nőszemély el vettem a fiát tőle,és az ő családjától is szerinte.Sokszor meg bocsátottam neki,de terhességem alatt is végig bántott,és elhordott mindenek.Mindent be vet annak érdekében,hogy porig alázón,és érezem magam kellemetlenül.A fiát lelki nyom rá tette,és be csapta ki semmizte.A kisfiamat 1darabig láthatta,de 2 x majd nem kiesett a kezéből,és én mint anyát folyamatosan kérdőre von,hogy mit adok babának enni,hányszor eszik stb!2 hetesen elakarta vinni a fiam.Mikor haza hoztuk babát a kórházból meg lett beszélve velük hogy 1héten 1x jöjjenek,mert szeretnék ugyan olyan életet élni egymással amit eddig csak 3 ba.2 hétig ez így is volt utána 2 naponta majd naponta itt álltak,és össze vissza fogdosták az alvó kisfiam ágyba.Mikor elvittük hozzájuk kézről kézre járt a babánk az egész rokonság ott volt,a gyerek úgy meg volt ijedve itthon 2 hétig sírva ébred.Legutóbb szitu mikor kiosztottam,be jelentette váratlanul,hogy fel akar jönni meg nézni a kicsit,jó mondom had jöjjön.Erre engem és férjem semmibe vet,ő akarta meg mondani mikor ki foghatja a gyerekem.Azt én meg be rágtam,és mondat neki,hogy sír nála a babám,és adja ide nekem alig akarta odaadni.Most anyósom a fiát látja a babámba,és nagyon féltem tőle!Ki akarja a picinket sajátítani,és nem érdekli,hogy a fia is szenved.Hogy szeretheti úgy az unokáját ha maga akaratát akarja rákényszeríteni mind pl:Sír nála a kicsi annál jobban öleli szórósan magához baba meg sír jobban,és fogja tovább,

mikor elvettem tőle nálam mosolygót,és egy hangja sem volt.


2009. febr. 19. 12:38
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
91%

Na ez már megint egy anyós meny vita ahol még személyes ismeretnél sem lehetne eldönteni ki mond igazat. A meny vagy az anyós a hárpia.


De ha ennyire rossz, akkor költözzetek messzebbre. Olyan mint a háborus övezet, ha lönek el kell költözni, vagy bevállalni hogy a ti házatokat is eltalálja egy bomba.


hogy ilyenkor mennyi esély van láthatásra stb.. ha ilyen súlyos a helyzet fogadjatok ügyvédet.

2009. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
57%

Hát én úgy kipenderíteném, hogy a lába nem érné a földet. Ahogy kivettem, külön éltek, ott te, és a férjed vagytok otthon, így hát mond meg neki, vagy úgy csinálja a dolgokat, hogy neked is tetszen, vagy kívül tágasabb. Fel akar jelenteni? Jelentsen! Mond meg neki. Ne lássa rajtad, hogy megijedsz tőle.

Ha kitalálomra feljelent, még ő b.szik rá.

Melléd áll a védőnő, a gyerekorvos, ők látják, hogy rendesen ellátod a picit, nem tud mit csinálni. A férjed is legyen határozottabb, és igen is védje meg a családját. Hisz ő már hozzátok tartozik, nem az anyjához.

Az, hogy te hogy neveled a picurkádat, a te dolgod, mond meg neki, esetleg tanácsot adhat, de a végső döntés a tiéd. És tudatosítsd vele, ha a gyerek alszik akkor kuss!!!!!

nem pedig felzargatja szegényt.

Milyen nagymama az ilyen? fogadjon örökbe, vagy ha még tud szüljön magának, ha nem bír magával, és azon élje ki magát.

Sajnállak, de neked és a férjednek kell határozottnak lennetek, nehogy már ő vezényeljen!

Azért, mert ő már ezen túlment, nem biztos, hogy okosabb, és jobban tudja, mint te.


Bocs, egy kicsit elragadtattam magam.


Láthatáshoz pedig semmi joguk, arra csak a házastársnak van, válás után. Legalább is én így tudom.

De peres úton nem fog kapni láthatási jogot, az tuti.



minden jót



2 gyerekes

2009. febr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
96%
De kötelezhetik hogy láthatja a nagyszülö is !Sajnos is szembe a szomszédasszonyom is ugy jár ,hogy beprelte a nagymama(mivel ök sem voltak joba),és megbünteték a csajt!Kötelezték ,hogy neki kell elvinni aszt hiszem két hetente hétvégén a nagyszülökhöz!De a szomszéd csaj is kivan rendesen!Rádásul messze is lakik a nagymama igy még neki kell fizetnie az utázást is(a csajnak)
2009. febr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
94%

köszi, hogy kijavítottál, nem akartam hülyeséget írni. bocsi

azért ez nem semmi!

2009. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Nem irigyellek az anyósod miatt.Az enyém sem jobb,de mi kordában tudjuk tartani.Ha nehezen is,de kénytelen megérteni,hogy nálunk nem intézkedhet, a gyerekeink körül meg pláne nem.

A rossz hírem viszont az,ha perre viszi a dolgot lehet esélye láthatásra.Van olyan,hogy nagyszülői láthatási jog.De ezt a bíróság dönti el.És szerencsére Ők a gyerek érdekeit tartják szem előtt.Ha tudod bizonyítani,hogy abnormálisan bánik a gyerekeddel,nem lesz sok esélye.

Ha valóban ennyire elfajult a helyzet,hogy beperel benneteket fogadjatok ügyvédet.

2009. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
69%

Nem lehet, hogy Te látod elfogultan a dolgot?

Ebben, amit leírtál, semmi rosszat nem találtam a nagymama viselkedésében.Inkább úgy tűnik, mintha Te féltenéd betegesen. Mi van ebban, ha megnézik, felveszik az unokájukat? Persze, hogy sír, hiszen baba!

A törvény agyereket védi. Nem foszthatod őt meg a nagyszüleitől, persze más lenne, ha ártanának neki, de hát nem bántották, nem rabolták el, nem verték, nem éheztették - az hogy felveszi, nem hinném, hogy bűntény.

Szerintem ne ügyvédhez, hanem pszichológushoz fordulj, hogy hogyan tudnál segíteni egy szeretetteljes unoka- nagyszülő kapcsolat kialakulásában?

A te szüleid nem veszik fel?

2009. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó!

Vázolom jó!És kikérem magamnak,hogy ilyeneket írj rám hisz én sem sértegettelek!

Férjemmel soha nem törődtek szerintük az a normális ha fogóm a gyereket,és náluk hagyom nem baj ha újszülött.Férjemet apja úgy meg rugdalta 12 éves,hogy össze kuporodott párom a sarokba és ütötte rúgta ahogy bírta.Az anya mind ezt végig nézte és egy szólt sem szól.Ráadásul férjem anya pszichésen beteg pszichológushoz jár,és nyugtatókon él.Szerinte úgy jó gyereket nevelni,ha zsaroljuk,és a gyerek nem baj hány éves mindig alsóbb rendű.Itt 4 hónapos gyerekről van szó aki úgy e bár beszélni sem tud.Meg nézném melyik anya nem védené meg a saját gyerekét.Gondolod én hárpia vagyok?Nem magamnak szültem ha nem a rokonságnak is,mindenki tud vele báni,és meg adja a tiszteletet nekem mind baba anyukájának.De anyósom semmibe vesz csak itt akar lenni nap minden percébe,és sulykolni belém milyen rossz anya vagyok.Lehet így szerinted gyereket nevelni?Tudod te egyáltalán egy ilyen pici babával mennyit kell törődni?Kívánom,hogy éltedbe kerülj te is ilyen helyzetbe,és éld át ezt!Nem számít úgy-e hogy csupán szeretetből fejre ejti a 4 napos babámat mert ő akarja fürdetni a kicsi meg sír.Adjam oda neki,és ha nem vagyok vele meg tömi zalaival meg kenyérrel mert náluk ez volt régen mert ezt mondogat.Így hogy biza k meg benne?Ilyen alapon bármit csinálhatnak vele ha odaadom nekik,arról nem beszélve sokat veszekednek lopnak,csalnak,hazudnak.A saját fiúkat kinevetik semmibe veszik a gyerekemmel is ezt fogják csinálni.

2009. febr. 19. 15:19
 8/49 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem, mert Te nem szereted anyósodat nem kéne belekeverni a gyereket ebbe az egészbe. Semmi baja nem lesz annak a gyereknek, ha mefogja, de még attól se, hogy kézről kézre jár. Más családokban is ez van és valahogy csak felnőnek azok a kölykök.
2009. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
90%

ha nagyon sír nála a gyerek, és ez állandósul, akkor ő sem szereti a nagyit.

tudom, mert az enyémek sem szeretik a mai napig, és nem azért, mert ellene neveltem őket, megérzik, ki a jó, és ki a rossz ember.


Hogy nehogy az legyen, hogy de igen is ellen e neveltem őket, itt egy másik példa.

Apósom alkesz, anyósomat sokszor bántja. Utálom, mint ahogy embert utálni lehet a földön, a gyerekek meg odavannak érte.

Akármit mondok nekik, mindig a papa, meg a papa.

Szóval nem nevelem anyám ellen őket.

2009. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
45%

Tele vagy gyűlölettel. Nézz a tükörbe és térj észhez. Jó lesz még az a (közel lakó) nagymama, VALAMIRE.

Egyébként a gyűlölet helyett tanulj meg helyesen írni! Nem a primitívséged nem tűri a nagymama, és úgy védekezik ellened, ahoggyan tud.

2009. febr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!