Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elkerülni a...

Hogyan lehet elkerülni a minden évben ismétlődő "Miért nem vettél nekem virágot nőnapra? " válasz: Miért is kellene nekem virágot vennem? " című problémát? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A válasz a fenti kérdésre (a válasz akkor is jön automatikusan, ha nem is kérdezek már semmit, mert már tudom, hogy ebből veszekedés lesz) minden évben az, hogy nehogy már a virágosok gazdagodjanak meg belőlem, és ez persze elvi kérdés. És az elvekből férfi módra nem engedünk. Még akkor sem, ha a másiknak fáj.

Nem azzal van a probléma, hogy éppen nőnapkor nem kapok, mert megértem, hogy nem minden férfi ért vele egyet. De ezen kívül ott van még 364 nap az évben bármilyen spontán kedvességre.


2011. márc. 9. 09:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem ma mar nem igazan divat a nonap..es a tobbi hasonlo unnep.Evrol evre mindenki mindenrol megfeledkezik vagy eppen nem tulajdonitanak jelentoseget neki.En mondjuk ugy vagyok vele,hogy minek virag???az ugyis elhervad,es azt sajnalom.Igy pl en nonapra egy magassarkut kaptam a paromtol,aminek tenyleg nagyon orultem,es legalabb ki is tudom hasznalni.


Amugy a ferfiak megfeledkezesevel kapcsolatba annyit meg,hogy "kolcson kenyer visszajar".Eljon az az ido mikor nekik fog rosszul esni az,ha eppen elfelejtunk valamit.:D

2011. márc. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
Én megértem ha nem akar virágot venni. Teljesen felesleges, 2-3 nap és kuka. Ha valami strapabíróbbat vesz (mondjuk cserepest) azt meg folyton öntözni kell... Kérj inkább ilyenkor (ha te vagy a nő?) valami csokit, bon-bont, annak több értelme van. 20N
2011. márc. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Én utálok nőnaprta virágot kapni.Olyan mint a kötelező beteglátogatás. Nem is kapok,mert minden csláadtag, barát tudja, hogy nem szeretem.

Viszont nagyon örülök bármely más " nemkötelező" napon

2011. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Végül is nem az a fontos, hogy éppen virág legyen, de más sem jut eszébe sem ilyenkor, sem pedig az év többi napján.

Az meg, hogy egy nőnek kell folyton "kikunyerálni" ilyen dolgokat, az már fárasztó. Nekem az is jólesne, ha ágyab hozná a reggelit és ő főzné meg a kávét. DE úgy tűnik, hogy erre várhatok ítéletnapig.

2011. márc. 9. 09:58
 5/21 DannyZuko ***** válasza:
28%
azért nem vettél, mert neked nincs szükséged, ahoz egy ünnepnapra, hogy neki virágot vegyél, vagy gondolj rá és meglepd. Mint ahogy nem csak halottak napján jársz ki a temetőben sem.
2011. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Adj aprobb celzasokat ,hogy neked mi esne jol.Vagy eppen egy kave mellett ulve beszeljetek meg .Legalabbis mondd meg neki,hogy mi nem esik jol.En mindig igy csinalok.Jobb az ha konkretan mondja el az ember a velemenyet,marcsak hogy a parunk is tudja ,hogy mit kell maskepp csinalnia.


Es amugy is a ferfiak nem szeretik ha valamit harapofogoval kell kiszedni a no szajabol.Jobban szeretik ha elmondjak mi faj:D

2011. márc. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Az én férjem beismeri, hogy nem találékony ajándék-ügyben, s egyszerűbbnek tartja, ha megmondom, mit szeretnék. Idén pl. jácintot akartam. Elvitt egy virágüzletbe, s kiválasztottam egy olyan cserép jácintot, melybe 3-at ültettek. Neki nem kell azon morfondírozni, hogy minek örülnék, én meg azt kapok, amit szeretnék, amire igazán vágyom. A meglepetés ereje elmarad a technikánkkal, de nekünk így is jó.

Próbáld meg te is nevén nevezni a dolgokat, hogy mi az, amit szeretnél. A jó szóból táncsak ért a te párod is!

2011. márc. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Az ELVÁRÁS a lehető legrombolóbb emberi érzés a világon! A figyelmesség nem kötelező dolog, hanem egy adható plusz, egy megbecsülendő gesztus. De elvárni nagyon felvilágosulatlan lelkületre vall.

Nálunk: szóbeliség van, ha jól állunk vásárlás is, de egyikünk sem vár el semmit a másiktól, ellenben hálásan megköszönjük a másik kedvességét. Pont. No túlspila.

2011. márc. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nincsen semmilyen kedvesség, amit kapok, sem ilyenkor sem máskor. Csak a magyarázkodást (hogy ez elvi kérdés, meg ilyenek) unom. És nem kell nőnap ahhoz, hogy spontán kedveskedjen egy férfi.
2011. márc. 9. 10:11
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez összetett elvi kérdés:

Nem szeretem a vágott virágot, mert az igaz hogy szép, de én úgy vagyok vele hogy nem szeretem végignézni valaminek a haldoklását, a vágott virág meg nem ereszt gyökeret...


Másodsorban nem szeretem a sablonos ajándékokat és a virág az ilyen alkalmakkor nekem az. Sablonos. És inkább arról árulkodik, hogy nem ismer az aki adja nekem.


Még mielőtt valaki megkérdezi a cserepes virágot sem szeretek kapni, mert különböző virágoknak eltérő a kezelésük...nekem meg annyi időm nincs hogy észbe tartsam azokat :) ha meg nem teszem akkor az is elpusztul...


A bonbonokkal is így vagyok: főleg ha diétázom :P az is sablonos.



VISZONT!

Én igenis nagyon tudok örülni személyes ajándékoknak (ha még fillérekbe kerülnek is), mert úgy érzem, hogy törődnek velem és figyelnek rám. Pl.: legutóbb kaptam 200db zárható minizacsi amineknagyon örültem, mert nem tudtam hogy hol lehet kapni, meg hogy egyáltalán lehet-e. Pedig az egész csak 300Ft volt. Jó érzés volt, mert csak egyszer mondtam el a páromnak hogy milyen jó lenne ha lehetne kapni...


MÁSRÉSZRŐL, sokkal jobban örülök ha a szeretetünket nem anyagi síkon mutatjuk ki: ha a párom úgy átölel, hogy érzem igazán szeret, ha úgy pillant rám, mint régen :) ha nem döglik a tv előtt, hanem azt mondja "szivi töltsünk el egy kis időt kettesben és menjünk sétálni..." stb. Nekem ezek a dolgok jelentik hogy figyelnek rám, és törődnek velem...

2011. márc. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!