Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom rendszerint(pl....

Anyósom rendszerint(pl. tegnap is)beállított hozzánk egy rakás turis cuccal, de olyan tök színes, régimódi. Miért akarja rásózni az ilyeneket?

Figyelt kérdés
Az én fiam nem fog felvenni ilyen "bohóc"cuccokat!! Áhh,még otthonra sem. Nem tudom minek vesz ilyeneket. Inkább játékra költené azt az összeget. Párom meg bolondnak tart,hogy itthonra is igazán horhadtná. Esélytelen! Mi van ha valaki olyan állít be akinek megszel rögtön a véleménye...mert annyira bénák,állítom vannak vagy 20-25 éves ruhák.
2009. febr. 20. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nem hinném, hogy ez az anyós rosszindulata vagy ilyesmi. Söt ö jótakar. Anyukám is ilyen volt egy kicsit a sogornömmel, meg a gyerekekkel. Viszont sogornöm ügyesen megköszönte anyunak, és azt mondta ha turizni van kedve inkább elmegy vele, mert neki nem tetszenek a ruhák, és nem akarja hogy anyukám olyanra költsön amit soha nem adna rá.

Na már most együtt járnak turizni és csak a jó és szép ruhát veszik meg.

2009. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos csak jót akar. Próbálj meg beszélni vele, hogy ezentúl menjetek együtt vásárolni, úgyis Te tudod mire van épp szükségetek. Azt is megpróbálhatod elmagyarázni neki, hogy nem feltétlen sokkal olcsóbb a turi mint ha egy nagyobb bevásárló áruházban akciókor mentek.

De szerintem otthonra nyugodtan ráadhatsz kicsit rosszabb ruhákat is, ha valakinek ezért megvan a véleménye az nem normális.

2009. febr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem rosszindulatból csinálja.Mondd meg neki kedvesen,hogy ne turizzon nektek,vagy menj tényleg vele,vagy ha nem akarod akkor azt mond meg.De igyekezz nem meg bántani vele.Ha szeret vásárolgatni a gyereketeknek,annak örülj.Szólj neki amikor vennél neki valamit,biztosan szívesen elkísér,és akkor beleadhatja amit a gyereknek szán.

Örülj,hogy rendes anyósod van,nem mindenkinek adatik ez meg.

2009. febr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok lányok! Köszönöm a tanácsokat! Akkor most már együtt megyünk!
2009. febr. 20. 10:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj el vele turiba. Ha látja, hogy neked mi tetszik, olyat fog hozni. Ott megmutathatod: ez szörnyő -balra ez cuki-jobbra.Ha nem szoktál járni, attól elmehetsz, nagyon jó márkás gyerekcuccokat lehet találni, s nem kopottat, mert a gyerek nem hordja el mire kinövi.

Ha ilyen turis, úgyse szokik le. Ha nem találsz, keress olyan turkálót, amiben a te ízlésednek megfelelő cuccok vannak, s mutasd meg neki. És lelkendezz, hogy milyen jó, ami tetszik, azon.Azt is, hogy melyik ruha tetszik.Nem ugyan az van az angolban, minta franciában, vagy hollabadban. Biztos , ghogy örömet akar szerezni, s szeret.Azért hozza.

nem érdemes megsérteni, mutogasd neki,hogy neked mi tetszik, s mi nem divat, de ne azon amit hozott, hanem

a boltban újságban turiban. vag ymeséld el egész részletesen, ha egy szép gyerekruhát láttál. Anyag, tapintás fazon, minta.

Különben a gyerekek szeretik a színeset. a tiszta színeket, nem pasztell, nem sötét. Én a kislánynak hagytam hogy 3évesen minden nap!! a mama által hozott pörgős szoknyában menjen oviba, mert annyira imádta.

Szerintem és a férjem szerint tragédia volt, és gondoltuk, hogy aki lát, azt hiszi hülyék vagyunk, de a kislány olyan boldog volt benne, az többet ésrt.

2009. febr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Örömmel olvasom, hogy iyen anyósok is vannak!

Nálunk ez nem jött be, semmiféle célzás (csak finoman utalgattam). Mutattam neki a kapott, félretett ruhákat, rajtuk az árcédulával, hogy pl ez azért nem hordható, mert nyári...stb, de továbbra is veszi az akciós, hordhatatlan ruhákat. Az évtizedeken leülepedett szokásokat nem gondolom, hogy egy füttyszóra megváltoztathatom (pláne anyósét, akiben még "csakazért is" van...).

Hullik az anyaga, hiába nem hordjuk én+a gyerekek, férjemnek+nekem is minden évben ugyanabból az olcsó üzletből a hullós zoknik...stb. (Férjemmel emiatt problémák, mert ugye ő hordja, mert ugye "spórolósnak" nevelték, azaz nem dobunk el semmit és akciósakat veszünk: és ugye ki takarít? Ha nem akarom, hogy a hamarosan mászó kisbabánk szájába kerüljön, muszáj nekem...)

Csak azért írom, ez sem kizárt. A megoldásom, hogy egyszerűen nem hordom, nem adom a gyerekekre sem, félretesszük, elajándékozzuk. Kidobott pénz, de ez van, nem az én döntésem, igyekszem gondolni se rá, és továbbra is célozgatok. Hogy azért meg ne bántsam, de tudjon róla, hogy felesleges.

2009. febr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Most érzem milyen szerencsés vagyok! Nálunk anyós is hoz alkalmanként akciós holmikat, de ő általában márkásabb üzletekből hoz, jó minőségű, akciós holmikat.

Én szólnék a kedves mamának, hogy inkább adja oda a rátok szánt pénzt és te majd vásárolsz belőle vagy menjetek el együtt vásárolni egy jó minőségű holmikat árusító üzletbe és mondd meg a mamának, hogy "lehet, hogy drágább, de fehérneműn nem spórolunk". Talán megérti.

2009. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy kicsit o divatuak a ruhak, annyira nem jok, de azert koszonod. Kerd meg, tobbet ne hozzon oda nektek, egyutt menjetek el turizni, nagyon jo turik vannak, en imadom oket. A legjobb minosegueket mindig ott veszem meg fillerekert. Mert azert NEXT, Dorothy Perkins es tarsaiert en nem adnek ujan annyit, amennyibe kerul. Itt a turiban viszont jol hozzalehet jutni.

Esetleg menjetek mas turiba is, ne ilyen osregibe.

2009. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!