Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim tiltanak a barátomtól,...

Szüleim tiltanak a barátomtól, bulizástól, mindentől gyakorlatilag, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon helyes barátom, szeretjük egymást. Annyi a bajuk vele, hogy idősebb (én 17, ő 24) és ezért mindenfélét kitalálnak rá pl. drogozik, züllött stb., pedig ez nincs így. Nagyon erős suliba járok, ahol magasak a követelmények, néha úgy érzem, akármennyit tanulok, nem elég. Ezért is folyton leszúrnak, pedig tudják, hogy nem könnyű. A barátommal olyan jó lenni, olyankor elfelejtem a gondokat, meg a terhelést, nagyon őrült:) Most, hogy jó idő van, ki tudnék vele valami füves részre feküdni, de anyámék még ezt is tiltják, mert tanulni kell. Mindig..már elfáradtam. Max hétvégén találkozhatunk, akkor is csak 1 órára, mert szombaton nyelvvizsga előkészítőm van, meg sport, vasárnap meg tanulnom kell mindig hétfőre. Ha már most ilyenek, mi lesz jövőre? Akkor fogok érettségizni, szerintem úgy kikészülök, hogy gyógyszert kell szednem. Még házibuliba is alig engednek el. Tényleg, nekik semmi nem elég..tanuljak mint az állat, járjak sportolni, meg minden, de cserébe semmit nem engednek meg. Mit tegyek?
2011. márc. 22. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Valószínűleg csak azt akarják, hogy vidd valamire, de meg kellene érteniük, hogy némi kikapcsolódásra is szükséged van, különben nem fogod bírni a terhelést. A tizenéves kornak a tanulás mellett a barátságokról, ésszerű (!) szórakozásról, szerelemről is kellene szólnia.
2011. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván csak féltenek attól , hogy talán véletlen egy buliban drogozni kezdesz!! Vagy azért sem engednek el és azért mondják , hogy tanulj , mert azt akarják , hogy okos legyél és legyen szép életeted.(Mert ugye egyik szülő sem szereti ha a gyereke 1-es tanuló)
2011. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Tudom, hogy utálni fogod ezt a választ, de próbálj a szüleidre hallgatni. Azért nyúznak, mert azt akarják, hogy boldogulj, és hidd el később ezért még hálás is leszel. Tudom, hogy jó dolog a szerelem, és csak akkor kerek a világ, ha eggyütt vagytok. Anno az én anyám sem engedett semmit. 18 éves koromig nem fiúzhattam, és nem mehettem sehova, csak tanulás és a családi cégnél munka. Mindig lázadtam, de csináltam amit kért. Ma már diplomás ember vagyok, az egyetemi idő alatt bepótoltam a bulikat, és az utazásokat, sikeresnek érzem magam, és ezt a szüleim szigorának köszönhetem:-)
2011. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérj talán egy 3 hetes, egyhónapos "próbaidőt", ami alatt kicsit többet találkozol a barátoddal - és mondd nekik, hogy ha a tanulás rovására megy, visszatértek a jelen szabályokhoz.

Vagy mondd fel nekik a leckét vasárnap délután (kérd,hogy kérdezzék ki) és ha tudod, este találkozhass a barátoddal.

2011. márc. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
63%
szerintem kritikusan szállj szembe velük, állj a sarkadra, magyarázd el nekik, hogy 17 éves vagy, és ha így folytatják amint betöltöd a 18-at lelépsz és akkor cseszhetik. erre talán magukhoz térnek. azért ezek már elég durva szülők, velük csak ilyen radikálisan lehet beszélni, ne köss kompromisszumokat, mert semmi értelme, magyarázd el nekik, hogy ez a te életed, azt csinálsz, amit akarsz. mondd nekik, hogy nem teszed le a nyelvvizsgát, vagy nem tanulsz többet, ha így folytatják.
2011. márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélgess el velük, hogy jól tanulsz stb.. de kell neked is kis szabadság. Jó ötlet a próbaidő, és akkor látják hogy nem megy a tanulás rovására.

Annak aki azt írta hogy kell ez a nagy szülői szigor, nincs teljesen igaza. Tanultam a gimiben mint egy robot ,saját magamtól, az én szüleim nem szigorúak, nem volt életem,már anyukám szólt hogy nem kellene ennyire túlzásba vinnem. Utólag belátom hogy igaza volt. Nyilván itt szó sincs róla hogy ne tanulj, de más dolgoknak is kell lenniük, ezeknek egymás mellet , nem egymás helyet.

Egyébként nekem is van diplomám, jó munkám, szóval egy kis szülői engedékenység belefér.

Beszélj velük.

2011. márc. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem szeretnék, hogy ebben a nagyon fontos utolsó két évben elhanyagold a tanulást. Ez fogja meghatározni, hogy hová mehetsz továbbtanulni, és ha rontasz, akkor az életedet teheted tönkre. Kellenek a pontok, ha nem csak büfészakra akarsz bejutni. Ez a helyzet, már itt is verseny van, pláne, ha tényleg bevezetik a Széll Kálmán-tervet.

Ha már bent vagy az egyetemen, akkor engedékenyebbek lesznek. Nálam is akkor engedtek fel, amikor bizonyítottam, hogy tudok rendesen tanulni. Cserébe ők is megbíztak bennem, hogy az egyetemet sem fogom elhanyagolni.

2011. márc. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam ezzel szuperül azt érték el, hogy itthon naponta beszívtam, hogy tudjak relaxálni és kikapcsolódni..
2011. márc. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ezzel azt érték el, hogy érettségi óta csak kötelességtudatból tartom velük a kapcsolatot. Sose voltak képesek megérteni, hogy a kikapcsolódás nekem nem azt jelenti, hogy döglök a TV előtt velük, szükségem, van rá, hogy a szívemnek kedvem fiúval meg a barátaimmal is legyek. Megfogadtam, hogy sose leszek ilyen habzószájú maximalista szülő. Elvesztegetett időnek érzem a mai napig, mit gimiben végigtanultam, mert sokkal kisebb energiabefektetéssel is felvetek volna az egyetemre. Ami meg a büfészakot illeti: manapság teljesen mindegy, mit végzel el. A HR-es azt nézi, van-e tárgyalóképes angolod illetve erős felhasználói szintű MS-Office ismereted.
2011. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sosem fogom megérteni hogy a szülő miert hiszi azt hogy ilyenekbe beleszólhat.
2015. aug. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!