Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért kell mindig anyósomnak...

Mért kell mindig anyósomnak oda böknie az orom alá, hogy neki nagyszülői jogai vannak? Mire jó ez, így viselkedni?

Figyelt kérdés
3 hónapos babáról van szó.Ő neki az a baja hogy heti 1x jöhetnek fel,és Ő szeretne minden nap.El vinné a gyerekem,én meg nem engedem neki Ő szerinte mindenhez joga van.Én mint a kisbaba anyukája maradjak csöndbe,és hallgassak.Persze én ezt nem teszem,így én vagyok a legszemetebb meny a földön.Egyáltalán milyen nagymama az ilyen aki jogokkal jön elő?Mindig duzzogva jön látogatóba,és ha sír nála pici Ő is sír.Mért csinálja ezt?
2009. febr. 23. 21:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
54%

Miert nem engeded, hogy hetente tobbszor is lassa a nagymama? Nem te vagy egy nemregi kerdezo? Mert az sem volt semmi, milyen gyulolettel tudott beszelni az anyosrol.

talan feltekeny vagy? A te anyukad sem latja hetente tobbszor a picit? Milyen bajod van az anyossal? Persze hogy szeretne az unokajaval lenni, egyebkent jogosan.

A ferjed hagyja, hogy igy viselkedj?

Te jo eg, el nem tudnam kepzelni, hogy igy beszeljek a parom anyukajarol, vagy megtagadjam a gyermekemtol a nagymamajat....

Ez en nagyszuleim MINDEN NAP atjartak hozzam, annyira osszenottunk, hogy annyira szeretem oket is mint a szuleimet. A masik nagyszuleim ritkan jottek, nem talalkoztunk, veluk nem is jo a kapcsolatom, illetve sokkal kozvetettebb...

Hidd el a gyereknek is szuksege van a nagyszuleire.

az meg, hogy sir az olebe Istenem, Te "kenyszerited" sirasra a nagymama olibe a viselkedeseddel.

szerintem terj eszhez, ne akard elveszteni a nagymama bizalmat, es segits a gyerekednek, ujra megtalalni a nagymamajat.

remelem atgondolod, az elozo sorokat a legnagyobb joindulattal irtam

2009. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg ez kétoldalú dolog és egyikőtök sem gondol bele elég empátiával a másik helyzetébe. Mivel te vagy az anya, elsősorban neked vannak jogaid, de nem vagyok meglepődve, hogy így reagál, ha megszabod neki, hogy hetente 1-szer láthatja. Ne haragudj, de gondolj bele, hogyha neked unokád lesz, örülnél, ha megmondaná a menyed, hogy hányszor láthatod? Nem azt mondom, hogy joga van anyósodnak állandóan nálatok lenni és beleavatkozni mindenbe vagy elvinni a gyereket, de miért van megszabva, hogy hányszor mehetnek? Én biztos, hogy meg lennék sértődve a helyében, hisz ő egy nagyon közeli rokon és miért kell beosztani így, hogy mikor mehet? Emberi lény...gondolom, ő sem mondja meg, hogy ti hányszor mehettek át hozzá havonta. Engedd meg, hogy annyiszor lássa ahányszor akarja, de ne engedd, hogy elvigye. Talán akkor meg fog változni és nem te leszel számára az, aki megfosztja őt az unokájával való közös élményektől. Én megértelek téged is, de tényleg nem látod, hogy fájdalmat okozol neki?
2009. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó vagyok: szerintem örülnöd kellene, hogy az anyósod próbál segíteni a maga módján, nem pedig eldobnod kellene ezt a lehetőséget. Ha neked is lesz unokád, gondolom, hogy majd szeretnéd látni és annyiszor, ahányszor jónak látod...nekem is van egy éppen 3 hónapos babám és el nem tudnám képzelni, hogy bárkit is így korlátozzak abban, hogy lássa őt. Ne mard el magatok mellől az anyóst. Sajnos sokak ok nélkül haragszanak az anyósra, aztán csodálkoznak, hogy nem úgy viselkedik velük, ahogy illendő lenne. Szerintem a te helyzeted is ilyen. A kulcs: empátia: gondolj bele abba, hogy ő hogy érez nagymamaként. Ne neveld ellene semmiképp!
2009. febr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Első válaszadó!Nem tudom Te kiről írsz de az nem én vagyok.

Én most tettem fel ezt a kérdést először,és utoljára.Csak kíváncsi voltam,hogy ki milyen választ ad,és abból lelehet-e szűrni valamit.De úgy gondolom kettőn áll a vásár na mind 1

2009. febr. 23. 21:57
 5/32 anonim ***** válasza:
71%

csak rakerdeztem, hogy Te vagy-e amugy nem rossz indulatbol. Latom a valaszok nem tetszenek:P

Nemtudom mit vartal, azt-e, hogy helyeselni fogunk a dontesednek, de neharagudj, nemtudom megerteni, miert korlatozod a lathatast.

Amugy nem ismerlek, sem a mamat, de ha a gyereknek kesobb hianyozni fog a nagyanja magadra vess. bocsi csak segiteni probaltunk

2009. febr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
62%
*nagyanyja
2009. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
66%

De te tenyleg irtal mar, mert a nagymamai jogokat mar sokszor olvastam itt, es megismerem a helyesirasod miatt a kerdesedet.

Probalj meg beszelni vele, beszelj a ferjeddel, es nem hiszem el, hogy nem faradsz el az allando veszekedesben. Mert az ember veszekszik, veszekszik, de egyszer csak betellik a pohar, belefarad.

Szerintem engedd, hogy tobbszor is mehessen a mama hozzatok, gondolom nem veszelyes a kisunokara.

Inkabb torekedj arra, hogy joban legyetek, hiszen nem tudhatod, mikor szorulsz meg ra.

De az igazsag az, hogy par mondatbol, amit itt leirsz nem lehet igazan jo tanacsot adni, hiszen azt, hogy mi tortent koztetek, csak ti tudjatok. Valami miatt nyilvan nem birod a mamat, oka van ennek, hogy kb. 5-szor kerdeztel mar a nagymamai jogokrol.

Probald ne utalni ot, elhiszem hogy nem konnyu ezt megtenni, ha tenyleg csinalt valami helytelen dolgot, de veszekedni se jobb.

Van joga az unokajahoz, ezt a jogos kerdest felejtsd el, mert igenis van hozza joga. Kinek lenne joga az unokahoz, ha nem a nagyszuloknek? Talan a szomszedoknak, vagy a baratoknak tobb joguk van? Gondolkodjal el legyszives. Ha netalantan veled es a ferjeddel valami tortenik, nem a nagyszulok fogjak rendezni a kisunokat, ha meg testileg-szellemileg epek? De igen.

2009. febr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
82%

Álljon meg a menet! Ti sem olvashattatok többet a kérdésben mint én! Én pedig nem látok olyat a kérdésben, hogy az anyuka megtiltotte volna az anyósának, hogy minden nap felmenjen hozzájuk. Azt olvasom, hogy csak heti 1x mehetfel az anyós, de, hogy miért, azt nem látom a kérdésben! Tehát kedves kérdező anyuka, kérlek tisztázd ezt a félreértést és mondd meg nekünk, hogy miért csak 1x jöhet hetente anyósod? Azért, mert mondjuk messze laknak tőletek, vagy azért, mert te csak heti 1 napot engedélyezel neki látogatásra. Ez ugyanis nem mindegy! Ha saját hibájából nem tud jönni sűrűbben, akkor teljes mértékben igazat adok neked. Egy 3 hónapos babát ne vigyen el a szüleitől, még az anyósa sem! Hacsak nincs vészhelyzet!

Ha azonban Te tiltottad meg anyósodnak a sűrűbb látogatást, akkor sürgősen felül kéne bírálni döntésedet. Nem azért, mert a nagymamának jogai vannak, hanem azért, mert egy családba tartoztok és örülnöd kéne annak, hogy van olyan családtag, aki önzetlenül segíteni próbál neked. Ha csak addig vigyáz a babára, amíg Te mosol, vagy főzöl, már az is valami. Az a baba nem csak a Tiéd, hanem az ő fiáé is. A baba 1/4 része tőle származik. Az ő húsából és véréből. Tehát (nem tudok rá más szót) JOGA van szeretni a gyermekedet. Gondolj bele, hogy Te mit szólnál hozzá, ha a gyermeked házastársa nem engedne az unokád közelébe?! Nem hiszem, hogy jól esne. Azt javaslom, békülj ki anyósoddal. Engedd meg neki akár minden nap, hogy babázzon, de mondd meg, azt semmiképp nem szeretnéd, hogy elvigye, amíg ilyen pici. Később még rá is szorulhatsz, hogy megkérdd vigyázzon az unokájára. Jön az iskola, nyári szünet és nincs aki otthon legyen a gyermekkel, stb. Még nem tudhatod mit hoz az élet. Addig változtass a véleményeden és a vele szemben való viselkedéseden, amíg teljesen el nem mérgesedik köztetek a helyzet. Természetesen nem mindent kell ráhagynod. Dirigálni otthon a saját házában dirigáljon! Nálad csak tanácsot adhat, amit Te vagy megfogadsz, vagy nem. Ez már csak rajtad múlik. Sok szerencsét és békülést, különben pokollá teheti ez a kapcsolat az életed.

2009. febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Ne aggódj tökéletesen megértelek, mert az én anyósom is egy égetnivaló. Ne hagyd magad, ez a te gyereked ő már szült magának ha akkor elszalasztotta az örömöket kiélvezni, ne most akarja bepótolni. Mindenkinek megvan a maga ideje és ez a te időd. Ha anyósod elveszi ezt az időt tőled soha nem fogod élvezni az anyaságot. Szerintem ülj le a pároddal és beszéljétek meg hogy egy kicsit hűtse le az anyja lelkesedését, mert ez a babának is rossz ha ideges vagy. Ezt neki is meg kell értenie. Amúgy nem ismerek olyan törvénykönyvet amely kötelezne egy édesanyát arra hogy a nagymamának kénye kedve szerint kell gyereket nevelnie. Ha ezt nem érti meg a nagyi akkor valami nagy baj van vele. Mond meg neki ha nem száll le rólatok akkor csak egy hónapban egyszer jöhet fel. Ha van esze akkor inkább visszavesz magából csak hadd mehessen fel egy héten egyszer. Ne hagyd magad ez a te gyereked nem az övé.
2009. febr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy gondolom,hogy úgy kellene alakítani a családi kapcsolatokat,hogy a családtagok szívesen lássák egymást,és ne felfordult gyomorral kelljen elviselni az anyóst.Értelmes nőnek normális a viszonya a gyerekével,ennek folytán ahhoz a nőhöz is normálisan viszonyul,akit a a szeretett fia élete párjául választ.Mert az ugye nem vitás,hogy a legtöbb elfajult kapcsolatban anyós a főhibás.Amikor életünk párja bemutat minket a családjának,igyekszünk csak jót feltételezni róluk,és a lehető legjobb kapcsolatot kialakítani.Na most ez nem mindig megy,mert nem minden család fogadja szívesen az új asszonykát.Anyós általában ott rontja el,hogy mindig okosabb szeretne lenni mindenben a fiataloknál,a legtöbbje intézkedni akar helyettük,mindig tudni akarja mi a jó nekik.Amikor meg jön az unoka,egyenesen hülyének nézik a kismamát,természetes,hogy majd a drága jó anyós tud mindent,majd Ő eldirigálja a család életét.A bili meg akkor szokott kiborulni,amikor anyukánál betelik a pohár,és azt mondja elég.Aztán elkezdődik az utálkozás,áskálódás...stb.És igen,jog az van,de a szeretetet nem lehet jogilag szabályozni.A szerepeket be kellene tartani mindenkinek.A szülő maradjon a szülői szerepben, a nagyszülő szintén.Ő csak szeresse az unokát,a többit bízza a szüleire,majd Ők tudják mi a jó neki.És nem kell egymás agyára menni.Igenis elég anyósból heti 1 alkalom,főleg ha nehezen viselitek egymást.Egyébként meg a helyetekben elköltöznék megfelelő távolságra tőlük ha ennyire rossz a helyzet.Nem kell tényleg állandóan veszekedni vitatkozni az igaz.Le kell ülni tisztázni a dolgokat 1x.Ki mihez tartsa magát,és kész.Anyós intézkedjen az otthonában,Ti meg a Tiétekben.Nem kell egymás életébe beleavatkozni,éljen mindenki belátása szerint ahogy neki jó.A gyerek meg nem vita tárgya.A szülő dolga a nevelése az ellátása.Olyan jogot anyósod nem tud érvényesíteni bírósági úton sem,hogy bármibe beleavatkozhasson.A láthatási jog az pont annyi,ami a neve,láthatás.De gyönyörű egy szülő aki a gyerekével és annak családjával bíróságra menne.Legyen köztetek legalább 3-400 km,és megoldódik a gondotok.
2009. febr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!