Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék jobb ember,...

Hogyan lehetnék jobb ember, úgy szégyenlem magam a gondolataim miatt?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy sajnos elég nehéz az anyagi helyzetünk. A szüleim szorgalmas,dolgos emberek,mégis egyre rosszabbul élünk ami nem az ő hibájuk. A bajom az,hogy én emiatt néha utálom a jobbmodú osztálytársaimat mert szép ruhákba járnak és sokmindenben lehet részük amikbe nekem és a szüleimnek nem. Tudom hogy nem az ő hibájuk,de úgy fáj a szívem,hogy a szüleimnek ennyit kell dolgozniuk,mégse kapnak érte semmit. Hogyan tudnám ezeket a gondolatokat kiverni a fejemből? Mert igazán nem is magam miatt vagyok szomorú,elöttem még az élet hanem a szüleimet sajnálom.
2011. márc. 22. 18:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
3%
Azt gondolod, hogy a gazdag emberek nem dolgoznak meg igazán a pénzért?
2011. márc. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem gondolom ezt,nem kell kiforgatni a szavaimat.
2011. márc. 22. 18:31
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Vannak igazán szép dolgok miket nem lehet pénzért venni.

Szeretet,törödés,jó kedv,egészség,barátság,szabad idö...

Ezekre koncentrálj!

2011. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudom milyen rossz érzés tud ez lenni..az én szüleim is pont ebben a helyzetben vannak.

Nagyon sajnálom őket, most hogy van rá lehetőségem, közbe be is segítek Nekik, ha tehetem.


De tudod mit? Sokkal többet ér az a kapcsolat, ami köztetek van..mint bármi más. Persze jó ha az embernek van pénze..de elég nehéz fenntartani az egyensúlyt a karriert és a család között.


Nálatok biztos van egy minta, amiben fontos a család, hiszen látszik mennyire becsülöd őket. Ezt pedig nagyon becsüld meg, mert a szülőktől hozott jó kapcsolati minta, nagyon sokat segít egy későbbi jó kapcsolat kialakításában Neked is.

Hozunk olyasmiket otthonról, amik gyerekként fel sem tűnnek, de később hatalmas értékük lehet az életünkbe. És ez nem feltétlenül az anyagi előny.

2011. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó:)

Hát igazából erre nem nagyon lehet mit mondani, próbálj olyankor arra gondolni, ha a szüleitek szépen élnek és te is jó viszonyban vagy velük, erre gondolj. Hogy, legalább boldogok vagytok együtt, ez a legfontosabb:)

2011. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Sajnos ebbe belek kell törődni.: S Igazságtalan az élet.Elhiszem,hogy rosszul esik meg rossz így látni és sajnálni a szüleidet.Próbálj nekik sokat segíteni és tanulj jól.Sokat dolgoznak és gondolom fáradtak is és a szülőnek az egyik legszebb dolog,ha nevetni látja a gyerekét.Így segíthetsz nekik a legtöbbet azt hiszem + házimunka nagy részét elvégzed.Veled nincs semmi baj és a gondolataiddal sem.Ez természetes,hogy aggódsz a szüleid miatt,de nem tudsz nekik anyagilag segíteni mivel (ha jól vettem ki) fiatal vagy és tanulsz.Ne érezd magad rosszul,mert ha ezt látják ők is azok lesznek.A gondolataiddal pedig meg kell küzdened.Magyarázd el magadnak,hogy tényleg nem tehetsz semmit,esetleg majd csak később és hogy ilyen jó szüleid vannak,hogy ezek ellenére is fel tudnak nevelni téged.Így ahogy olvastam nagyon szimpatikus és tisztességes családnak nézlek titeket:) Remélem jobb lesz a jövőben minden! 14/L
2011. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell változatatni semmin, ez teljesen normális. Én is hasonlóképpen érzek. Nekünk sem megy úgy, mint pár éve és fáj, hogy másoknál ez nincs így.


Egyébként nem kellene annyira védeni a nagyon gazdagokat sem, meggyőződésem, hogy aki mindenben becsületes, törvénytisztelő, nem az gazdagszik meg...sajnos nem túl kifizetődő.

2011. márc. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Első: igazad van,kicsit félreérthetően fogalmaztam. Arra céloztam,hogy tudom hogy nem a jobbmódú osztálytársaim hibája hogy nekik megadatott ez.
2011. márc. 22. 18:35
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos valamilyen szinten érthető.. csak Te magad tudod elhessegetni ezt a gondolatot. Örülj annak, amid van! Gondolok itt ez alatt a családra.. a Titeket körülvevő szeretetre, és hogy ennyivel is gazdagabbak vagytok!


Sajnos mi is nagy gondban vagyunk évek óta, és azzal szemben, hogy eddig azt hittem, hogy nagyon jó, összetartó család vagyunk, kezdek felébredni, hogy nálunk is nagyon sok dolgot elvisz az anyagiak az érzelmekből, amit nagyon nem kéne hagynia senkinek pedig... és ettől sokszor sírni tudnék.. :(

2011. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Most egy hatalmas közhelyet fogok írni, de attól még így van.


Gyerekkoromban én is irigyeltem, ha vkinek jobb dolgai voltak, mint nekem (nem vagyunk különösebben szegények, de gazdagok sem). Aztán rájöttem, hogy mi a fontos, és már egy ideje azokat irigylem, akik boldog, kiegyensúlyozott életet élnek.


Mondok egy példát. Irigyeltem az egyetemisták életét: barátok, buli, gondtalanság

ág. Aztán én is egyetemista lettem: tanulás,tanulás néha buli, stressz, rendezetlen életmód... hát, olyan fényes nem volt. Ha két ember hajszálpontosan ugyanolyan életet él is, akkor is előfordulhat, hogy az egyik tökéletesen boldog, a másik pedig szenved és átkozza a sorsát. Mások vagyunk. Persze, kell a pénz is, fontos dolog, de nem érdemes irigykedni miatta. Annál is inkább, mert mindig nagyon könnyen fordulhat a szerencse.

2011. márc. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!