Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne igyon...

Mit tegyek hogy ne igyon ennyit a párom? Féltem hogy alkoholista lesz, ha még nem az?!

Figyelt kérdés

Már elvileg több éve rendszeresen iszik. Heti 2-3alkalommal, ebből már csak egyszer iszik rövidet is(pálinka), a többi az sör. Kívánja.

Azt mondja, hogy szeretne változtatni ezen miattam, de nehéz neki, mert hozzá van szokva. 24éves egyetemista, és bár azt hiszi, hogy ez csak átmeneti, én biztos vagyok benne, ha elvégzi a sulit, akkor is így fog folytatódni, mert kívánni fogja, hisz az évek alatt hozzászokik.

Más téren nincs gond, jó a párkapcsolatunk, nem szeretném emiatt elhagyni, mellette akarok lenni, segíteni szeretnék neki, de tanácstalan vagyok. Megegyeztünk hogy heti 1x igyon, 2hétből egyszer se bírta ki. Most beszéltem vele, mondta, hogy szeretne változni, de ilyen hirtelen nem megy, adjak neki időt, és megteszi értem. 18éves vagyok, ilyen téren végképp tapasztalatlan, ezért kérem a ti tanácsotokat.


És nem azért kérem tőle, hogy ne igyon, mert elakarom választani a barátaitól, hanem azért mert féltem az egészségét. Komolyan tervezem vele a jövőnket, elvileg ő is velem.


Előre is köszönöm.


2011. márc. 23. 22:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
ah rászokott akkor függőség. de még nincs semmi veszve.
2011. márc. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Igen ezt mi is beszéltük, hogy valószínű ez már függőség.

De hogy változtassunk ezen? Tanácstalan vagyok nagyon :(

2011. márc. 23. 23:05
 3/27 anonim ***** válasza:
67%

Ha már ennyire rákattant, ti ketten már kevesek vagytok a leszokáshoz.

Kedves kérdező, kérlek, hogy nézz utána, a valót mondom: nincs gyógyult alkoholista. Olyan van, aki nem iszik egy hónapja, egy éve, öt éve. De attól még alkoholista.

2011. márc. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Addiktológia.
2011. márc. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%
bocs kérdésre nen illik kérdést válaszolni ,de pontosan mennyi az adaja a párodnak? Mert véleményem szerint ha iszik egy felest és egy sört, heti háromszor az még nem alkoholizmus, főleg ha minőségit iszik.Ha emelett jól tanul, tudd viselkedni akkor miért gond ha jól esik neki?? De várom a pontos infot. Bocs nem okoskodni szeretnék.
2011. márc. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
69%
Ha a barataival iszik, akkor nem annyira veszes. Ha elkezd egyedul, az mar baj.
2011. márc. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, hogy ez most sokaknak nem fog tetszeni de nekem az a véleményem, hogy neki jó így nem akar ő komolyan leszokni.

Ha már az első 2 hetet se bírta ki (elvileg érted, a te kedvedért) akkor marha nagy akaratereje lehet...

Szakember segítségét kell kérni vagy ha nem akarja akkor hagyd el. Az írásodból ítélve értelmesnek tűnsz, egy szép jövő állhat előtted. Még fiatal is vagy nem gondolom, hogy szükséged lenne neked erre.

Másrészt nekem az a véleményem, hogy így nem lehet semmire sem jutni, ha nem magáért akarja az ember. Ha ő maga nem akar jobb életet és nem akar változtatni saját magáért akkor hosszútávon nem lesz sikeres a dolog az biztos.

2011. márc. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%

23:10 vagyok hozzátenném, hogy egyetértek a 20:07-es válaszolóval!

Nem mindegy, hogy mennyit iszik és milyen állapotba szokott ilyenkor lenni.

2011. márc. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Szerintem ha mindennap megiszik 1 sört és egy héten egyszer 1 felest abban semmi nincs. Söt a sör valahol jót is tesz az egészségnek napi kis mértékben,ha nem hiszel nekem keresd ki goggle-be. Ha literszámra issza,vagy több felest berúgásig,az már más kérdés....
2011. márc. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%

Ó ilyenem nekem is volt. Addig működött, míg nem laktam vele. Az összeköltözéstől fél év alatt megutáltam. Akkor láttam igazán, hogy akárhányszor kihúzza a lábát otthonról iszik. Fényes délben is. És nem hatott semmi. Ígérte, ígérte, mondta is, ha együtt mentünk, hogy na most nem iszik. Aztán most nem iszik sokat. Aztán olyan sokat. Aztán szóljak rá, ha megint inna. Ha szóltam akkor meg kiröhögött, hogy jaj na még ezt az egyet. Na persze. Meg olyanokat csinált, hogy fesztiválon otthagyott a sátornál, hogy elmegy pisilni mindjárt jön. Két óra múlva találtam meg full részegen, járni sem tudott. Minden egyes alkalom után ott fogadkozott, hogy soha többet nem iszik, meg most is rosszul van. Mondtam, hogy persze, másnapos vagy. Erre: Nem, ő beteg, belső láza van. No comment.


Amíg nem laktam vele, nem volt annyira idegesítő, zavart-zavart, mondogattam, aranyosan kezelte, hogy persze, hogy nem, majd most nem fog stb. Aztán az lett belőle, hogy lassan harminc éves, még mindig ez neki a szórakozás, hogy ahányszor elmegy, jól beb.aszik, a haverjaival együtt én meg találtam egy rendes palit, aki nem iszik, max évente kétszer, ebből egy a szilveszter.


Valaki írta, hogy amíg nem iszik egyedül nincs gond. Minek inna egyedül egy ennyi idős? Ha inni szottyan kedve, mindig van ahhoz társaság. Most mondjuk az én exem apja sem alkoholita, aki mindennap a sárga földig issza magát a kocsmában, mert társasággal iszik a kocsmában, nem egyedül otthon? Érdekes elmélet azért meg kell hagyni. DE ha nem is abban az értelemben alkoholista, mint a lestrapált csövesek vagy ilyesmi, akkor is hihetetlen szar, mikor tudod, hogy ha kiteszi a lábát otthonról és az anyján kívül találkozik valakivel, akkor benyomva fog hazajönni. Ilyennel nem lehet rendes életet tervezni.

2011. márc. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!