Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Okozhat e a pénzügyi válság...

Okozhat e a pénzügyi válság párkapcsolati konfliktusokat?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán. A mindennapi cirkuszolás a pénzen gallyra vágott már nem egy házasságot. Főleg ha ehhez egyik vagy másik fél elveszti a munkáját stb... kész a krach.
2009. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan, hiszen a penz hianya miatt rengeteg a veszekedes a csaladokban. Az egyik fel elkezd inni, hiszen nem latja a jovot, munkahelyek szunnek meg, minden csak dragul. Rengeteg kapcsolat megy tonkre!
2009. febr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is tud okozni konfliktusokat. Főleg, ha valaki elveszti a munkáját és tartósan munkanélkülivé válik. Biztos, hogy sokkal feszültebb lesz a légkör otthon. Mondjuk, aki ilyenért elválik...hát ott más gond is van, hisz a párunkat a nehéz időkben is támogatni kell.
2009. febr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ha stabil alapokon áll a kapcsolat, akkot nem feltétlenül okoz
2009. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
hát nálunk most gázok vannak.én 21,ő25,munkanélküli vagyok,már jópár hónapja.szinte napról napra élünk,el kell adnunk a kocsit,persze ezért én vagyok a hibás,mert nem dolgozok.a hitelkártyánk már full minuszban,sokat veszekszünk.szerintem hamarosan vége lesz a kapcsolatnak,ami már 7éve tart....és miattam.
2009. febr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!:) Szomorú nagyon
2009. febr. 24. 21:35
 7/8 anonim válasza:

Én nemrég ezen az oldalon olvastam egy jó cikket, a srác pont erről írt. www.parkapcsolatikonfliktusok.hu


Egyébként nálunk sajnos nagyon érződik a válság. Túl sokat figyelünk a pénzre.

2009. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha emiatt tönkremegy a kapcsolat, tönkrement volna később máson. Egy kapcsolatnak a problémákat is ki kell állni. Ha nem is a válság miatt, de valami miatt biztos előjönnek problémák is két ember életébe. De meg lehet őket oldani, ha kellő szeretet,erő, összetartás van az emberekben.


Egyébként a baj, még össze is kovácsolhat embereket. Olyan is van, hogy még jobban kötődnek egymáshoz, ha együtt végigküzdöttek egy problémát.


Nekem egy ismerősömnél úgy volt, hogy mindketten elvesztették a munkájukat. Még a válság előtt. Egy évig voltak mindketten munkanélküliek. Mondjük ők már régóta házasok. 3 gyerekük van. Mégis megéltek valahogy, ha szűkösen is.

Csak a kútról hordták a fürdővizet. Spóroltak mindennel. A kertjüket művelték, mert azzal sokat spóroltak. A család is segített valamit. És kitaláltak ezt azt, amivel valamennyi kevés pénzt lehet keresni. Ezek ellennére azért boldogok is voltak, csak néha voltak kicsit letörve, de nagy erejük volt, és kimásztak belőle. Nem tetette tönkre a családjukat a probléma.

De azért itt meg tud élni az ember ha akar, ők is megbírtak. Ha nem volt bőség akkor is.

Régebben sokkal kevesebb volt az embereknek. Pl az 50-es évekbe, vagy a 60-as ban. Mégis felnevelték a gyerekeket, és az akkor felnőtt emberek is legtöbben boldog gyermekkorról számolnak be. Mondjuk egy rokonom is azt mondta, hogy nagyon boldog volt az egész élete, pedig elég szegények voltak. Tanyán nőtt fel. Nem volt villany, TV, Vezetékes víz. De legtöbb este olvastak a petróleum lámpa mellett. Külön ki szokta emelni, hogy mekkora szeretetbe nőtt fel. És hálás a sorsnak, hogy olyan családot kapott, mint amilyen neki volt.

2010. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!