Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartásbelinek lenni keveseb...

Háztartásbelinek lenni kevesebbet ér, mint munkahelyen dolgozni?

Figyelt kérdés

Felvetődött bennem a kérdés, azok alapján amit itt olvastam az egyik topikban.

Vajon a háztartást vezetni és gyereket nevelni mint életcél megvetendő?

Kevesebb ér, mintha pénzt keresne munkahelyen?

Csak az munka, amiért pénzt lehet kapni?

Mit gondoltok?


2011. márc. 24. 20:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
66%

szerintem nem, sőt.

de sok itt válaszolótól fogod azt hallani, hogy igen :( ma már az Anyának és a Feleségnek nincs becsülete. Csak a dolgozó, stressztől és feladatoktól meghibbanó, 10 perc alatt összecsapom a gyerekkel a leckét típusú nőknek :(

2011. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
74%
Nem megvetendő..csak pusztán ezt csinálni..hát sokan irigylik az ilyet.Hogy miért? Mert mások ezt még a 8-12 óra munkán felül csinálják.
2011. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim ***** válasza:
92%
Ha valaki beéri azzal,hogy csak otthon van,akkor természetesen nem megvetendő. De ennek sok hátránya is lehet. Anyagilag a férjétől függ,nincs saját jövedelme. Válás vagy a férj halála esetén nem biztos,hogy talál munkát,amiből megél. Vagy ha már a gyerekek felnőnek,akkor nem elégíti ki már csak a háztartás. Akkor már nagyon nehéz változtatni az életén.
2011. márc. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem ér kevesebbet.

Nekem anyum miután megszülettem háztartásbeli lett. Több ilyen nőt is ismerek, és szerintem a mindennapos ház körüli dolgok igenis fárasztóak. Főleg ahol kisgyerekek is vannak. Amúgy pedig aki lenézi az ilyen anyukákat, azok irigyek, mert ők nem engedhetik meg ezt maguknak, mert pénzért kell dolgozniuk. Persze ezt csak egy jól kereső férj mellett lehet megcsinálni.

2011. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 anonim ***** válasza:
30%

Egyetértek a második válaszolóval.

Nagyon sok anyuka munka mellett csinálja azt amit mondjuk egy háztartásbeli.

Szóval tulajdonképpen a válaszom a kérdésedre igen!(kivétel ha 10 gyereket lát el még a háztartás mellett)

2011. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ, milyen gyerek. Ha történetesen a gyerek úgy néz ki, hogy az új Egerszegi Krisztina, akkor szép dolog otthon maradni és mindent beleadni a gyerek karrierjébe és nevelésébe.

Azokat a háztartásbeliket viszont nem tartom túl sokra, akik tulajdonképpen csak eltöltik az életüket otthon, mert nincs kedvük semmit csinálni. Ismerek nem egy ilyet, aki otthon ül, de például minden nap hozatja az ételt egy kifőzdéből, a gyerek bölcsiben van - akkor ő mit csinál??


Szóval háztartásbeli és háztartásbeli között igen nagy különbség van, még az általam leírtnál is jóval árnyaltabb a kép. És igen, vannak olyan háztartásbelik, akiket lenézek. De olyanok is, akikre inkább fel :)

2011. márc. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 anonim ***** válasza:
24%

sosem fogom megérteni mit lehet egész nap csinálni...

én 8 óra meló után hazaérek,összeütünk EGYÜTT valami finomat,mosatlan mosogatógépbe,és elvagyunk...

takaritani hétvégén 1-2 óra alatt össze lehet,belehalnék ha felmosásból,mosásból,portörlésből állna a napom...

Párom meg úgy tenne ki ahogy vagyok ha közölném hogy ezentúl itthon ülök és háztartástvezetek:D jah,először röhögne,hogy megzakkantam...

2011. márc. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 anonim ***** válasza:
23%
Igen.
2011. márc. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
80%
szerintem ,ha megteheti valaki ,hogy otthon marad a gyerekkel plusz haztartas,akkor miert ne? Ha a ferje jol keres,szerintem akkor annal kiralyabb nincs is.
2011. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 Tinker Bell ***** válasza:
68%

Nagyon sokan lenézik azokat a nőket akik életükben egy percet nem dolgoztak, viszont van otthon 3 vagy több gyerekük.


Valamilyen szinten egyik és másik oldalnak is igazat adok, mert mindkettőnek vannak pozitív és negatív tulajdonsági is.


Háztartásbelinek lenni azért jobb, mert ha úgy veszed, akkor nincs kötött időd. A gyerekekkel oda mész ahova akarsz, vagy ahova tudsz, ha babakocsisok még. Sok időt tölthetsz a gyerekekkel, a lakás szépítgetésével. Viszont hátránya, hogy nincs semmilyen munkatapasztalat, ami abból eredően hátrány, hogy egyszer a gyerekek is felnőnek és el kell menni dolgozni, mert otthon egyedül megőrül az ember. Amiért nem szabad lenézni, az az, hogy egy háztartásbeli 24 órás szolgálatban van, hiszen ahol gyerek vagy gyerekek vannak ott mindig zajlik az élet.


Dolgozni azért jó, mert önállóságra és rendre nevel, viszont megmondják, hogy mit és mikor csinálj. Jó benne a fizetés, azt hogy tudod milyen ha meg kell dolgoznod a pénzért. Hátránya, hogy ebből kifolyólag tolódik a gyerekek születése, nincs család, csak a párod.


Szóval nem ér kevesebbet háztartásbelinek lenni, csak látni kellene mindkét szemszögből a világot. Csak akkor lehetne igazán véleményt mondani róla. Ez a baj, hogy nagyon sok ember ezt nem gondolja végig, csak ítélkezik!

2011. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!