Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy jobb legyen...

Mit tegyek, hogy jobb legyen a kapcsolatom az anyámmal?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nem szeret egyáltalán. 16 éves vagyok. Félévkor 4,36-os átlagom volt, a megye harmadik legjobb sulijában. Nem járok bulizni soha. Nem iszom, nem dohányzok. Nem nyerőgépezek és nem ülök kocsmákban. A bátyám 20 éves egyetemista, úgy érzem mindig is ő volt a favorit a családban.. pedig ugyanoda járt ahova én is..

Nem szeretek sokat beszélni, napi pár mondat amit társalgunk, de akármiben amiben tud csak megbánt, és az első adandó alkalommal a fejemhez vágja hogy hülye vagyok.. egyébként tanár.. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a baja de nagyon rossz érzés egy ilyen valakivel együtt élni.

Ha valaki hasonló helyzetben van, vagy volt az legyen szíves irja le a személyes véleményét!

Köszönöm!


2009. febr. 24. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem le kell(ene) ülni vele megbeszélni ezt a dolgot. Esetleg testvéreddel előtte konzultálni, hogy Te így érzed, és mi az ő véleménye, ha egyezik a Tieddel , és ha partner akkor hármasban leülni megbeszélni.

Édesapád? Veletek él?

Ha igen , akkor hasonlóan bevonni, őt és nem a testvéredet.

Ha egyik sem megy, van más tippem is , írj, 1nlőre ny ít :-)

2009. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
apánk is velünk él, ő szeret és vele többet is beszélek
2009. febr. 24. 17:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez egy nagyon tipikus esete annak, amikor a szülő egyik gyerekét jobban szereti, mint a másikat. Az írásod elég érettnek tűnik ahhoz, hogy azt gondoljam, a helyzetet jól ítéled meg és nem csak azért gondolod, hogy anyukád a testvéredet jobban szereti, mert tinikori válságban szenvedsz. Csak arra lennék kíváncsi, hogy anyukád a "hülye" alatt mit ért? Tudod pontosan, hogy milyen elvárásában maradsz alul? Próbáltál már beszélni vele arról, hogy te mindent megteszel, amit lehet? Esetleg megkérdezhetnéd, hogy mit vár tőled. Mivel tanár, (én is az vagyok) talán extra magas tanulmánybéli elvárásokkal rendelkezik, mert az iskolában látja a jeles tanulókat és velük hasonlít össze. Ezt nagyon sok tanár teszi sajnos. Tönkreteszi az életedet ezzel, mert ugye ennek semmi értelme sincs. Légy vele őszinte és finoman mondd el neki, hogy mit gondolsz. Ha nem figyel rád, fordulj apukádhoz és kérd meg, hogy ő beszéljen vele.
2009. febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit kérdeznék, hogy a bátyád jobb tanuló volt, mint te? Több dologban jeleskedett a te korodban? Mert sok szülő a második gyereke teljesítményét az elsőjéhez méri, mert nem tudja felfogni, hogy minden ember más és ezért másban jó. Ne csüggedj, te is érsz annyit, mint bárki más és soha ne érezd azt, hogy te bármivel is kevesebb lennél.
2009. febr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

hát csak annyit tehetsz hogy, állj a sarkadra... úgy érzem szavaidból hogy visszahúzódó vagy! Persze nem elég bátor. Velünk is ez volt 17 éves vagyok 4.8 átlaggal. Nálunk az volt hogy tűrtem a hülyeséget meg a habnagyolását. 1x fogtam magam és megmondtam neki kerek-perc, hogy hol a helye.

-Nem beszélhet velem így amíg én tisztelet tudó vagyok vele.

-Nem mondathatja, hogy hülye vagyok mert, olyat mondani hogy köpni nyelni nem tudna...

-Hiába ordít visít.. semmivel nem lesz jobb és ezzel saját magát alacsonyítja le és te is elszégyelled magad az ő hibái miatt.


Azóta kedves édesanyám nem szólogat be úgy érzem családtagnak tekint és nem egy takony kölöknek

2009. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha ilyeneket mond, hogy hülye vagy, akkor kérd ki magadnak, mond vissza, hogy ő a hülye, ha tanár létére ilyet mond, akkor különösen, majd világits rá, hogy apáddal sokkal szivesebben lógsz, ő pedig teljesen magára fog maradni, ha igy folytatja.

Hátha észhez tér, hidd el néha jobbak a drasztikus megoldások. Nem hiszem, hogy pont neked kéne benyalnod neki.

2009. febr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hány éves anyukád?nincs neki valami más baja is, mármint problémája?
2009. febr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj, hogy szerintem ésszerű magyarázatot sose fog adni anyukád, hogy mért is szereti jobban a testvéredet. Szerintem az ilyen szülő sokszor saját magának sem ismeri be, hogy az egyik gyereke közelebb áll hozzá.

Nálunk is ez volt a helyzet. Ha valami bajom volt persze ott volt anyu és segített, de a hétköznapokban éreztem, hogy az öcsém a kedvenc. Én bármit csináltam rossz volt, az öcsém persze a körülmények áldozata volt, sose tehetett semmiről, szerinte. Szerencsére ez nem hatott ki az öcsémmel lévő kapcsolatomra, nagyon jóban vagyunk. Viszont részben hálás is lehetek ezért, jóval talpraesettebb lettem mint a tesóm. Még én már évek óta a saját lábamon megállok (én 25 évesen már elmondhattam, hogy vettem egy 2+fél szobás lakást, amire nincs semmi hitelem és fent is bírom tartani) addig öcsém most 26 évesen még mindig szülőkkel lakik és képtelen magáról gondoskodni. Persze még így is ő a szuper gyerek, én meg mindenben a rossz. Olyan dolgokba is beleköt még mindig amihez semmi köze elvégre külön életet élek. Sajnos ezen nem nagyon lehet változtatni, ebbe bele kell törődni.

28/L

2009. febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!