Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most leírom az igazat! Azt is...

Most leírom az igazat! Azt is amit eddig kihagytam? Normális hogy ennyi félelmem van?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy már vagy 4-5 párkapcsolati kérdést kiírtam ide.

Azt vettem észre, hogyha amikor 1-2 fontosabb dolgot kihagytam, aztán később újra feltettem a kérdést ezeket is beleírva, akkor teljesen más jellegű válaszokat kaptam!

Most leírom részletesen a problémámat, kérlek segítsetek!!


Az éven lesz 5. éve, hogy a párommal vagyok. Külön élünk, mindketten otthon, de mindennap találkozunk, együtt alszunk és együtt tervezzük a jövőt. Ő az első komoly kapcsolatom, és igazából fél évet vártam rá, talán ezért a 2 ok miatt is ragaszkodom ennyire hozzá. Ha egyszer véget érne a kapcsolatunk, még 80 éves koromban sem felejteném el őt! Igazából elég hasonlóak vagyok, azonosak az életcéljaink. Legfőbb vágyam az életben, hogy boldogan éljek valakivel, legyen egy viszonylag normális munkám, és szeretnék majd 2 gyereket, házasságot. Ő is ezt szeretné. És már beszéltünk is a közös jövőről. NEM az a fajta pasi ő, aki bulizni jár, vagy iszik vagy cigizik vagy játékgépezik. Semmi ilyesmit nem csinál, haverokkal sem szokott eljárni sehova. Egyáltalán nem költ mostanában semmire, magára sem, 1 ft-ot sem. Amit tud megspórol. Otthonról is kap támogatást, mégpedig úgy, hogy az anyjaék egy ft-ot nem kérnek tőle rezsire meg ilyenekre, hogy több maradjon neki. Az első számára az utóbbi években a munka. Rengeteget vállal, folyton kifárasztja magát, és mindig fáj mindene. A rendes munkája mellett (ami havi 6000km utazással jár, kb 12napot vesz igénybe) az első célja az, hogy azt a telket/házikót amit vett felújítsa, 1-1,5 év alatt válna lakhatóvá. (én nagyon szeretném ezt a házat berendezni, hogy kicsit magaménak is érezhessem, ezért ha lesz munkám 1 évig csak erre akarok költeni, a berendezéseire) Most minden szabadidejét ezzel tölti, minden munkát a két kezével csinál meg, hogy ne kelljen munkásokat alkalmazni. Én is nagyon sokat segítettem neki, amikor itthon voltam vagy épp nem kellett vizsgára készülnöm. (fűnyírás, 2 hétig kerítésfestés, a takarítás állandóan, mindent együtt tervezünk, együtt nézzük ki, hogy mit kellene megvenni, ez is sok idővel jár; együtt terveztük meg a házat, az udvart, hordtuk a téglát, bontottunk stb.. Egyébként nem csak mi ketten dolgozunk itt, hanem az anyjáék is néha, meg az én faterom is néha, néha volt 1-2 segédmunkás) Szóval párom minden idejét itt tölti, általában csak este jön át hozzám akkor meg kb 2 óra és már alszik is. Az hiányolom, hogy semmilyen közös programunk nincs ezen kívül. Tehát nem megyünk el sétálni vagy kirándulni egyet (pl állatkertbe), nyáron max 1-2x megyünk el strandra, azért is rimánkodni kell előtte 1hétig. Nem jön fel nagyszüleimhez velem 1 délutánra, vagy csak 2-3 órára. Azért is rimánkodni kell, hogy vigyük már ki kutyát sétálni. Nincs kedve venni egy pizzát és együtt nézni egy jó filmet. Nagyon hiányoznak ezek a programok, pedig egy csomó ingyen lenne, némelyik pedig pár ezer ft. (és úgyis együtt fizetnénk) De mint mondtam, magára sem költ, kifizeti a számláit meg megcsináltatja a kocsiját (mivel munkaeszköz) és ennyi. Azt mondja, hogy ha majd kész ez a ház, és utána már nem lesz ennyi munka, és marad pénze másra is, akkor majd ő is szeretne eljárni programokra vagy újra nyaralni menni, akár külföldre is. (ugyanis régebben, az első 2 évünkben, nagyon sokat voltunk együtt, sok helyen jártunk, és akkor még nem is számított annyira a pénz, úgy mint most, meg munka sem volt ennyi) Szóval az egyik problémám az ez lenne, hogy már nem járunk sehova és nagyon hiányzik hogy keveset vagyunk együtt, igazából csak akkor ha segítek neki a ház körül. ( szex is elég ritka) A másik problémám az az, hogy itt van már lassan 5 év és még nem jegyzett el. : ( Azt tudni kell, hogy eddig minden barátnőjének vett gyűrűt(bár a lányok erőltették) és minden kapcsolatába nagyon sok pénzt invesztált, és az összes csaj kihasználta vagy egyszerűen csak „megszokta a jót” és megbolondultak, elbizonytalanodtak, barátom pedig ezért mindig mindegyiket otthagyta. Ez 3 lánnyal is megtörtént. Elképzelhetőnek tartjátok, hogy én azért nem kaptam még gyűrűt, mert velem már nem akarja ezt eljátszani? Beszéltem már vele erről a gyűrűs dologról, azt mondta, majd akkor lesz, ha együtt éltünk 1 évet. Tehát kb a 7. éven kapnék gyűrűt. De ő ezek után már mielőbb házasságot is akarna, valamit gyerekeket. Annyit fűznék még ehhez hozzá, hogy már nálam is voltak olyan időszakok, amikor bizonytalan voltam és mondtam is neki. De engem nem hagyott ott ezért, viszont a többi lányt igen!! Tehát lehet, hogy már komolyabban gondolkozik és megfontoltabb minden téren? Csak nekem meg így olyan furcsa az egész helyzet, hogy ott dogozok a háznál, kiteszem szívemet-lelkemet, hogy segítsek neki amikor tudok és még csak a menyasszonya sem vagyok! : ( De azt is mondta, hogy már neki nem is olyan fontos ez az egész házasság, meg hogy igazából sosem akart nagy lagzit. (azért mert nem szeretne 100 fős tömeg előtt szerepelni, nem akarja hogy őt ennyi ember nézze) Ha a házról beszélünk, mindig úgy emlegeti, hogy a miénk, meg hogy a házunk. De ennek ellenére mégsem érzem úgy, hogy közöm lenne hozzá.. : ( Barátom néha teljesen biztos az érzéseiben, mert olyanokat mond, hogy „sosem hagynám őt ott, mert annyira szeretem” máskor viszont bizonytalan az érzéseiben, és olyanokat mond, hogy „te már biztos más pasit fogsz keresni” meg hogy „nem is szeretsz, nem foglalkozol velem” .


Azonban én félek attól, hogy mi lesz ha tényleg kész ház és majd ő is akar programokat csinálni, eljárni ide-oda, akár majd külön is a haverokkal, és mi van ha pont az alatt az 1 év alatt amikor majd együtt élünk (és én is dolgozom végre) pont akkor fog kinyílni a szeme és mi van ha valaki mást talál helyettem?? Félek hogy elveszítem. Normális hogy ilyeneken gondolkozom?? Igazából ő egy elég feltűnő pasi, jó kocsival és voltak nagyon szép barátnői is.


Szerintetek mit várhatok tőle? Valóban szeret? (ő azt mondja hogy szerelmes, ha hetente megkérdezem akkor hetente ezt mondja) Be fogja tartani a szavát? (eljegyzés, házasság, és majd később újra lesznek közös programjaink?)


Köszi ha elolvasod!!!


2011. márc. 27. 13:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretnék megfelelni neki, hogy büszke lehessen rám, szeretném majd boldoggá tenni, és a külsőmre is adok, próbálok újítgatni, nem akarom hogy más elcsábítsa! Szerintetek elképzelhető, hogy 29 évesen, már van annyi esze, hogy nem fog otthagyni majd később valaki másért, aki új, akit nem ismer, aki szép, aki nem megszokott?
2011. márc. 27. 13:49
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sokat problémázol ezen. A házasság nem a legfontosabb. Attól függetlenül is segíthetsz neki, hogy nem vagy a menyasszonya. Érthető, hogy nem akar költekezni, hiszen egy ház sokkal fontosabb, mint hogy eljárkáljatok ide-oda. Inkább örülj neki, hogy a közös jövőtöket tervezi. Nem szoktam a férfiak oldalára állni, de most azt kell mondanom, hogy te vagy a hülye. Ne haragudj.
2011. márc. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Te, én ezt megpróbáltam átfutni, de 1. nem sikerült 2. te is mondod, hogy ez a sokadik kérdés, amit felteszel. Szerintem nem ide kéne írogatni, hanem terapeutától tanácsot kérni.
2011. márc. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%

"Szerintetek elképzelhető, hogy 29 évesen, már van annyi esze, hogy nem fog otthagyni majd később valaki másért, aki új, akit nem ismer, aki szép, aki nem megszokott?"

Mind szep es jo a leirt vagyaid, kivansagaid, elvarasaid, de ilyenek es mind, csak a meseben vannak.

Mindegy hany eves a ferfi, a gubanc ott all be, mikor nem a felso, hanem also fejevel gondolkodik. Senki de senki nem tud Neked igeretet adni, sot betartani a kovetkezo 60 evre, hogy soha nem fog masra nezni, csak Teged szeretni, hogy nem fog elgondolkodni, hogy talan a tobbiek hogy elnek, zoldebb e a fu a tuloldalon. Sot, az is megtortenhet, hogy Te fog egy nap igy gondolkodni. Szuksegtelenul ragod magad ilyen gondolatokon. SZeresd parod, fogad amit O es az elet ad. A pproblemakat majd felnot fejjel, jozanul old meg, lepeskent ahogy (ha) bekovetkeznek.

2011. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%
Annyi mindenen keresztül menteek ketten,együtt ép
2011. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
ítitek saját házatok,szerintem így fogjétok saját életeteket is együtt építgetni,nincs mitől félj
2011. márc. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
szerintem ezek olyan problémák amit meglehet beszélni. ha egy héten egyszer eljárnátok valahova, szerintem már annak is örülnél és ha nem segítesz szívesen akkor ne csináld. ha pedig úgy érzed h érdemes akkor várj rá. ennyi idő után nem fog azért elhagyni mert kész lett a ház..szerintem. túl pesszimista vagy, inkább örülj neki, h jól alakulnak a dolgok és h szorgalmas legényt fogtál.
2011. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Azért van, hogy más válaszokat kapsz, ha más információt is beírsz a kérdésbe, mert egyedül TE tudsz minden információt a kapcsolatodról. Senki más nem tudja a te életedet élni, csakis te. Írhatsz többet is, akkor is te vagy az egyedüli szereplője a saját életednek, a párod a sajátjának, és van egy közös "filmetek", amit együtt "játszotok" (ha fogalmazhatok ilyen giccsesen). A többiek mind csak nézők, és soha nem fogsz tudni valakit minden részletbe beavatni, ezért nem fogsz egybevágó válaszokat kapni.
2011. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

szia

Én megértem a problémádat, de szerintem azért mert véltem felfedezni hasonlóságot a gondolkodásunkban.

Én szerintem minden pasi ilyen, ha valamit el akar érni akkor keményen küzd érte és olyan elszánt, hogy szinte csak akörül forog a világ. Biztos szeret téged és szerintem ha készen vagyok evvel az egésszel akkor ahogy azt ő is mondta több időtök lesz és több pénz is lesz egymásra. Ha most nem járkál el a haverokkal akkor később sem fogja túlzásba vinni, max egy kicsit de hát az meg megengedett. Nem hinném, hogy találna mást hiszen te vagy az a Nő aki ott van most mellette már elég régóta és együtt mentetek át sok sok dolgon.

Én barátomnak is votlak kapcsolatai, eddig velem volt a legproblémásabb a dolog de kitartott. Ő azt mondta, hogy eddigieknél nem tette volna meg csak értem. Szerintem ez nála is hasonlóképp van. Az meg, hogy nem kaptál még gyűrűt ne sajnáld.

Az előző hármat elhamarkodta, meg te is írtad hogy szinte már kényszerítették rá a lányok. gondolom csak beadta a derekát.

Te semmiképpen ne kényszerítsd erre, ne is hozd szóba ha lehet. Egy bizonyos alkalomkor, mikor úgy érzi midnen rendben van, nyugi van akkor úgyis úgy fogja érezni, hogy eljött az idő.

Tuti, hogy megkomolyodott, nem akar csak úgy gyűrűvel dobálózni :)

Szerintem nem kéne aggódnod.

Amúgy mennyi idős vagy?

2011. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező,

te a világ legszürkébb pasijához akarod kötni az életedet.

Ez az ember, aki szerelmes a pénzbe és a pénzért vehető javakba, még annyira sem törődik veled, mint a készülő kerítés egy darabjával.

Sétálni fél órát-egy órát nem kerül pénzbe. Kutyával kimenni, hogy kicsit veled lehessen, ingyen van, és fel tudja tölteni a kapcsolatot.

Nem érdekli különösképpen, hogy te mit akarsz, neked mi a jó.

Lehet, hogy ő a munka hőse, de még szomszédomnak se szeretném.

Unalmas, unalmas, unalmas!

2011. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!