Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is zavarnak az okoskod...

Titeket is zavarnak az okoskodó jóakarók?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy jóbarátja (nőnemű) és neki is van párja. Néha négyesben elmegyünk valahova, vagy meglátogatjuk egymást, hol ők jönnek hozzánk, hol mi hozzájuk, de én annyira nem tartom barátaimnak őket, inkább havernak. Párom és jóbarátja olyankor jól eldumálnak, mi meg a sráccal csak nézünk mint a sülthal. Egy munkahelyen dolgoznak mindhárman, szünetben egy asztalnál esznek. Munka után mindíg megvárja őket és együtt jönnek haza (három háznyira laknak tőlünk). Mindent tudnak a magánéletünkről, és folyton ellátnak minket jótanácsokkal, főleg a csaj. A múltkor párom elkotyogta, hogy nekem anyagi nehézségeim támadtak, a jótanács egyből jött, hogy hol meg milyen hitelt vegyek fel. Én meg hiába mondtam a páromnak, hogy nem veszek fel semmilyen hitelt, a csaj tanácsait követve napokig ezzel csesztetett. Engem zavar, hogy a barátja mindenbe beleszólhat, és ő meg hallgat rá. Ráadásul mivel vele töltenek több időt barátaink csak az ő verzióját tudják, azt nem, hogy azért nem volt pénzem, mert a táppénzemből a gyerekünknek vettem holmikat, mivel ő azt nem finanszírozta (külön kassza nálunk is). Mit tegyek? Folyton okoskodnak, de utólag mindíg kiderül, hogy nagyot mondanak, vagy nem jól tudják a dolgokat. Párom pedig úgy néz fel rájuk, mint a kacsa a repülőre!
2009. febr. 25. 14:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Eppen ezert annyira melysegeben nem szeretem megosztani a maganeletemet masokkal. Barmikor fordul a kocka, es sajnos, a jo baratnak hitt baratbol ellenseg valik.

Probaljatok megtartani veluk a 3 lepes tavolsagot, es ne mindent megbeszelni veluk. Teljesen igazad van kerd meg a ferjedet beszeljenek altalanosabb dolgokrol, ne mindenrol! Utalom amugy is a pletykas embereket, hiszen te elmeselsz valamit nekik, ok mar teljesen mashogy adjak tovabb. Mert sajnos tovabb adjak.

2009. febr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Az alapbaj nálatok szerintem nem a párod kétségtelen befolyásolhatósága a barátai felől...

Külön kassza, úgy, hogy van egy gyerek, és őt a te pénzedből látod el...

Itt a rendrakást az alapoknál kellene kezdeni.


De hogy kivitelezhetőt is írjak: beszélgess el a pároddal arról, amit itt is leírtál. Azt, hogy a barátai csak az ő verzióját ismerik. Nem tartották a gyergyát nálatok, akkor ne szóljanak bele, mert részinfók alapján tanácsot adni, ráadásul kéretlenül- nem túl intelligens dolog.


Az is érdekes, hogy a párod miért csak részinfókat osztott meg a barátaival. Talán ők is mást tanácsoltak volna, ha tudják, hogy a gyerek költségeit jobbára egyedül viseled...? Mert ez minden jóérzésű embert felbosszant még így, kívülről is.


Egyébként az okosnak nem kell tanács- úgyis tudja, mit tegyen-a hülyének meg minek, mert úgysem fogadja meg. Ezt a férjed is elmondhatná a barátainak. Vagy esetleg Te nekik azt, hogy így éltek, ez van. Hátha segítenének jobb belátásra bírni a párodat, aki a gyerekcsinálásban-bocsánat a fogalmazásért - ha részt vett, akkor vállalja a gyerek költségeit is. Miért hagyod, hogy kihasználjon???


Tippeket írtam csak, annak alapján, amit leírtál konkrétabbat nem tudok..

2009. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Az első válaszolónak: egy barát attól barát, hogy ha meg is romlik a viszony egy idő után, akkor sem támad hátba, és akkoris megőrzi a titkokat. Legalábbis az én elképzeléseim szerint. Persze, bekerül a lisztbe is a kavics, ezt nem tudod kiküszöbölni, de azért jobbára a barátok ilyenek.

Éppen ezért én nem mondom, h ne oszd meg az életedet senkivel, kell jóbarát, akihez fordulhatsz, ha gondod van. De én is azt javaslom, hogy üljetek le a pároddal, és beszélgessétek át a dolgokat. Kérd meg, hogy helyesbítse az infókat, amiket a barátainak mondott rólad, és legközelebb, ha négyesben találkoztok, te is mondd el a véleményed! Akár a lány barátjának is elmondhatod, míg a párod a lánnyal beszélget.

2009. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

igen,nagyon jó elképzelés,és tényleg így lenne ideális,ám sajnos ez nem így van,vagy rettentő ritka esetben.szinte kivétel nélkül hátbatámad és egycsapásra rosszindulatúvá válik a "barát",ha megromlik a viszony.sőt,továbbmegyek:sok "barátban" ott lapul a rejtett rosszindulatúság,amit előtted nem mutat ki,de ott tesz alád ahol tud,úgy hogy nem is veszed észre,vagy csak sokára.

tudjátok: amit ketten(hárman) tudnak,az már nem titok.

2009. febr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó: ez igaz lehet, csak akiről Te írsz, az nem a barátod. Itt pedig a barátokról volt szó. Biztosan rossz tapasztalataid vannak, de rejtett rosszindulatúság nincsen egy Barátban.

Más kérdés, hogy kit illetünk meg a Barátunk jelzővel...

Egy szép közmondás szerint: Soha senkiben nem lehet csalódni, csak a saját ítélőképességünkben. Azaz az emberek olyanok, amilyenek, legfeljebb mi nem veszzük vagy nem akarjuk észre venni a ránk nézvést negatív tulajdonságaikat.


Érdemes ezt megfontolni, különben általános bizalmatlanság vagy megkeseredettség könnyen lehet belőle.


A magam részéről azt gondolom, inkább csalódjam (azaz legyek hülye ítélőképességű) százszor, minthogy mindenki felé bizalmatlanul éljem le az életem.

2009. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Teljes mértékben igazad van,magam is úgy gondolom,hogy így jártam,nem a megfelelő emberekkel barátkoztam :)bár tudnám hogy kiben bízhatnék,egyelőre csak magamban.
2009. febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
hát igen, a külön kassza... miért? egyáltalán, ha nem veled beszéli meg a dolgait, külön kasszán éltek, mi az, ami összetart titeket?... komolyan kérdezem. ez így nem egy kapcsolat, csak egymás mellett élés... erről beszélgess szerintem a pároddal.
2009. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Hogyha a párod nem finanszírozza a gyerek kiadásait feltételezem, hogy minden keresetét a közös kiadásaitokra költötte (pld. közös lakás megemelkedett hiteltörlesztés), azért rágta a füledet a hitel felvételére. Ha nem így van tényleg van mit megbeszélni.Bakosné
2009. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Bakosné, de ez esetben sem csak az egyik félnek kellene felvennie a hitelt... A közös, ffi és nő közti anyagi teherviselésbe a magam részéről akkor lennék partner, ha ő kihordja, megszüli, szoptatja, neveli a gyereket, mossa maga után a szennyesét, naponta főz, takarít és emellett nyugtatgat, ha kell, viszont ehhez képest minden este dögös pasivá változik hullafáradtan is.

Amíg ez nem így van, addig legyen büszke arra, hogy olyan életet ad az ő HERCEGNŐJÉNEK- amilyet csak tud.

2009. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Tisztelt előttem szóló! Nem arra gondoltam hogy a hitelről kell beszélnie a párnak, és azt sem irtam, hogy a kérdező vegyen fel egyedül hitelt, mert táppénzen volt. A hitel felvétele véleményem szerint is a legutolsó megoldás legyen. A válaszomban nem vetted észre az iróniát.Bakosné
2009. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!