Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Huszonéves lányok a szüleitek...

Huszonéves lányok a szüleitek beleszólnak a dolgaitokba?

Figyelt kérdés

Nektek huszonéves lányok a szüleitek beleszoktak szólni a dolgaitokba? Mert nekem ha megyek valahova mindig kérdezi, hogy hova megyek meg mikor jövök haza. Nem szoktam elkérezkedni, mert persze azt nem kell, de mindig megkérdezi, hogy hova megyek. Amire néha már nem is tudok mit mondani. Illetve ha mondjuk beakarom festeni a hajam más színűre azzal sincs úgy gond, de szereti ha előre szólok neki, hogy változtatok.

Tudom el lehet költöznöm, de jelenleg nincs rá lehetőségem és igazából már hozzászoktam, hogy ezeket megkérdezi csak kiváncsi vagyok másnál, hogy van ez.


2011. ápr. 4. 21:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem semmi gáz nincs vele, szimplán csak szeret veled beszélgetni és kíváncsi rád. Ezek szerint nem szól bele az életedbe, csak a része szeretne lenni. Ugyanúgy, ahogy a barátnőiddel is megbeszéled, hogy átfesteted a hajad, szeretné ha neki is elmondanád.
2011. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Természetes, hogy szólsz, mikorra várhatnak haza.
2011. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

24 éves vagyok,és nálam kamasz korom óta működik az az elv,hogy mindent,amit szeretnék,megtehetek,bizonyos határokon belül,illetve ha szólok.

Pl. ilyen az utazgatás, akár itthon,akár külföldre. Azt mondják,ha megkeresem a pénzt, akkor mehetek, nem mondanak nemet. Ha új hajszínt akarok,általában Anyával konzultálok,jól állna-e,de nem Ő dönt helyettem (egyébként is elég makacs vagyok :D ). Amikor munkahelyet váltottam,azt is megbeszéltem velük, megbeszélem a mai napig,hogy "elmegyek este bulizni,másnap reggel jövök", vagy "holnap felmegyek ide-oda ezzel azzal",tehát mindenről tudnak,de nem szólnak bele.Vannak persze extra esetek, amikor be akartam fejezni az iskolát,mert rám jött,hogy utálom az egyetemet,azt nem engedték. Utólag iszonyatosan hálás vagyok nekik ezért.

Én is szeretnék elköltözni nyáron,meg önállósodni,de engem nem feszélyez,hogy tudnak a dolgaimról,szerintem ez ideális.Mivel érzik,hogy megbízom Bennük,adnak egy bizonyos fajta önállóságot. Ott vannak,amikor kell,adnak tanácsot,ha kérem,de egyébként szerintem nagyon ideálisan tudjuk ezt összehangolni,hálás vagyok Értük.

2011. ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Én már nem otthon lakom, de a Párom szüleinél, hiába külön van minden csak a konyha közös, ha megyünk valahova be kell jelenteni. mert mi van ha történik velünk valami.... Én 23 éves vagyok párom 29, és elég gáznak tartom ezt hogy ennyi idősen úgymond idegeneknek kell beszámolni. Ja amikor 15 percet késtünk, üvöltöztek velünk hogy mit képzelünk, ellehet takarodni innen stb. megjegyzem, kutyasuliba voltunk, és nem a telefonálgatással voltunk elfoglalva, és főleg nem az idővel. Csak sajna rájuk vagyunk utalva, mint sok fiatal.

De elvileg jövőre tudunk költözni sajátba. Ja az albérlet helyett a gyüjtőgetés mellett döntöttünk, és elviseljük addig a szüleit. ÉLJEN A KORMÁNY!!!!! 23/N

2011. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit írtál, az nem beleszólás. Szereti tudni, hogy hol vagy, ha baj van, hol érhet el, ha bajban vagy, hová menjen érted.

Az én gyerekem, amíg velem lakott, hazaszólt éjfél körül, hogy minden rendben van, bár erre soha nem kértem. Így alakult, így éreztük jól magunkat. Volt, hogy 3-kor menni kellett érte, mert úgy ítélte meg, hogy el kell jönnie.Ja, és akkor már 30 közelében volt.

2011. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Beleszóltak, aztán 21 évesen egyik napról a másikra elköltöztem otthonról. Nem dühből, vagy veszekedésből, egyszerűen egy nap mondtam, hogy holnaptól máshol lakom (nem messze egyébként). Azóta nem szólnak bele, ez 6 éve volt.
2011. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

21:42-es vagyok


Azt nem írtam le, hogy amikor otthon laktam, csak annyit mondtam hogy elmentem és hogy este jövök, ha megkérdezték hánykor mondtam hogy ma még, szóval max éjfél előtt. Nem faggattak, sokszor magamtól elmondtam.


Nálam hajfestésnél egyszer volt, hogy valami ocsmány szőkére festettem be a hajam, és apum mondta amikor meglátta, hogy kifizeti a festést, csak valami mást színt.:D Mellesleg nekem sem tetszett így nem kellett győzködni:)

Szerintem, nem azért kéne hogy bejelentsd a változást mert ők akarják, hanem ha te nyitsz feléjük és kikéred a véleményüket. Aztán utána már te döntesz:)

2011. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem beleszólás!

Én ezt magamtól is mondom!:)

2011. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, lehet rosszul tettem fel a kérdést, mert ez nem beleszólás. Nekem is természetes végülis ez, hogy ezeket megbeszéljük hiszen egy háztartásban élünk. Nincs is semmi bajom ezzel csak kiváncsi voltam más lányoknál, hogy szokott ez lenni. A szüleimmel jó a kapcsolatom és igazából nem csak az, hogy szereti ha előre elmondom, hogy milyen színre festem a hajam hanem én is szeretem vele megbeszélni ezt és kikérni a véleményét akár, hogy hogyan állna stb. De akkor látom ez természetes másnál is.

Az 24/L-nek üzenem nálunk is az a helyzet, hogy bármit megengednek, de azt nem, hogy az egyetemet otthagyjam. Én még mindig csinálom és tudom ha befejezem hálás leszek nekik érte. :)

2011. ápr. 4. 22:03
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem szólnak bele semmibe és nem is nagyon osztok meg velük semmit. Külön lakom, így nincs olyan, hogy szólnom kell, mikor megyek haza, úgysincsenek ott. Hajfestés és ilyen apróságokat feleslegesnek tartom bejelenteni.

A komolyabb döntéseket (suli, munka, mibe fektessem a pénzt, ilyesmi) megbeszélem velük, de általában nem az ő tanácsaik alapján döntök.

Engem nagyon zavarna, ha napi szinten be kéne számolni a dolgaimról, a páromnak sem számolok be minden apróságról. Mondjuk 15 éves korom óta önálló vagyok, talán azért alakult ez így.

2011. ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!