Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék pusztán, tanyán...

Szeretnék pusztán, tanyán élni, de apukám mindig mondja:Mit csinálnék ott? Nem tudom mennyire jó az önfentartó élet, bejárnék dolgozni a közeli városba. Nem tudom melyik egyetemre menjek. Utálom a nagyvárost. Szerintetek mit csináljak? 24F

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz egyetemre menni, ha tanyán élnél? Ha gazdálkodni akarsz meg állatokat tartani, úgyse lenne időd másik városba munkába rohangálni.
2011. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
kisvárosokban is van egyetem..
2011. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, 24 F létedre még az "apukád" mondja meg, hogy hova menj élni? És le lehet kezelni egy olyan kérdéssel, hogy "mit csinálnál ott"? Te vagy nem vagy 24 éves, vagy valami gáz van, mert ennyi idősen ilyen dolgokban szerintem az embernek már kéne tudnia, mit akar ott, ahova menni akar...

24 F :), de én tényleg

2011. ápr. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
agrármérnökire menj v. állatorvosira, ha már feltétlen egyetemre akarsz menni
2011. ápr. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azért egy állatorvosnak nagyobb elhivatottség kell ennél, ilyet ne tanácsoljunk neki, végén megfogadja és a szegény kis Bodri élete múlik rajta...
2011. ápr. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországról beszélsz, akkor tudnod kell:

1. A közeli kisvárosban nincs egyetem, max. megyeszékhelyen.

2. Ha a tanyához tartozó földterületen növénytermesztésbe kezdel: tudnod kell, mit mikor kell ültetni, mikor, mivel kell permetezni, hogyan kell az adott növényt gondozni. Más ismeretek szükségesek a fóliás-termesztéshez, és teljesen más a szabad-földi. Ha "nagyban" csinálod, a többletet nem biztos, hogy el tudod adni, mert a kereskedő kérni fogja az adószámodat és a "méregnaplót".

Állattenyésztés esetén (a gondozási ismereteken kívül) tudnod kell azt is, hogy ez esetben minden nap ott kell lenned, mert a jószág minden nap enni-inni akar, szereti ha "kiganéztál" alóla, állatorvos, fedeztetés, stb. És a szaporulat értékesítése ismét gondot okozhat.


Mindezek mellett még valahonnét pénzt is kell szerezned a mindennapi megélhetésedre és a fent vázolt "hobbyd" költségeinek fedezésére, mert ugye ezek nem adnak minden nap bevételt.


Ha pedig bejársz a közeli városba dolgozni, vagy éppen egyetemre, mikor fogod elvégezni ezeket a munkákat??


Ha már annyira nem tudod elviselni a "nagyvárosi nyüzsgést" inkább keress a nagyváros szélén egy kisebb kertes házat, ahonnét már valóban jó a közlekedés a központba, és a kisebb kerttel hétvégén is megbírkózol.

2011. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megyek veled!!!!!!!!!!!!!!
2011. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!

Tényleg ez csak ilyen hobby-gazdálkodás lenne,fix jövedelem kell ezért kell egyetemre menni.

2011. ápr. 6. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!