Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért piszkál folyton az...

Miért piszkál folyton az anyám? Eddig nem volt semmi baja, reggel óta mindenbe beleköt.

Figyelt kérdés

Reggel kértem tőle pénzt, mert dolgom volt, kellett pénz reggelire. Elkezdett kiabálni, hogy miért keltem fel őt fél7kor.(Egész éjjel internetezik, nyugdíjas, nem jár dolgozni, ne aludjon és lustálkodjon!) Amikor délután hazaértem, kiakadt, hogy behordom a sarat a lakásba, és ő most söpört fel! (Ahogy beléptem az ajtón, levettem a csizmámat) Zokniban végigmentem az előszobán, éreztem a homokszemeket a talpam alatt. Összesöpörtem, és elmentem wc-re. Megint kiabált, hogy az út közepén hagytam a koszt (ha ő felsöpört, milyen koszt is hagyhattam ott?). A lapátra söpörtem, kidobtam. Nekiálltam ebédelni, leejtettem a földre a kanalamat, fogtam egy másik. Ez sem tetszett neki, merthogy nem én mosogatok (Ő sem..apu szokott). Kutyám ellopott a polcról egy plüsst, már kiabált, hogy neveljem meg a hülye dögömet (egyébként imádja de ma valahogy látni sem bírja). Délután kimentünk a kertbe, nyavalygott, hogy sáros lettem, mossam ki a nadrágomat. Hazajöttünk, kimostam kézzel, kád szélére tetem, amíg kicsöpög belőle a víz, és utána feltettem volna a radiátorra, erre ő bevágta a mosógépbe, és hangosan mondta, hogy miattam kell megint mosnia (ma már 2 adag ruhát kimosott) és hogy ez nekem sokba fog kerülni. valami gond van a telefonommal, el kell vinni szervizbe. Ezért is leharapta a fejem, hogy akármihez nyúlok, tönkremegy (valószínűleg csak beragadt az egyik gomb, ezért nem tudok fényképezni). Vacsoránál nem volt hajlandó velem egy asztalnál ülni, ezért eljöttem és csak süteményt vacsoráztam. A kutya beszaladt a fürdőbe (anyu meg épp teregetett) és üvöltött mint a sakál, hogy takarodj innen te büdös dög! Nem tudom mi lehet a baja, apuval sem tud normálisan beszélni. Ha kérdezek tőle valamit, bunkózik.

Annyi még hozzátartozik, hogy a kutyám megrágta a tv-m zsinórját. (bár ezt csak d.u. fedezte fel, és már reggel is bunkó volt). A mai szombat ugyanúgy telt mint bármelyik másik, minden szombaton korán kelek, délután érek haza, eszek, néha alszom picit. Mi lehet a baja? Menzesz már nincs neki.


18 éves lány vagyok, anyukám 56 éves lesz nyáron.


2009. febr. 28. 22:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szimplán rossz napja volt. Egyébként ma front van, ilyenkor előfordulnak gyakrabban a hangulatingadozások.
2009. febr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

szerintem varjal meg egy kicsit, ha ez igy folytatodik, akkor ülj le vele beszelni, hogy mi a baja... Igy eleg nehez megmondani, mert lehet, hogy törtent valami, aminek te nem tulajdonitasz jelentöseget, neki viszont rosszul esett a reszedröl. De siman lehet az is, hogy nem is rolad szol ez az egesz, egyszerüen valaki megbantotta, es rajtad tölti ki. Ezert gondolom, hogy vard meg, hogy ez igy folytatodik-e.

Amit el tudok kepzelni, hogy ezek szerint te mar dolgozol, de ök tartanak el, bar persze, erre nem tertel ki konkretan, ugyhogy lehet, felreertettem valamit, es az, hogy dolgod volt, nem erre vonatkozott. Szoval, ha igy van, akkor lehet, hogy elvarna, hogy besegits otthon anyagilag, es azert tette ezt a "sokba fog ez neked kerülni" megjegyzest. Legalabbis apamnal akkor ment ez, amikor megunta, hogy ö tart el, de elötte egy szoval sem emlitette, hogy adjak haza, es amikor en felajanlottam, akkor visszautasitotta, aztan egy beszelgetes alkalmaval kibujt a szög a zsakbol...

De, ha nem is anyagilag, szamomra ebböl mindekepp az derül ki, hogy anyukad ugy gondolja, hogy nem segitesz eleget otthon... (a szülök 80 %-a igy gondolja a gyerekükröl, legalabbis akörnyezetemben :))

2009. febr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez az eddigihez képest újdonság, akkor:

vagy rossz napja van (és holnap már minden rendben lesz)

vagy rossz hírt kapott, amit nem tudsz (ha akarja, majd elmondja úgyis, ha rád is tartozik)

vagy megbántotta valaki, és te voltál "kéznél" (nem szép dolog, de ha az ember ideges, akkor nem mindig kíméli a környezetét)

vagy valami betegség kerülgeti (ami eleve rossz közérzetet is ad, és tényleg szeretne többet pihenni, vagy ha a napi ritmusa más, akkor is a szervezete igényli)


Ha ez távlati dolog, akkor viszont egy nyugodt pillanatban ülj le vele beszélgetni, de én remélem, hogy nincs semmi komoly.

2009. febr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Még tanulok (gimiben) de nyáron el szeretnék menni dolgozni.

Nem bántotta meg senki, azt elmondaná. Amúgy nagyon jó a kapcsolatunk, apu sem érti, hogy ma miért mar így engem/minket.

Remélem tényleg csak a front, mert ha ez így megy tovább...


Ja és azt vágta a fejemhez, hoygha hagyom, hogy a kutya megrágja a vezetékeket, és megrázza az áram, GYILKOS leszek, egy kutya-gyilkos, és hogy van pofám állatbarátnak nevezni magam, amikor a kutyám halált kívánom. (Annyira megbántott, majdnem elsírtam magam..)

2009. febr. 28. 23:14
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nekem állati fura a megjegyzésed, hogy ő csak ne lustálkodjon szombat reggel. Ő ugyanezt játssza veled, ne csodálkozz!


Lehetett bármi miatt rossz napja, talán holnapra kialussza magát - már ha fel nem ébreszted megint pénzért hajnalok hajnalán :)

2009. febr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én hétfőtől péntekig a gimibe megyek (fél6kor kelek), szombaton meg 2F oktatásra megyek, szintén fél6kor kelek.

Ő viszont hétköznap is 10-ig vagy 11-ig alszik.

2009. febr. 28. 23:42
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Az én anyukám ezt 16 éve játssza, számomra ez olyan, hogy én soha nem hittem, hogy ez átmeneti dolog, de lehet, hogy tévedek.

Ez nálunk egy összetettebb probléma, ami valahol ott kezdődhetett, hogy az elsőszülött fiú, a bátyánk még azelőtt meghalt, mielőtt én születtem volna.

Kb. 7 éves lehettem, mikor először mosogattam, aztán fokozatosan egyre több házimunka lett ránk sózva (a hugommal), ma már odáig fajult a helyzet, hogy ha hazaér és nincs elmosogatva akkor oltári hepaj van, és még a szomszéd is kiszalad, hogy nem történt-e gyilkosság.

Hogy is mondjam: elszaladt vele a ló...

ha ez nálad ilyen egyszeri kirívó eset, akkor valamilyen trauma történt, ilyenekre írtak példát az előttem lévők. Ha már többször is eljátszotta, akár évek óta ezt csinálja, komolyan mondom, pszichikai eset, és orvosra van szüksége..

És nem viccelek...

2009. márc. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom sokakhoz, akik előttem írtak... a "rossz napja volt" dolog nagyon esélyes, de az is lehet, hogy csak gyűjtögette máig, amiket eddig nem mondott és most megtette. Az, amit a 23:25-ös mondott tényleg nagyon fura megjegyzés... ha anyukád nyugdíjas, már végig dolgozta az életét, hát szerintem hadd keljen már akkor, amikor akar. Ha megteheti. Te még nem teheted meg, van dolgod még bőven.

A "több segítség is elkélne a háznál" véleményt is osztom. Nincs olyan, hogy valaki eleget segítene... Barátaim közt volt nagyon szorgalmas, sokat segítő, háztájiban is sokat dolgozó, emellett szuperkítűnő tanuló is, valahogy mégsem volt elég... de ezt nem tudom miért van így.

Azzal is egyetértek, aki azt mondta, kérdezd meg tőle, mi a baj, de csak akkor ha nagyon nagyon kedvesen is képes vagy rá, ne tegyél olajat a tűzre azzal, hogy megbántottságodban vitába keveredsz vele. (Mondd Anya, van valami baj? Nem szoktál velem ilyen lenni, érzem, hogy valami nem okés. Tudnék esetleg valamiben segíteni, hogy jobb kedved legyen? ---- vagy vmi ilyesmi)

Egyébként a "segítés" szóval is van egy kis gond, mivel az eleve feltételezi, hogy az a valami NEM AZ ÉN DOLGOM, HANEM MÁSÉ, én CSAK besegítek. Egy jól működő családi munkamegosztásban nem lehet kérdés egy ilyen, hogy ha hallom, hogy serceg, akkor felseprek (lapáttal). Lehet abban valami, hogy talán mégis besokallt.

2009. márc. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Ha amugy minden rendben, jo a viszonyotok, nem szokott piszkalni, akkor szerintem te huztad fel valamivel. Persze mindig konnyebb a masikat hibaztatni.

Ilyen az elet, sot majd meglatod mennyire gonosz a vilag!!! Ez meg semmi. Tenyleg.

Szeresd a szuleidet, es amikor felhuznak, beszelj hozzajuk nyugodtan, es kerdezd meg toluk amit ide leirtal, mindent. Talan ok jobban tudjak a valaszt, mint mi akik idegenek vagyunk.

2009. márc. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Annak biztos oka van, hogy anyukád 56 évesen nyugdíjas. Én a helyedben nem piszkálnám,hogy lustálkodik, szerintem egy felnőtt betudja osztani az idejét. Így is feleslegesnek érzi a házimunkát (ami egész nap is eltarthat és nagyon fárasztó is tud lenni, bármilyen hihetetlen), mert ti nem veszitek észre, hogy takarított. Anyukád valószínűleg unatkozik otthon a háztartásbeli szerepben. A régi pozíciójában biztos jobban elismerték, megbecsülték a munkáját. Legyetek vele türelmesek, vegyétek észre ha csinál valamit otthon. (Ne csak azt, ha lustálkodik.)

Ne gondolkozz még a munkahely keresésen, inkább segíts otthon egy picit és tanulj, KÉRLEK! Anyukád büszke lenne Rád, ha megtanulnál helyesen írni és fogalmazni. Ha nem hiába fektetnék beléd a pénzt, akkor hidd el nem lenne ennyire ideges. Bizonyíts és minden rendben lesz anyukád és közted!

2009. márc. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!