Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámmal és a házunkkal is...

Anyukámmal és a házunkkal is vannak problémák. Mit tegyek ebben az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Anyukám 10 évet dolgozott tanárként,6 munkahelyen,mindenhonnan elküldték mert alkalmatlan volt.Most átképzi magát,márciusba indul a tanfolyam.Egy évig fog tanulni,de azalatt is dolgoznia kéne mert akkor apukám fizetéséből nem igazán tudjuk fentartani a családot.De ő arra vár hogy talál valami csoda munkahelyet és nem igazán akar dolgozni.Pedig most nyílik majd nálunk Aldi,oda jelentkezhetne.De lusta.Hogyan győzhetném meg hogy ne várjon csodákat hanem vállaljon olyan munkát amilyet tud?Egy tanári fizetésből,hogyan éljünk meg?Ráadásul anyám szórja is a pénzt csokira,kólára nem érti hogy spórolni kéne most.Persze inkább rajtam spórol és nem vesz nekem az iskolába szükséges dolgokat.Amásik pedig az hogy egy lepukkant,régi parasztházban élünk,aminek nagy portája van.Ez a ház nagyapám nevén van,ő itt nőtt fel.Apukám szerint el tudnánk adni mert nagyon jó helyen van,nagy telekkel.De a nagyapám nem engedi eladni mert ragaszkodik ehez a romhalmazhoz.Nagyon fontos lenne:Hogyan győzhetnénk meg nagyapámat hogy ne ragaszkodjon ehez a házhoz és engedje meg eladni?Tudom hogy másnak ezerszer nagyobb problémái vannak de én utálok itt élni,szeretnék boldog lenni.Megérdemlem.Jó tanuló lány vagyok,jövőre felvételizek a megye legjobb gimijébe.
2009. márc. 1. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapádat nem fogod tudni meggyőzni , ha jó helyen van nem biztos hogy el kéne adni , lehet hogy a parasztház helyett építeni kéne egy ujjat vagy ezt felujjítani . Mi is egy pici parasztházban élünk , vályog , mindenki a fűtésünket irigyli mert minimálisat kell szénre kiadnunk annyira jó a hőszigeteélse.Építkeznénk mi is csak nincs miből . Anyuddal nem tudom mit tudnál csinálni, ha benne nincs meg a változtatni akarás akkor te a fejed tetejére is álhatsz akkor se tudod jobb belátásra bírni . Ha elmész gimibe , nem tudsz koleszba menni és élni valamennyire a saját életedet?
2009. márc. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz koleszok,vannak meg egyébként se tudnék ott lakni nem vennének fel.De nem is szeretnék koleszos lenni,mivel szeretek néha elvoulni magamba,nem szeretnék idegenekkel együtt lakni.Nem nekem való.
2009. márc. 1. 11:32
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt a házat már nem érdemes ujitgatni már a falak is penészednek,dohos szaga van.Utálok itt élni és nincs ki út.Csak akkor tudnánk elköltözni ha nagyapám meghal.De szerintem biztos birja még pár évig.Pont addig hogy sikerül tönkretennie a gyerekorom aztán ugy is húzok el innen.A felnőtkor ugy is szar,a gyerekorom miért ne lehetne jó????
2009. márc. 1. 11:35
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
A nagyapádat szidod, akinek a házában élsz, és várod, hogy meghaljon??! Ostoba vagy és beképzelt? Tudod mit érdemelnél, egy seggrepacsit, hogy ébredj fel!!!
2009. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan sokat nem tehetsz, mert sajnos a "felnőttek" nemigen szoktak adni egy 13 éves véleményére, akkor sem, ha igaza van. :(

Arra nagyon vigyázz, hogy most vagy később ne vedd át a családtagjait rossz tulajdonságait: pl. önzés.

Kisebb dolgokkal próbálkozhatsz:

Mondd meg anyukádnak, hogy ha nem veszi meg az iskolába szükséges dolgokat, Téged fognak megbüntetni, mert nincs felszerelésed, illetve ilyen esetben a tanárnak a szülőről is megvan a véleménye, így magára is szégyent hoz. MOndd neki, hogy a kóla egészségtelen - de akkor légy következetes, ne is igyad, ha vesz!!! - és csoki helyett inkább süssetek otthon együtt süteményt, az olcsóbb!

Örülök, hogy úgy látod, megérdemled a boldogságot, de lehet, a nagyapád meg úgy érzi, ő is megérdemli, és ő csak ott tud boldog lenni, ahol felnőtt. Inkább valahogy próbáljátok kikupálni a házat, hogy jobban érezzétek ott magatokat. Ha nem változik a helyzeted, mégiscsak elgondolkozhatnál a kolin, nem rossz az, hidd el!

És ilyenekre meg ne utalj, hogy a nagypapád halálát várod, - ezzel nagyon megsérted azok érzéseit, akik szerették a Papájukat, de elveszítették. :( Légy figyelmesebb, és próbálj meg türelmesebb, toleránsabb lenni a papáddal! Biztosan szeret Téged, Te is szeresd őt, a rigolyáival együtt! Ő sem érti biztosan 1-2 fiatal "hóbortodat", mégis szeret, gondolom!

2009. márc. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne a szüleid életét akard megváltoztatni, hanem azon igyekezz, hogy a tiéd majd jobb legyen. A kedvezőbb életkörülmények nem járnak automatikusan minden gyereknek. A boldogságot így nem fogod megtalálni, ha Anyukádban keresed a hibát. Tanulj jól, dolgozz keményen, és teremtsd meg magadnak a megfelelő anyagi feltételeket, amelyek szerinted a boldog élethez szükségesek. Egyszer majd rájössz, mekkorát tévedtél.
2009. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg ha megtalálod a számításodat, pl. olyan munkát sikerül találnod, amit szívesen csinálsz, ami alatt nem csak az órát nézed, hogy leteljen végre a munkaidő, akkor nem szar ám a felnőttkor!
2009. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy igazságosan ítéled meg a családtagjaidat? Ha pl. Anyukádat "boldoggá teszi" egy kis csoki, ne sajnáld tőle - attól, hogy szülő, még nem mártír! Persze az iskolai felszerelés fontos, és dolgozni elmehetne, -van, amiben igazad van - de ebben Rád nem fog hallgatni szerintem - kérj meg egy rokont, valakit, akire hallgat, hogy beszéljen a fejével. De egy kirúgott tanárnak valóban megalázó, ha a pénztárban szolgálja ki volt kollégáit, netén vele korábban szemtelenkedő tanítványait. Gondolj azért erre is!

Sokaknak tényleg nehéz gyermekkorban, és felnőttkorukban les jobb, amikor már ők hozzák a döntéseket.

2009. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Probalj beletorodni, es arra gondolni, hogy vannak nalad sokkal rosszabb helyzetben elok is. Amikor valaki arrol ir, hogy a szulei alkoholistak, vagy o arva, nincsenek szulei, tudod osszeszorul a szivem. Te nem vagy rossza helyzetbe pl. hozzajuk kepest. Valakihez kepes persze igen. De! Orulj, hogy jol tanulsz, tanulj is tovabbra nagyon jol, es menjel egyetemre, teremtsd meg magadnak amirol most almodsz!

A papad nem fogja eladni a hazat, bar lehet hogy igazad van, jobb lenne egy modernabb lakasban elnetek. Az idosek viszont rettenetesen ragaszkodnak a tulajdonukhoz, nem fogod tudni meggyozni, ezen tenyleg ne mergelodj.

Anyukadat nyustold, hogy menjen el dolgozni, hiszen kell a penz. De gondolom nem akar diplomaval Aldiban dolgozni, ez neki tul eges, pedig nem esne le a gyuru az ujjarol, elmehetne. Hogy miert tanul o meg mindig, nem ertem. Tanfolyam?

Tanulj, es becsuld meg amitek van, a kolat tenyleg ne sajnald mar szegeny anyukadtol.

2009. márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!