Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok, a szüleim...

14 éves vagyok, a szüleim meghaltak 6 éves koromban, és most ide oda ingázok az úgynevezett "család"ban. Mindenféleképp el akarok kerülni valahova. De nem családon belül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 21:44
1 2
 1/17 anonim válasza:
63%
nevelő családhoz akarsz? vagy otthonba? sztem valahoyg bírd ki azt a 4 évet még ha már ennyit sikerült, persze nem tudom milyen áron... mindenesetre nehéz eset, nem is tudok igazából hasznos tanácsot adni, csak írni akartam. sok sikert azért! :)
2011. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
bent lakásos gimnáziumok már vannak, és ha jól tanulsz akkor onnan egyetem és ösztöndíjból meglehet élni egyedül is. + mellék munka sose jön rosszul.
2011. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is,fogadd őszinte részvétem.

Másodszor,az derül ki abból,amit írtál,hogy mindegy,milyen okból,de,talán szeretnél magad mögött hagyni mindent,és a saját lábadra állni...Nekem is nehéz gyermekkorom volt.Én most 23 éves vagyok.Mondhatni,saját magam neveltem fel.Kb. annyi idős voltam,mint Te,én sem tudtam mit kezdeni magammal.Ezért elkallódtam.Aztán egy néhány év múlva döbbentem rá,hogy nekem nem múlhat el céltalanul az életem,elkezdtem hát tanulni.Ha minden jól megy,idén felvesznek az egyetemre és talán egyszer mérnök leszek.Én azt tudom tanácsolni Neked,hogy kezd el megvalósítani önmagad.Légy az,aki lenni akarsz.Nekem ez mindenem.

2011. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Tanuljál mindenképpen, válassz olyan területet, ami érdekel, jobban, mint a többi és mozdulj el afelé! Lehet ez akár egy szakma is, de a legjobb természetesen egy diploma.


A tanulástól nem kell félni, ha azt tanulod, amit szeretsz, akkor nem lesz gond. Én még külföldet javasolnám, úgyhogy a nyelve(ke)t se hanyagold el. Persze, csak ha idősebb leszel kb. 10 évvel. Ott még jobban lehet haladni anyagilag. Ha közel akarnál lenni Magyarországhoz, akkor a németet válaszd és Ausztriában is próbálkozhatsz. De az angol is kellhet, azzal sok helyen tudsz kommunikálni.


Sok sikert kívánok! Szerezz sok jó barátot is, akivel jól érzed magad, kölcsönösen segítitek egymást és akikkel megbeszélhetsz mindent, amit szeretnél !!

2011. ápr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%
Nem kívánság müsor ahhoz hogy elkerülj komoly indok kell ilyet nem irtál és ha a helyzet olyan súlyos hogy a gyámügy elhoz otthonról akkor is először rokonokat keresnek akihez mehetsz nagyik, nagybácsik... ha ilyen nincs akkor intézet ami nem egy vidámpark.
2011. ápr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem 14 évesen nagyon sokan úgy gondolják, hogy ott szeretnék hagyni a családjukat. Lázadó korszakban vagy, bírd ki ezt a pár évet, tanulj sokat, hogy minél hamarabb önálló életet kezdhess.

Nagyon sajnálom , hogy a szüleid nélkül maradtál, részvétem, biztos nem egyszerű.

De akárhogy is, a család az család marad, nem hiszem, hogy intézetben vagy bárhol máshol könnyebb lenne.

Persze nem tudom mi a konkrét probléma így csak találgatni lehet.

Kitartás!

2011. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
8%
menj férjhez 16 évesen és megkapod a nagykorűságot, azt csinálsz amit akarsz, max elválsz, ha nem jó. (tudom nem ez a legjobb megoldás, de ez is egy lehetőség).
2011. ápr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

ma 22:53 Ne tanácsolj már ilyesmit aztán 16 évesen terhes lesz mihez kezd ha otthagya a pasi a gyerekkel család nélkül. Ő meg a gyerek is kerüljön árvaházba vagy szendvegyen egy erőszakos pali mellet élete végéig.

Pár évet még kihuzhat a családjánál.

2011. ápr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
ha jól értem nevelőszülőkhöz szeretnél kerülni? szerintem ilyenkor a gyámhivatalnak kell szólni. családon belül nincs senki aki befogadna végleg, hogy ne kelljen ingáznod? tényleg nagyon rossz lehet, hogy se szülők se kis saját zug :(((( nagyon sajnálom, sok boldogságot és örömöt kívánok neked az életben, tanulj sokat, hogy elérhesd a céljaidat!
2011. ápr. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Szegénykém!Nem lehet könnyű neked!Úgy sajnálom az ilyen gyereksorsokat!!Borzasztó,hogy egy gyerkőcnek már az élet nagy dolgairól kell gondolkozni!!Sjnálom kicsim!És innen a messzi távolból csak rengeteg rengeteg kitartást kívánok neked!!!!Légy mindig bátor,és próbálj meg jó döntéseket hozni!!!!!!!!!
2011. ápr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!