Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha apukám részege...

Mit tehetek, ha apukám részegen tör-zúz a lakásban? És ki akarja szórni Anyum cuccait az utcára?

Figyelt kérdés

Nem bánt minket, csak lelkileg terrorizálja a családot!Csapkodja az ajtókat, leveri a virágokat...stb...Én már nem lakok otthon, de engem is folyamatosan hívogat, ha meg kikapcsolom a telefonomat, eljön hozzánk ordítozni!

Azt mondja csak azért csinálja, mert Anyu nem fekszik le vele!Hát persze, hogy nem amikor hetente egyszer holtrészegen elküldi melegebb éghajlatra, meg Anyu mellett más nőkkel van!Már 21 éve házasok!Most, ki akarja szórni Anya cuccait az utcára!Ilyenkor kit kell hívni?Mentőt, vagy rendőrt?

21/Lány

És van egy Öcsém aki 16 és még otthon lakik!


2009. márc. 2. 10:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
A rendőrséget hívd. Ha nem is bánt titeket a törés-zúzás garázdaság. De sajnos nem elég, ha ők kijönnek, ők nem tesznek feljelentést hivatalból, tehát azt édesanyádnak vagy neked kell megtennie. Azt nem tudom hogy 16 évesen fel lehet-e jelenteni valakit.
2009. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem a rendőrt meg mentőt, mert te magad írtad, hogy nem bántja őket. A rendőr akkor csinálhat valamit ha már vér folyt. Ki lehet hívni, de max ejnye bejnye lesz belőle. Azt kell csinálni, hogy anyud elpakol otthonról.Egy olyan időpontban amikor apud dolgozik vagy nincs otthon. DE szó szerint úgy, hogy csak a puszta falakat hagyja otthon. Mondjuk béreltek valahol egy lakást vagy ilyesmi a cuccoknak. Átmenetileg meghúzhatják magukat nálatok is, ha meg odamegy ordítózni, elég ha meglengetsz előtte egy fejszét, hidd el rögtön összébb fogja a száját, az ilyeneknek általában csak a pofájuk nagy. Utána el lehet indítani a válást. Egy jó ügyvéd sokra képes.
2009. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

10:12-esnek!

Én 21 vagyok!Majd én feljelentem akkor...

2009. márc. 2. 10:15
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Amikor tombol,semmit nem tudsz tenni csak rendőrt hívni. Talán az lecsendesíti. Amikor józan akkor kellene komolyan elbeszélgetni vele, hogy így el fogja veszíteni a feleségét és a fiát. Te külön élsz, lehet, hogy rád hallgatni fog, és lépéseket tesz, hogy abbahagyja az ivást.
2009. márc. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

2-nak!

Már elköltözött volna ha lenne hová és lenne miből!:(

2009. márc. 2. 10:15
 6/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy hiába beszélek vele...szerintem ez már alkoholizmus, vagy nem tudom, mert amikor már látja rajta mindenki, hogy nem kell többet innia -és ő is tudja- akkor még csak azért is lenyom valami töményet és elszabadul a pokol!

A párom meg szakdolgozik, holnap itt a határidő, őt nem szeretném felidegesíteni ezzel...

2009. márc. 2. 10:18
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot nem tudok adni,de leirom nálunk mi volt, mert én is ebben nőttem fel. Kb. 18 éves voltam, amikor rá tudtam venni anyámat, hogy adja be a válókeresetet. Tudtam, hogy apámat nem rakhatjuk ki az utcára (a biróság ilyen itéletet nem hoz), de gondoltam, akkor a rendőrség sem tárhatja szét a karját, hogy - amig vér nem folyik, nem tehetnek semmit(mert ha a szomszédok kihivták őket, ez volt). Hiszen akkor már nem családtag és garázdaságért csak elviszik... Meg is történt a válás (attól függetlenül,h apám nem akart beleegyezni). Apám pedig szép lassan megváltozott.... Nem ivott annyit és akkor sem ordibált! A sors fintora, hogy amikor teljesen megváltozott és vagy 2 éve rendes, segitőkész ember volt egy betegség (nem a pia miatt) elvitte... Nem mondom, h a te apukád is biztos megváltozik és valószinűleg egy lakásban kell maradniuk, de akkor a rendőrség nem fordithatna hátat családi viszályra hivatkozva, ez talán hatna apádra!
2009. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi!

Anyu is el szeretne válni és szerintem el is fog, de addig is, azért nagyon durva amit művel...éjjel amikor anyu aludni próbált, mert ő ma dolgozik, apu felment és megrázta és mondta neki, hogy nehogy már nyugodtan aludjon!

2009. márc. 2. 10:26
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! Nagyon durva es szomoru ,amit apukad muvel, de sajnos nem o az egyetlen ferfi , aki ezt teszi. Nezd meg ezt az oldalt , nem tudom, hogy hogyan tudnak segiteni, de ha mast nem hasznos tanacsot biztosan adnak!Ugyanis , amit apas tesz is eroszak , hiaba nem bantja fizikailag !

Egy probat meger! A rendorseg valoban ebben az esteben nem csinal semmit ! [link]

2009. márc. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

ELVILEG nincs az ma már, hogy rendőr csak akkor tehet valamit, ha vér folyik. A családon belüli erőszakkal kapcsolatos orszságos hirű botrányok, tragédiák miatt az országos rendőrfőkapitány többször is rendelkezett erről a régi gyakorlat megszüntetéséről, talán valami képzést is adtak a rendőröknek ilyen esetekre.


Azt nem tudom, hogy a gyakorlatban mi érvényesül ebből. A távoltartási törvény miatti viták mostanában mennek, szóval ezek a dolgok folyamatosan is alakulnak.


Le nem fekhet vele akarata ellenére, az nemi erőszaknak számit már a 90-es évek óta, akkor módositották a (talán a Csemegi kódexből?) ,,ittmaradt'' elavult, partiarchális szemléletű jogszabályt. Szóval ma már házaságon belül is lehet beszélni nemi erőszakról. Ha akarata ellenére érintkezik a nemi szervek külső felülete, az már nemi erőszak, mindegy, hogy házasok-e.


Őcséd 16 éves, itt gyermekvédelmi kérdések is felmerülnek. Lakhely szerint illetékes önkomrmányzaton van a gyámhatóság. Hogymit tesznek, széles a paletta, figyelmeztetés a legenyhébb, más rokonhoz áthelyezés, ilyesmi. Érdemes átbeszélni a dolgot az előadóval. Esetleg megkérdezi majd, hogy szivesen magadhoz vennéd-e az öcsédet.


Egészében véve azonban itt nagyon sok eset lehet, hiszen nem is ismerhetjük az előtörténetet, édesapádat. Szóval jó lenne itt egy szakember, akihez legelső lépésben tudsz fordulni, és aki később is kezében tartja ezt a sok dolgot, együtt az egészet. Pszichológus, főleg, ha olyan, aki pontosan ilyesmikhez ért, erre specializálódott, és tud tancsot adni.


Online ingzenes módon is találsz pontot az elinduláshoz:


[link]


Főleg olyat érdemes keresni, aki családon belüli krizishelyzetekhez, abúzusokhoz ért.


[link]


Ezt most elinduláshoz, de persze a kerületi rendelőintézetben lehet, hogy van Neked saját kirendelt ingyenes pszichoógusod.


Ha semmi sem jön be, magán szakembert lehet keresni, akár az interneten, egy-két tancsadás nem is olyan sok, pár ezer forint.



konkrltan

2009. márc. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!