Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes kezelni a...

Hogyan érdemes kezelni a dolgot ha külön konyhán vagyunk (anya, én és tesóm meg a gyereke-hazaköltöztek) de ha pl én veszek vmi édességet van ugy h nem is eszek belőle, mert a gyerek (4 éves) megeszi?

Figyelt kérdés

Hétvégén vettem egy 2 literes dobozos jégkrémet. Ebéd után nem ettem belőle én,mert totál el voltam telve. Más mindenki evett belőle. Vacsorára nem ettem belőle mert nem voltam itthon. Most akartam belőle enni,de kiderült h nincs. Én halottam is h hisztizik a gyerek h akar enni,meg halottam h földhöz vagdossa magát,de nem tudtam h a jégkrém miatt. A tesóm oda adta neki a maradékot,h abba hagyja a hisztit.

Az egy dolog h ha veszek vmit,akkor másokat is megkínálok,de h úgy elfogyjon h nem is eszek belőle! Pofátlanság.Persze értem én,meg tudom h hisztis tesóm gyereke de egy 4 évessel nem lehet felfogatni már vhogy a dolgokat h nem minden édesség az övé h ő egye meg egyedül?


2011. ápr. 12. 15:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy elmondod ugyanezt tesódnak, és megkéred, hogy vegyen neked cserébe egy ugyanolyat. Még most, mert ha nem szólsz neki, egyre rosszabb lesz.
2011. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Pofátlanság. A tesódnak kellett volna megértetni a gyerekével, hogy nem ehetik meg az összeset, mert te még nem is ettél. Adott volna neki még egy kicsit belőle, a többit meg hagyta volna meg neked.

Szólj rá, hogy te szívesen adsz neki bármiből is, de azért nem kéne az összeset csak nekik megenni. Ne hagyd magad.

2011. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mond meg tesodnak,hogyha hisztizik a gyerek,mondja neki azt hogy az nem az övé,hanem Xnéni/bácsié,és ha ő hazajön,akkor meg lesz tőle kérdezve hogy kaphat-e.ha tovább nyafog,akkor se engedni.valamikor meg kell neki tanítani hogy mi illik és mi nem!ha már most így nevelik,késöbb csak rosszabb lesz...szar dolog a közös hűtő...
2011. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
én nem sajunálnám azt a kis fagyit az unkaöcsémtől vagy az unokahugomtól
2011. ápr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Állítsd le most, mert egyszer csak azon kapod magad, a gyerek bejár a szobádba pakolni, és jön a még kisgyerek duma, meg nem tudtam neki nemet mondani.

Egyébként ez k@rva nagy pofátlanság!

2011. ápr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%
Az ilyen dolgokat nem nagyon lehet kezelni,plane,hogy van egy 4eves is.Vagy veszel egy kis hutot a szobadba,vagy pedig amikor edesseget kivansz akkor csak annyit veszelmeg amit eltudsz fogyasztani.2liter jegkrem helyett fagyit.
2011. ápr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Nekem rajta van a nevem a hűtőben a dolgaimon.
2011. ápr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

nem az h sajnálom a fagyit a gyerektől,de úgy megenni h nem is eszek belőle,kicsit durva. Azért is vettem nagy dobozosat h más is tudjon enni belőle,mert nem akartam h az legyen h veszek egy pálcikásat aztán vagy kinézi a gyerek a számból ,vagy oda kelljen adnom neki szinte az egészet mert kisírja,hisztizi.(Volt már példa) Meg hát így olcsóbb is.

De hiába próbálom neki magyarázni h másnak is kell hagyni belőle,meg te már kétszer is ettél belőle,valaki meg egyszer sem. Nem tudja felfogni,vagy nem tudom.

2011. ápr. 12. 15:51
 9/19 A kérdező kommentje:

Nincs akkora szobám h elférjen egy minihűtő :) meg pénzem se lenne rá.

Ok,h rá írom a nevem,de ha a gyerek kinyitja a hűtőt(ki tudja nyitni) és látja h ott van süti vagy vmi,akkor most nézzem végig ahogy sír(bár a legtöbb esetben inkább artikulálatlan üvöltésnek nevezném) érte. Egyrészt megsajnálom,másrészt baromi idegesítő.

Mikor lehet ezt a kisgyerekkel megértetni h nem minden az övüké? Vagy már késő?

2011. ápr. 12. 15:54
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez az anyja dolga, nem a tiéd. Esetleg vegyél pár sötét, színezett dobozt, abba rakd a dolgaid, úgy nem látja, mi van benne.

És max a szobádba edd meg.

Tudom, hogy nem sajnálod, de az a tiéd, és nem másnak kell megennie.

2011. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!