Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik szegénységben de szeretet...

Akik szegénységben de szeretetben nőttek fel hogy látják a családvállalást? Valóban elég a szeretet? Nincs szükség pénzre? Vállaltak/vállalni fognak gyereket a szegénységre?

Figyelt kérdés
Csak tapasztalattal rendelkezők válaszát várom! Fontos, mert aki nem tudja, hogy mi az, hogy anyagi szegénység, mi az, hogy éhezni, az nem fog tudni megfelelő választ adni! Kort és nemet is írjatok!
2011. ápr. 13. 11:06
1 2 3
 1/26 lovelyne ***** válasza:
62%

Én biztos nem vállalnám be!ha nem tudom megteremteni a gyerekemnek amire szüksége van a fejlődéséhez kizárt.Sajnos a szeretet nem elég mindenre!Segélyekből éljek?köszönöm nem!

24l

2011. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon fontos a szeretet ez tény,és ha nő vagy a te fő feladatod lesz.

Azonban nagyon drága már minden,az egyik félnek tuti hajtania kell és az általában az apa.

A mi szomszédaink is így élnek,5-en 1 szobában.(3 gyerkőc)

És igen,a szegény családokban sokkal nagyobb a harmónia,mint az elit környezetben.Sok boldogságot!

2011. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Mivel szegénységben nőttem fel van egy nagyon nagy előnyöm másokkal szemben:Nem túlzóak az igényeim!!

Nem veszek fel hitelt-hitel hátára,hogy újabb legyen az autóm,vagy "villantani" tudjak a telóval,vagy az LCD TV-vel,és sorolhatnám.

Elégedett vagyok azzal amit az élet pillanatnyilag nyújt,és türelmesen várok arra az időre amikor esetleg én is megengedhetek magunknak egy kis luxust.

Nem is okozott gondot a gyerekvállalás (2 van)anyagilag nem fontolgattuk a gyerekvállalást sosem.

Eddig én gyes-en voltam,a gyerekeknek rengeteg turkálós ruhájuk volt,most,hogy dolgozom első dolgom volt új ruhákat venni nekik....

Ennyi az egész,ha van miből akkor vásárolunk,ha nincs akkor nem.Így is jó,úgy is jó,alkalmazkodunk.....

Én nem is a szeretetet tartom a legfontosabbnak amit pénz nélkül adhatok.Én inkább ezt az értékrendet szeretném átadni.Hogy a gyerekeim soha nem érezzék magukat kevesebbnek másoknál,mert éppen nincs miből "villantaniuk" a suliban....


35/N

2011. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Én mély szegénységben nőttem fel.Csak egy cél lebegett a szemem előtt:Mielőbb elmenni, kitörni belőle.A tanulásra nem alapozhattam, mert annyi pénz sem volt otthon, hogy bérletet vegyek, és bejárjak a gimibe.16 évesen ott kellett hagynom.17 évesen megismertem a mostani férjemet, 18 évesen már anya voltam.Albérletben kezdtük, én halasztottam, de befejeztem a sulit, diplomám is van már, és már régen a saját házunkban élünk, nincsenek anyagi gondjaink.Én bátor voltam, vállaltam a gyermeket, és soha nem szenvedett semmiben hiányt.Sőt!

Fontos a szeretet, de kell a pénz is.Ha nincsen pénz, meghal a gondok között a szerelem is.

2011. ápr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szükség van a pénzre. Ám mivel a pénz fogyóeszköz (nálunk legalábbis állandóan elfogy) :), nem is az a lényeges, hogy most éppen mennyi van belőle, hanem az, mennyit tudok belőle előteremteni, nő vagy csökken ez? Ha nő, akkor az jót tesz az önbizalmamnak is, és optimistábban tudom szemlélni a világot, könnyebben vágok bele a dolgokba.


Gondolom, pont azért vagyok így vele, mert nem örököltem semmi vagyont, mindent nekem kellett előteremteni, amim ma van. Biztos egészen másképp látnám, ha jómódú helyre születtem volna, de nem így volt.


43/F

2011. ápr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
A mi családunk is nagyon szegény volt, rengeteget nélkülöztünk, néha enni sem volt, megalázó volt bújkálni a számlások eløl, kihagyni minden osztálykirándulást, de sorolhatnám oldalakon át... sikítani tudnék az ilyen hülye frázisoktól, hogy elég a szeretet, nem igaz, ahol nincs mit enni, ott ne a gyerekvállalás legyen már az elsôdleges életcél.
2011. ápr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
A pénz az minden képen kell az alapvető dolgokhoz is de milliókra nincs szükség. Ha nem vagy nagyra vágyó és megelégszel azzal amid van akkor szépen ki lehet jönni kevesebb pénzből is. Mi sem vagyunk gazdagok soha nem futotta több tíz ezer forintos ruhákra meg egyéb kütyükre mégsem jártam soha topisan és mindig volt mit ennünk még akkor is ha nem húst hússal. Igen fel lehet nevelni egy gyereket akkor is ha nem tudunk minden drága holmit megvenni neki. Sokkal fontosabb az igazi értékekre megtanítani mint például becsület tisztelet szeretett mert mostanában azt hiszik hogy ezeket is meg lehet vásárolni. Tévednek.
2011. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a családomat, és semmi pénzért nem hagynám el őket. De igen, elég "szerény" körülmények között nőttem fel.. Soha nem mentem kirándulni a többiekkel, nem vettünk új ruhát, a tankönyveimet és taneszközeimet pedig karácsonyi ajándék gyanánt kaptam, mert másra nem volt pénz.

Az osztálytársaim kiközösítettek, emiatt elég beforduló és antiszociális személy lettem. Csak úgy tudtam továbbtanulni, hogy hitelt hitelre halmoztam, és remélem 35 éves koromig sikerül kimásznom az anyagi csődből, hogy egyszer talán saját családom legyen, normális körülmények között.

Ja, ami pozitív: én sem esem kétségbe, ha napi 200 forintból kell élnem, nincs szuper DVD-lejátszóm vagy kocsim, valamint a barátaim tuti nem érdekből vannak mellettem. (Mert szerencsére felnőttként már képes voltam néhány normális emberi kapcsolatot is kialakítani)

Mindezek miatt tüzet tudnék fújni, ha valaki azzal jön, megszüli a gyerekét, legfeljebb ezentúl kicsit kevesebbet esznek, ki lehet bírni.. És mi van a gyerek jövőjével?!

Egyébként engem és a testvéremet viszonylag biztos anyagi körülmények közé vállaltak a szüleim, csak aztán jött a rendszerváltás.. Ha valaki már alapból a semmibe szül, az mire számít? Persze lehet azzal jönni, hogy Adidas naci nélkül is élhet a gyerek, de hogy egy kakaós csigát se tudjon megvenni neki az ember?!

2011. ápr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ketten vagyunk testvérek, anyukám egyedül nevelt minket. Már most felnőtt fejjel jöttem rá, mennyire nehéz volt neki, mennyi mindenről mondott le, hogy nekünk legyen mit az asztalra tennie, de sohasem éheztünk. Viszont akkor még volt munkahely, lehetőség, hogy dolgozhasson. Most nincs, a helyzet egyre rosszabb, és az ő elmondása szerint, a mai helyzetben biztos nem vágna bele.

Nekem már van egy kisfiam, és szeretnénk még másodikat is, de nem most, és egyáltalán nem tudunk mire számítani, ebben a bizonytalanságban, mert most ez a legfőbb ok.

Lehet hogy 20-30 évvel ezelőtt elég volt a szeretet, meg az összetartás, de ma már kevés, sajnos mindent a pénz mozgat. Gondolj csak bele ha beteg a gyerek, én ritkán úszom meg a gyógyszertárat 5000-en alul. Szóval csak ilyen mindennapi problémák is milyen nagy gondot tudnak jelenteni, nemhogy egy gyerek felnevelése.

Szerintem aki anyagilag nem tudja bevállalni, az ne is vállaljon, mert előbb utóbb nélkülözni fog. És akkor már nemcsak ő, hanem a gyerek is.

Sajnos ez a mai helyzet.

2011. ápr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Szegénység és szegénység között is van különbség.

Ha vki annyira szegény, hogy éheznie kell és éheznek a gyerekei is, akkor az gondolja át, hogy vállal-e babát, ne kínozza.

De ha a szegénység azt jelenti, hogy alap dolgokat ugyan, de van mit enni és nem tudsz neki megadni mindent, de tisztességgel neveled, akkor igenis érdemes gyereket vállalni, ilyen körülmények között a szeretet és a törődés tudja kompenzálni az alacsony jövedelmi szintet.

2011. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!