Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én nem értem, hogy egyes...

Csak én nem értem, hogy egyes szülők miért próbálják meg eltiltani a tizenéves gyereküket az együtt alvástól, ha azok szeretik egymást? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy hogyha van egy ilyen kérdés, hogy két tizenéves együtt alszik, akkor a válaszolók 90% azt írja le, hogy ezekből lesznek a k.rvák, éretlenek ehhez, a tanulásra kellene koncentrálniuk. Én annak ellenére hogy nem vagyok már tizenéves nagyon furcsának tartom hogy ezt így gondolják, fel nem foghatom, hogy egyes embereket miért zavar az ha két ember szereti egymást és együtt alszanak, kortól függetlenül. Én az első szerelmemmel 14 éves koromban aludtam először együtt, nem bántam meg semmit, nagyon szerettük egymást. Nevetségesnek tartom ezt a dolgot hogy „a tanulás rovására menne”, mert én úgy gondolom, hogy hogy mondjuk heti egy együtt alvás mondjuk péntek éjjel nem megy a tanulás rovására, mert kizártnak tartom, hogy bárki is péntek éjjel tanulna, én sem akkor tettem.

És lám, most itt vagyok 21 évesen, egyetemre járok, és még k..va sem lettem. Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom, akkor is megbízott bennem, és eszébe sem jutott eltiltani az együtt alvástól, amit a mai napig úgy gondolom, hogy jól tett.

Nem értem miért jó néhány szülőnek ez a tiltás dolog, szerintem két szerelmes ember senkinek sem árt azzal, ha együtt alszanak, és kicsit erősnek érzem egy 14-16 éves lányra azt mondani, hogy „kislány, kisgyerek”.

Nekem az a véleményem, hogy nagyrészt pont az ilyen szülők fogják azt érezni, hogy valamit nagyon elrontottak, mert ha nem bíznak meg a gyerekükben, így majd azok nem is fognak elmondani nekik semmit, mert tudják, hogy úgyis megtiltanák, így inkább csinálják titokban...


2011. ápr. 26. 17:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
45%
Köszönjük, Emese.
2011. ápr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%

Engem nem zavar, de egy 14-15 éves lány és fiú nem érett a szexre. De ez csak az én véleményem.

Persze ettól nem lesz senki k..va, mivel a ku..a pénzért csinálja és nem szerelemből.

2011. ápr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
53%
Így van,én is így gondolom,teljes mértékben egyet értek. Inkább az ágyban csinálják mint a bokorban..
2011. ápr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
54%

Amelyik kölyök élelmes abból úgyse alvás lesz, én amondója vagyok h olyan mindegy hol vannak, ha b*szni akarnak úgyis fognak.

Faterom nagyfélelme ez hogy, szó se lehet róla majd ha lesz 18 éves, mert akkor mi lesz? Ha arra h*lyék hogy kotont használjanak teljesen mindegy mikor lesz unokája.

18/F

2011. ápr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
56%

Mert egy 14-16 éves az még gyerek, akinek baba vagy labda való, nem szex.

Jó esetben a lány már néhány éve menstruál, de nem valószínű, hogy rendszeres a vérzése. Fogamzásgátlást mit ajánlasz neki? Gyógyszert, hogy idejekorán hormonokkal tömje magát? Óvszert? Amit a fiú nem húz fel, mert "ciki"?

Még védekezés mellett is teherbe lehet esni és egy felnőtt nő számára is nehéz döntés hogy megtartsa e a terhességet, vagy abortuszra menjen, nemhogy egy ilyen fiatalnak, ami csak a babázás jó oldalát látja.

Nem mondom, hogy k.rva lesz, de nem hinném, hogy 30 éves koráig kitartana a kapcsolata. Évente 1-2 fiú és máris több f@szt fogott, mint kilincset. Nemibetegség, kiégés... Nem kell ez nekik.

Remélem az én lányommal majd meg tudom ezt értetni. 8 éves, úgyhgy van időm.

2011. ápr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
42%
Egy nő akkor érett ha megjön neki a menstruációja. Régen 15-16 évesen szültek gyereket a nők, és lám jó ember lett a gyerekükből. Szerintem hülyeség tiltani, mert ha valamit nagyon akar az ember úgyis megteszi, pl azt hazudja hogy egy barátnőjénél alszik, aztán közbe a pasijához megy aludni, nem egy ilyen osztálytársnőm volt. Engem sem tiltottak sosem a szüleim, és sosem csináltam hülyeséget, 17 azaz már majdnem 18 éves voltam mikor elvesztettem a szüzességem, és előtte számtalanszor aludtam az akkori fiúimnál.
2011. ápr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
62%

Tehát te nem érted, miért gond az, ha két 14 éves gyereket csinál??

Nem a szexxel van a baj, hanem a következményeivel, úgy mint terhesség, fertőzések, meggondolatlan tettek, stb.


Nézz körbe, hány olyan ostoba 14 éves van, aki a gumit nem tudja használni, nőgyógyászhoz nem mer elmenni, de szexelni már van esze, "majd vigyáznak".

Aztán meg csodálkoznak, hogy d.tak, és most meg terhes lett a lány, hát ki hitte volna, hogy ez ma még megeshet????


Másrészt sokaknak nem lesz ennyire természetes, hogy ilyen idős, épp hogy legálisan d.ható kisgyerekek már aktív, mindennapos nemi életet élnek.

Hová lett a titok, a fokozatosság, a bensőségesség a szerelmeskedésből? Egyáltalán: hová lett a szerelmeskedés??


A ti esetetek talán kivétel, de a legtöbb mai tizenéves csak d.ni akar, minél előbb, minél több partnerrel, minél extrémebb dolgokat kipróbálva, mert ez a trendi, aztán 20 évesen már kiég, megunja, de egy jó orgazmusa még nem volt, viszont nemi betegsége több is.


A GYK-n meg hogy mik mennek a fiatalok közt, milyen ostobák, milyen észosztás szokott zajlani, azt inkább meg se említem, remélem, nem ez az elterjedt. :S

2011. ápr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
91%

Na, hát abba belepillantást nyertem itt a Gyakori kérdések oldalon, mennyire érett a szexre egy 14 éves.

Linkeljek, vagy értitek, mire célzok?

Az hagyján, hogy a fogamzásgátlással tisztában vannak-e, ezt a részét már fel se merem vetni...

2011. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
86%
nem akarnak terhes tiniket.
2011. ápr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
85%

" Én az első szerelmemmel 14 éves koromban aludtam először együtt, nem bántam meg semmit, nagyon szerettük egymást."


Magad is megválaszoltad a kérdésedet. Először aludtál vele együtt, de már le is feküdtetek. Legalábbis abból, hogy nem bántad meg, nem az alvásra gondolok.

2011. ápr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!