Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én nem értem, hogy egyes...

Csak én nem értem, hogy egyes szülők miért próbálják meg eltiltani a tizenéves gyereküket az együtt alvástól, ha azok szeretik egymást? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy hogyha van egy ilyen kérdés, hogy két tizenéves együtt alszik, akkor a válaszolók 90% azt írja le, hogy ezekből lesznek a k.rvák, éretlenek ehhez, a tanulásra kellene koncentrálniuk. Én annak ellenére hogy nem vagyok már tizenéves nagyon furcsának tartom hogy ezt így gondolják, fel nem foghatom, hogy egyes embereket miért zavar az ha két ember szereti egymást és együtt alszanak, kortól függetlenül. Én az első szerelmemmel 14 éves koromban aludtam először együtt, nem bántam meg semmit, nagyon szerettük egymást. Nevetségesnek tartom ezt a dolgot hogy „a tanulás rovására menne”, mert én úgy gondolom, hogy hogy mondjuk heti egy együtt alvás mondjuk péntek éjjel nem megy a tanulás rovására, mert kizártnak tartom, hogy bárki is péntek éjjel tanulna, én sem akkor tettem.

És lám, most itt vagyok 21 évesen, egyetemre járok, és még k..va sem lettem. Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom, akkor is megbízott bennem, és eszébe sem jutott eltiltani az együtt alvástól, amit a mai napig úgy gondolom, hogy jól tett.

Nem értem miért jó néhány szülőnek ez a tiltás dolog, szerintem két szerelmes ember senkinek sem árt azzal, ha együtt alszanak, és kicsit erősnek érzem egy 14-16 éves lányra azt mondani, hogy „kislány, kisgyerek”.

Nekem az a véleményem, hogy nagyrészt pont az ilyen szülők fogják azt érezni, hogy valamit nagyon elrontottak, mert ha nem bíznak meg a gyerekükben, így majd azok nem is fognak elmondani nekik semmit, mert tudják, hogy úgyis megtiltanák, így inkább csinálják titokban...


2011. ápr. 26. 17:31
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!

Ami tinik sokkal hamarabb kezdik a szexet, mint a szüleik, és ez a tendencia csak folytatódik.


Kérdés: Ha lesz egy lányod, meg fogod neki engedni 12 évesen, hogy együtt legyen a barátjával, mert szerelmes, a fél osztálya már nem szűz, és ha tiltod, akkor úgyis megteszi, csak titokban?

A fentit olvasva: IGEN.

2011. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim válasza:
52%
Én 18 éves leszek, és fél éve van egy komoly barátom, azóta együtt is alszunk sokszor, Szüleim szinte az első perctől megengedték. Nem vagyok k.va, jól tanulok, rendes barátaim vannak, komoly terveim a jövőre, és nem megy a tanulás rovására, inkább motivál, mert sokkal szivesebben veszem a kezembe akönyveket, miután vele tölthettem a hétvégét:)
2011. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
79%
Engem nem zavar senki gyereke, meg hogy ki mit csinál, de mondjuk ki rendesen, hogy szexelnek. Nem "együtt alszanak", meg "dvd-znek", hanem szexelnek.
2011. ápr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
64%

Az a durva, hogy itt egyesek azt hiszik, hogy minden 14-16 éves lány olyan buta, hogy egy gumit sem tud felhúzni.

nálatok a gond itt kezdődik, sehol máshol!

2011. ápr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim válasza:
81%

arany középút.

sajnos sok tizenéves nem képes mérlegelni a tetteit és azok következményeit. sokan vannak akik odadobják magukat, mert azt hiszik menő a bioszex (fűvel-fával), aztán csodálkoznak hogy ezek után mindenki csak "azért" akarja. ezért vhol meg kell húzni a határt.

természetesen nem szabad átesni a ló túloldalára sem, egy több hónapos kapcsolatnál már hülyeség tiltani, úgyis megtalálják a módját, és bizalmatlanabbak is lesznek a szülőkkel szemben. na meg a tiltások maguk semmit sem érnek ha nincs megfelelő kommunikáció a szülő-gyerek között. le kell ülni és elmagyarázni h mi miért van, a nagy kedvenc "csak!"/"mert!"/stb magyarázatokkal többet ártanak mint használnak

2011. ápr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
61%
Most hányadik szerelmednél tartasz, kérdező?
2011. ápr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
85%

17:42, 84%

"Egy nő akkor érett ha megjön neki a menstruációja."


Ekkora orbitális baromságot!


Én 11 évesen menseseltem és még babaruhát varrtam! Ha valaki azt mondta volna hogy nincs igényem a szexre, kiröhögtem volna!

Egy nő előbb érik meg testileg és több év múlva, ha rendszeressé válik a mensese és felnő, kifejlődik, azaz 17-18 évesen lesz érett a szexre!!!

2011. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

„Az a durva, hogy itt egyesek azt hiszik, hogy minden 14-16 éves lány olyan buta, hogy egy gumit sem tud felhúzni.

nálatok a gond itt kezdődik, sehol máshol!”

Ezzel teljesen egyetértek!

Aki azt írta, hogy egy srác sem húzná fel az óvszert, mert az „ciki”, arra csak annyit tudnék mondani, hogy szerintem elég szomorú hogy sokan ott tartanak hogy szerintük abba a korosztályba nincsen egy normális srác se, aki fölvenne egy óvszert, és nem tartaná gáznak.

„Most hányadik szerelmednél tartasz, kérdező?”

Három komolyabb kapcsolatom volt eddig, most nincsen párom, jó egy kicsit egyedül.

2011. ápr. 26. 18:06
 19/35 anonim ***** válasza:
66%

Remélem a gyereked nem ebben az eszmében neveled fel, hanem tanul némi erkölcsi rendet.

Bár erre kis esély lehet....

2011. ápr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
72%
Könyörgöm, miért kell egy 14 éves kislánynak szexuális életet élnie? Én is fiatalon vesztettem el a szüzességem, nagyon meg is bántam. Nem, nem fogom engedni a gyerekemnek, hogy 14 éves vele aludjon a fiúja/barátnője! Bár, igyekszem úgy nevelni majd őket, hogy ez ne is nagyon kérdés a számukra.
2011. ápr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!