Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiam betöltötte a 21....

A fiam betöltötte a 21. életévét és még tanul! Júniusban végez, továbbtanulási lehetősége már nincs mivel van 2 szakmája, hogy a nyári szünetre köteles vagyok-e fizetni gyerektartást!?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem tanköteles és befejezte a tanulmányait, akkor nem.
2011. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem.A tanulmányait befejezte,levizsgázik és kész.Hogy majd ősztől esetleg elmegy "valamilyen tanfolyamra"az megesik,de rokontartást már nem vagy köteles fizetni.
2011. máj. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell fizetni semmit,szeretni se kell.
2011. máj. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagy köteles.

Az más kérdés,hogy amig nem dolgozik,és utána amikor szüksége van rá egy jóérzésü szülő segiti a gyerekét. Persze ma valamiért egyre erősödik az a mentalitás,hogy egy gyereknek csak 18 éevs koráig van joga a szülő házban lakni,lakbért kell fizetni még ha nincs miből akkor is,stb.

De te fellélegezhetsz,továbbtnaulni már nem tud szóval már nem kell neki pénzt adnod

2011. máj. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, a két szakma miatt miért ne lenne továbbtanulási lehetősége? Nekem három van, mégis továbbtanultam...
2011. máj. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Én sem igazán értem,hogy mièrt ne tanulhatna tovább?lehet,hogy azota (4 év ota) már változtak a dolgok,de úgy tudom nappali tagozaton 24 éves koráig tanulhat,utána felnőtt suliba.tehát nyugodtan tud még tanulni.meg azt sem igazán êrtem mi ez a köteles vagyok e még gytartást fizetni stb manapság a szülőktöl?akkor az aki nem akar se fizetni se a kapcsolatot tartani a gyerekeivel akkor miért nem mond le róluk?Azt a gyereket nem csak megcsinálni kell,attol mèg hogy nem él vele a szůlője ugyan ugy nevelni is kell!!!

Egyébként egy jo érzésü szülő akkor is ad pénzt a gyerekének ha már tôrvény szerint nem kell (gyerektartást) fizetnie!!!

Bocs,hogy igy kifakadtam,de az ilyet nem nagyon tolerálom!

Egyébként a kérdésre válaszolva.nem,nem vagy köteles fizetni ha befejezte a tanulmányait!

2011. máj. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell fizetni.

Mondjuk ha a gondozó szülője is így vélekedik, a fiad hajléktalan lesz, de ezzel ne is törődj.

Komolyan az eszem megáll, hogy a gyereket összehozza a pár, aztán elválnak és a külön élő a gyerektartáson sápítozik...

2011. máj. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó,jó a szülő segiti a gyerekét ez rendben.De mi van akkor ha a szülő is olyan helyzetben van,hogy nem tud segiteni?Mert ugye egy 6 éves gyerek után járó gyerektartásdij,és egy 21 éves felnött ember rokontartása közt azért van némi különbség.Gondolom a kérdező nem állhat túl jól anyagilag,hogy egy felnött ember után még évekig fizessen, holott elmehetne dolgozni.Sajnos ma erről szól az élet, nem mindenki teheti meg,hogy csak tanul a szülők meg finanszirozzák.
2011. máj. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó volna ha továbbtanulna, de ő már nem akar! Alkalmi munkákat szokott elvállalni, természetesen a szülő segít neki, de nem azért, hogy kocsmába járjon és ott költse el a pénzt... Mert az édesanyja nem törődik vele, sőt mi több az édesapját vagyis engem halottnak nyilváníttatott és felveszi az árvasági segélyt mellette én meg fizetem a gyerektartást!!! Milyen gyerek ez és milyen édesanya ez?!!! És azt nem értem, hogy ez a hivatalokban, hogy nem derül ki... és mivel én nem akarok a gyereknek rosszat, ezért én nem teszek panaszt... Tudom furcsán hangzik de ez az igazság!!!
2011. máj. 18. 19:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz nem kell vmi. halotti anyakönyvi kivonat? Azt csak úgy adnak? És akkor ha te halott vagy, mégis van TAJ számod, meg adószámod????
2011. szept. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!