Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul érzem magam ezek...

Rosszul érzem magam ezek miatt, mit tegyek, tegyek valamit vagy ne foglalkozzak ezzel, csak sodródjak az árral?

Figyelt kérdés

A párommal már elég rég, évek óta együtt vagyunk. Az ő családja nagy, az édesanyjának több testvére is van, az édesapjának szintén. tehát az elmúlt évek alatt rengeteg esküvő, eljegyzés és egyéb ünnepek voltak a családban, amelyekre engem is meghívtak (úgy az első év után minden nagyobb családi eseményen ott voltam). Nálunk a család kicsi, apunak van egy testvére, neki is csak egy gyereke, szóval eddig, 4 év alatt semmi nagy alkalom nem volt, tehát ilyen szinten nem nagyon hívtam vissza a páromat. (Őt persze ez nem zavarja, de a tény maga engem igen). Most ismét esküvőre megyünk hétvégén, már nagyon zavar a dolog, persze jól esik, hogy hívnak, de már szégyellem a párom szülei előtt, ilyenkor dupla annyi a költségük, miattam. Persze semmit nem fogadnak el tőlem, nem pótolhatok, nem vehetek ajándékot, mivel azt mondják a párommal megyek én ne költsek. Nyilván nem fogják azt mondani, hogy ne menjek, de nem tudom, hogy valójában mit gondolnak erről a dologról. A páromnak még nincs jövedelme, orvosira jár 3-ad éves, mellette nem tud dolgozni. A párom szüleinek nincs rengeteg pénze, de nem panaszkodhatnak, viszont én nem akarok élősködni, vagy menni mindenhova minden áron. De ha most ide nem mennék pl. akkor elég furán venné ki magát, mert akár meg is sértődhetne az illető, hogy ide miért nem...:-S

Tudom néha túlspilázom a helyzetet, de ez van...szerintetek ez elősködés?

21-L


2011. máj. 3. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor duplázná meg a párod a költségeket, ha te lennél az egyetlen meghívott. Így csak egy fővel több.
2011. máj. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az miert lenne eloskodes ha elmesz a olyan csaladi esemenyekre ahova meghivtak?
2011. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert mondjuk pár ezressel többe kerül, hogy én is ott vagyok...:D
2011. máj. 3. 20:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha családtagnak tekintenek - és úgy tűnik,a több éves kapcsolatban már annak tekintenek - akkor aligha érdekli őket az a plusz pár ezer forint. Hisz mint mondtad, ha nem is hazdagok, de azért nem kennyérre kell a pénz.


Ha visszautasítod az ilyen meghívásokat, aligha hinnék el, hogy emiatt a pár ezer forint miatt teszed. Inkább úgy tűnne, mintha a családot magát utasítanád vissza. Szerintem menj el nyugodtan, főleg ha eddig is szívesen láttak így, és örülj, hogy a párod családja ennyire befogad. :)


32N

2011. máj. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:) köszi a válaszod!
2011. máj. 3. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!