Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és 10 hónapja...

16 éves vagyok és 10 hónapja vagyok együtt a barátommal. A szüleim elég régimódiak, már nem vagyok szűz. De ezt még anyámmal se tudom megosztani . Hogy vezethetném fel nekik hogy kicsit enedhetnének a pórázon?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 22:16
1 2 3
 1/25 tsz-tag válasza:
49%
szerintem harapd el a pórázt ;)
2011. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, ez nem megy másképp, csak úgy, ha leülsz velük beszélni. Kezdesz felnőni, már nem vagy kislány, ezt nekik is el kell fogadniuk, mást úgysem tehetnek.


El kell kapnod egy jó pillanatot, amikor nem idegesek pl. munka, vagy más miatt, vagy ha valamikor éppen szóba kerül.

Sajnálatos, hogy nincs köztetek ilyenfajta bizalom, ami pedig elengedhetetlen lenne.

2011. máj. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
A konzervatívság és a bizalom szerintem két külön dolog.
2011. máj. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
41%
Utolsónak igaza van, bízhatok a gyerekembe, de én sem tartom helyénvalónak a szexualitást 16 évesen, sem az együttalvást. Bár nem írtad konkrétan min kéne engedni, meg attól még hogy szexeltél nem leszel felnőtt nagylány sem... Ha azt akarod, hogy felnőttként kezeljenek viselkedj is úgy.
2011. máj. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%

egyetértek a 22:41-el

Szerintem az, hogy valaki nem helyesli, hogy 16 évesen valaki szexuális életet éljen az még nem jelent konzervativizmust. Én sem helyeslem, pedig fiatal vagyok és nem vagyok prűd meg ilyenek. Egyszerűen van aminek helye van ebben az életkorban, van aminek nincs.

Az meg, hogy 16 évesen lefeküdtél valakivel nem jelenti azt, hogy felnőtt lettél, vagy a pórázon engedni kellene, sőt...eddig kellett volna megszorítani...:-S

Amúgy nem hiszem, hogy segítene a kapcsolatotokon ha elmondanád, hogy már nem vagy szűz...szerintem édesanyásat ez nem győzi majd meg arról, hogy te egy érett 16 éves lány vagy, akinek van felelősségérzete.

Kívülállóként arra, hogy nem vagy szűz annyit tudok mondani, hogy "s akkor mi van???" az nem jelent semmit, max erkölcsi téren...

Amúgy pontosan nem értem én sem mit értesz azon, hogy engedjenek a pórázon. Ha ilyenekre gondolsz, hogy aludj a barátodnál, maradj kint éjfél után, akkor részemről ezt elfelejthetnéd (s ezeket mind érted tenném, nem ellened)...

Ha beszélni akarsz anyukáddal kezd mindent az elején. s ha azt karod, hogy felnőttként kezeljenek akkor úgy is viselkedj.

21-L

2011. máj. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
52%
Én 17 vagyok, de már 16 éves korom óta nem vagyok szűz. Konkrétan anyámmal erről soha nem beszéltünk, de biztos sejti, mert fél éve vagyok együtt a barátommal, és szoktam nála aludni is. Anyu megengedte, és láttam rajta, hogy azzal a kérdéssel, hogy "Anya alhatok XY-nál?" egyértelművé vált számára, hogy nem vagyok már szűz.
2011. máj. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
90%
Én nem ítéllek el és úgy gondolom, hogy ha te és a barátod igazán szeretitek egymást, akkor ebben sztem nincs semmi kivetnivaló 16 évesen. Nem tudom mennyire nem lehet velük erről beszélni, de sztem csak akkor próbáld meg, ha úgy érzed, hogy tényleg van rá esély, hogy megértsenek.
2011. máj. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom!HA 16 évesen voltál olyan nagy lány,hogy lefeküdj valakivel,akkor ahhoz is legyél,hogy elmond otthon.Egy 16 éves még nem nagylány,csak egy tini,aki nem tud az anyja szemébe nézni,ha olyan dolgot tett,ami nem elfogadható szinten van.
2011. máj. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem, mit kell ennyire nyúzni ezt a szexuális témát (nem a kérdezőre értem, inkább a válaszolókra, nem csak ennél a kérdésnél, a többinél is.)

Mintha a szüzesség valami kincs lenne..

Én azon voltam, minél hamarabb elveszítsem. (Ez lehet, hogy hülye hozzáállás volt, de ez volt...) 14 és fél éves voltam, 2 hónapja voltam együtt a barátommal, mikor összejött. És nem érzem úgy, hogy nem kellett volna, meg korai volt, sőt, örültem, hogy végre túl vagyok rajta.

És nem sérültem sem lelkileg, sem testileg.

Nem lettem nemi beteg, nem lettem kur-va, nem csúszott be idő előtt nem kívánt terhesség, mert NEM VAGYOK HÜLYE!

Nem tiltani, meg ellenezni kell a szexet, hanem felvilágosítani időben, helyesen a gyereket. Aki buta, felelőtlen, az 18-20 évesen is az lesz, és akkor is megtörténhet a baj.

Ezen kéne elgondolkodni, nem azon, hogy "a 15-16 éves ne szexeljen"...

22,5 N

2011. máj. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
54%

utolsóval értek egyet. nem minden ilyen egyértelműen korfüggő!

Amúgy meg sztem az egyenes út a legrövidebb, őszintén állj elő a szüleidnek az érzéseiddel és a tényekkel. Mivel szeretnek, úgyis elfogadják, és ha nem értenek egyet, akkor se kell kétségbeesni, te mindent megtettél:)

2011. máj. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!