Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és 10 hónapja...

16 éves vagyok és 10 hónapja vagyok együtt a barátommal. A szüleim elég régimódiak, már nem vagyok szűz. De ezt még anyámmal se tudom megosztani . Hogy vezethetném fel nekik hogy kicsit enedhetnének a pórázon?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 22:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%

Nem értelek benneteket. 10 hónapja van együtt a barátjával, ugyan miért elítélendő az, ha lefeküdt vele? Ma már a lányok korán érnek, úgyhogy, azt mondom inkább becsülendő, hogy vártak jópár hónapot. Ő sem azt mondta, hogy ettől nagylány lett, csak annyi volt a kérdés, hogy hogyan tudná megbeszélni az édesanyjával. Én 17 éves vagyok, az anyukám tudja, hogy már nem vagyok szűz - ő volt az első, akinek elmondtam. Bizalmas a kapcsolatunk, és nem gondolom emiatt, hogy ő esetleg "szabadabban" nevelt, rossz anya lenne. Mindent elmondok neki és hallgatok a tanácsaira, sokkal normálisabban viselkedek mint néhány korombeli konzervatív családban felnevelt lány.

Amit meg a 22:50es 21éves lány írt, miszerint a pórázt eddig kellett megszorítani... Szerintem pont az ellenkezőjét érték volna el - lázadt volna. Én úgy fogom nevelni a gyermekeimet (akik természetesen nem mostanában fognak születni, ugyanis védekezünk a barátommal), ahogy anyukám minket. Jó kapcsolatot szeretnék velük. Nem zsarnokoskodni. Persze a határokat meg kell szabni, de az nem ott kezdődik, hogy ne feküdj le a barátoddal évekig, csakmert 16 éves vagy. 13-14 évesen persze korai lenne.

2011. máj. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
74%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:27


Kedves kommentező 17 éves lány!

:) Fiatal korod ellenére nagyon jól látod a dolgokat és azt hiszem itt te írtad le legjobban a "frankót".

Bizony 10 hónapja vannak együtt. Boldog párkapcsolat. Szeretik egymást. Védekeznek. Akkor miért lenne probléma, ha egymással vesztik el a szüzességüket, s élnek nemi életet... Nem értem én sem. Illetve azt sem értem, hogy miért támadják ennyien a kérdező lányt. Hogy nagylánynak érzi magát..stb.

Én is 16 évesen veszítettem el a szüzességem, ráadásul egy nálam 10 évvel idősebb férfival. Ez a férfi ma már a férjem. Anyukámmal nagyon jó volt már akkor is a kapcsolatom. Mindent megbeszéltünk. Elmondtam neki, mikor megtörtént a dolog, s ő egyáltalán nem akadt ki. Annyit mondott, hogy ha szeretjük egymást, és odafigyelünk, h ne essek teherbe, akkor neki semmi kivetnivalója abban, h én a barátomnál alhassak hétvégente.


Azt hiszem, nyugodtan elmondhatod anyukádnak. Nem kell úgy nekiülni, és bejelenteni... Csak, mikor együtt vagytok, épp teregettek, vagy bármit csináltok közösen...tereld a témára a szót... majd mond el neki. :)


üdv. 23 éves nő

2011. máj. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem kell azzal jönni, s mindenre azt a magyarázatot adni, hogy "a mai lányok korábban érnek"...jó, hogy ezt így mindenre rálehet húzni...amúgy 17 évesen nem is csodálom, hogy ezt mondod, hogy "korábban érnek" mert akkor legalább te is beletartozol az "érettek" közé.

Amúgy igen, testileg talán hamarabb érnek a lányok 13-14 éves lányok annyira fejlettek, hogy én 18 évesen nem néztem úgy ki, de a felelősségtudat, a mentális érés, az érzelmi dolgok messze nem ott vannak mint egy felnőtt embernél.

Én sem fogom a gyermekemet zsarnokként nevelni, de értékeket fogok helyesnek tartani, melyekre rávilágítok az évek hosszú ideje alatt. Természetesen a szex sem lesz tabu és olyan dolog amiről nem beszélek...tiltani sem fogok...de az elvet, hogy a szexualitásnak később van helye fenntartom.

Mindezt azért írtam le, mert én vagyok a 21-L akit emlegettetek, szóval nem vagyok egy prűd...nekem is volt kapcsolatom 16 évesen, ami azóta is tart...tudom milyen:) De már akkor voltak elveim amik fontosak voltak és ezek megmaradtak...

Bocs az offért

2011. máj. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
50%
És akkor még mindig szűz vagy? Vagy milyen elvek....xD
2011. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
18%

Adjátok még a lovat a tinik alá...szuper! Nyilván ebben a korban már nem tabu a szex szó,de azért ne akarjuk már őket ebben a témában felnőttként kezelni!Gyerekek még!!!!

A 18 éves korba ez is beleszámít.Nem csak az iratok miatt lesz valaki nagykorú.

2011. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Bizonyísd be nekik hogy teljesen megbízhatnak benned. Ülj le velük és mond el nekik őszintén mit gondolsz és mit érzel. Ők a szüleid és ha szeretnek akkor meg kell érteniük. Én is 16 éves voltam mikor elvesztettem a szüzességemet de attól nem lettem rossz ember. Ez nem ettől függ. Azt azért remélem tudjátok hogy védekezni kell ha nem akartok bajt. Légy őszinte másképp nem fog menni.
2011. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
65%
Nem az a lényeg hány évesen kezd nemi életet. (Azért ne 12 13 évesen) hanem az hogy tudja milyen a felelősség teljes szex hogy védekezni kell normálisan és az hogy ne egyik ágyból be a másikba ki mászkáljon. Ha 16 évesen lefekszik a barátjával de tudja hogy óvszert kell használni és két nap múlva nem hentereg mással akkor nem lesz semmi baj. Én is 16 voltam és nem érzem magam ezért kevesebbnek. Főleg hogy nekem ő lett a férjem.
2011. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
67%

09:55

Gondolom nagyon poénosnak képzeled magad! Figyelj, nem vagyok szűz és van egy fantasztikus párkapcsolatom. De nem 16 évesen kezdtem. Milyen elvekről beszélek?

Arról, hogy nem kerülök valakinek az ágyába 16 évesen, hogy nem szexelek felelőtlenül 2-3 hét után, akármilyen "szerelmes" vagyok, hogy nem leszek egy férfi játékszere sem, hogy fontos a szeretkezés érzelmi háttere (hú most milyen meglepő és prűd dolgot mondtam), fontos nekem, hogy az az ember akivel lefekszem egy olyan ember legyen akiben bízhatok, akire számíthatok, akinek nem "csak" egy vagyok a "sok" közül...aki tisztel (na tessék még egy prűdség)...tudod ezek az elveim, amik már akkor is megvoltak...mondjuk tudom, manapság nem "divat" ezeket a dolgokat számba venni, csak néhány maradi ember teszi...

(csak megsúgom nézd meg ezen emberek párkapcsolatát és hasonlítsd össze azzal akinek ezek a dolgok nem fontosak)

Na minden jót:)

21-L

2011. máj. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
66%

Nem poénnak szántam, csak ha már így kibontakozott a téma, megkérdeztem...

Egyébként válaszoltam már ide, az is le lett pontozva.

Miért gondolod, hogy 16 évesen nem lehet szerelmes az ember?

És milyen 2-3 hétről beszélünk, mikor a kérdésben 10 hónap szerepel?

Nem tudom, miket kell megnézni, kinek milyen a kapcsolata, meg az élete, meg mi a fontos, nekem 16 évesen másfél éve tartott a kapcsolatom. Azóta eltelt majdnem 7 év, ezalatt voltak külön utak (majdnem 20 voltam a második szexuális partneremnél, szóval nem fekszem be mindenki ágyába, csak mert nem őrizgettem a szüzességem a végsőkig), aztán most itt vagyunk együtt 8 év után, egy gyerekkel, aki NEM a felelőtlenség eredménye volt, és nem idő előtt jött, hanem akartuk.

Élhetsz abban a hitben, hogy ettől Te több vagy, mert őrizgetted, meg "vannak elveid", és lenézhetsz másokat, akik nem olyanok, mint te, de attól még nem leszel értékesebb, csak úgy elmondanám.

Én ismerek olyat, aki mindig hangoztatta, hogy majd az igazival, majd ha biztos, és különben is, érte küzdeni kell. Majdnem 19 volt, mikor megtörtént. Aztán azóta se tudja, kikkel, meg hányszor.

Ezért érdemes volt tartogatni az igazinak tényleg.

2011. máj. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
21-L ez mind szép és jó, hogy vannak elveid, másoknak is vannak ezzel kapcsolatban, és különbözhetnek a tiedtől, ettől még nem rosszabb emberek mint te. Én 16 évesen veszítettem el a szüzességmet egy akkori barátommal, rá pár hónapra szakítottunk is. Majd összejöttem "a nagy Ő-vel", aki akkor volt 23 éves, és akivel azóta is együtt vagyunk. Most 21 éves vagyok, remélhetőleg már együtt is maradunk, tervezzük az esküvőt, már jegyben járunk. Attól, hogy szexeltem, mindig tisztességesen tanultam, dolgozok is, nemsoká megszerzem a diplomámat. Nem volt még nem kívánt terhességem, sem nemi betegségem, nem bújtam össze minden héten mással. Korán elveszítettem a szüzességem, mégsem érzem magam kevesebbnek veled és az elveiddel szemben.
2011. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!