Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek? Már teljesen...

Mihez kezdjek? Már teljesen kivagyok bukva.

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 9 éves koromban meghaltak a szüleim, azóta nagyimmal és a húgommal élek. Mostanában nagyon rossz a kapcsolatom nagymamámmal... sokat vitatkozunk, soha semmi nem jó neki, mindig azt mondja hogy nem segítek neki itthon semmit :( Soha nem veszi észre hogy miket csinálok meg... összepakolok, kitakarítok mindenhol mégis mindig talál valamit ami nem jó. Ha haza hozok suliból egy 3-ast akkor egyből nekem áll, hogy "nem volt időd tanulni?" ha tanulok és nincs időm segíteni neki vagy összepakolni akkor az a baj, ha segítek de nincs időm tanulni és haza hozok egy 2-est vagy 3-ast akkor meg az...

Ha hétvégén elszeretnék menni a szomszéd faluban lakó másik nagyimhoz akkor mindig kitalál valamit hogy most ezt vagy azt kell csinálni :@ volt hogy 3 hónapig nem láttam a másik nagyimat mert egyik hétvégén sem tudtam hozzá elmenni, mert ugye hétköznap suli és azért nem enged -.-


már tényleg nem tudom hogy mit csináljak :( úgyérzem semmibe sem vesz


2011. máj. 6. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a nagyi, egészségügyi problémái vannak, esetleg egyre gyakrabban?

Pénzügyi helyzetetek rendben? Van a nagyi nyugdíja - ami ki tudja mennyi - és még ezen kivül bármiféle bevétel?

2011. máj. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbálj megfelelni,nem tudsz mit tenni.És ilyenkor feleselsz neki?lehet hogy ezen húzza fel magát,és keres hibát benned.legyél partner.próbáld ki:)
2011. máj. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbáld megtudni tőle, hogy van-e valami másik baja. Mert lehet, hogy alapból ideges valami miatt és ezért gonoszkodik veled is.


A másik nagyiddal nem tudsz erről beszélni?


Ülj le vele egyszer, amikor ő is és te is jó passzban vagytok, és beszéljetek erről. Mond meg neki udvariasan, kedvesen, hogy igyekszel megfelelni, de úgy érzed, nem tudsz, stb. Talán megérti és ő is megnyílik.

2011. máj. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
65 éves, néha betegeskedik de általában jól van, anyagiakkal nincs gond, ha vitatkozunk nem szoktam feleselni max elmondom hogy nekem mi a véleményem vagy mi esik rosszul vagy ha úgy érzem hogy most nagyon betudnék neki szólni akkor inkább csendben maradok, nem szólok egy szót sem
2011. máj. 6. 18:00
 5/10 A kérdező kommentje:
a másik nagyimmal beszéltem erről mivel ez őt is érinti hogy nem enged hozzá hétvégén pedig szeretnék menni... nem hiszem h más miatt lenne ideges hiszen a húgommal nem így viselkedik :/
2011. máj. 6. 18:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent hogy az anyagiakkal nincs gond? Úgy értem, elég magas a nyugdiíja kettötök eltartásához vagy van ezen kivül befolyó összeg?

Hogy néz ez ki gyakorlatban, ki fizeti az "életeteket"?

Ez lehet fontos a megfelelő válaszhoz.

2011. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
van egy élettársa és ő amerikai szóval dollárban kapja a nyugdíját ami azért nem kevés és ehhez jön hozzá nagyim nyugdíjja plusz amit tesóm és utánam kap. NEm hinném hogy ennek nagy szerepe lenne a viselkedésében :S
2011. máj. 6. 19:44
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem próbáld ne felvenni ezeket a dolgokat, ha ő mond vmit, szépen és nyugodtan mond meg neki, hogy ne haragudj, de még meg kell csinálnom ezt-azt, vagy hogy nem tudsz suli mellett annyi mindent csinálni, mert fáradt vagy...:) próbálj ne idegesen válaszolni, és akkor hátha nem veszekedésig alakul a dolog:)

tudod idős már, és biztosan nem úgy akarja ő mondani a dolgokat, csak szeretné, ha rendes felnőtt lennél, és felelősnek érzi magát miattad, ezért lehet ideges kicsit...:)

nem tudom ezt próbáltad-e már, de pl. amikor jókedve van, ülj le vele őszintén beszélgetni, és mond el neki, hogy nem szereted, hogy mostanában annyit veszekedtek, mert nagyon szereted őt, és legyen egy kicsit engedékenyebb, mert nehéz suli mellett még annyi házimunkát megcsinálni, szeretnél kikapcsolni is néha...de attól a feladataidat meg fogod csinálni:)

vigyél neki esetleg virágot, csokit:)

hidd el, meg lehet ezt beszélni, sok sikert hozzá:)

remélem segítettem:)

2011. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért lehet ehhez köze, mert ő fizeti ezt az egészet.

Azzal érdemes tisztában lenned, hogy az ő korában (nem találtam jobb fordulatot:P) a gyerekek aktivan részt vettek mindféle. Hangsúlyozom már a gyerekek, a tinik pedig aktivan dolgoztak.

Amit ma elvárnak a fiataloktól az a töredéke a régi idők elvárásainak. És most ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez rossz, mert hál'isten, hogy erre igy nincs szükség.


De az ő fejében ez igy benne van, minden nap elötte a kép ő anno mennyi mindent csinált ennyi idő korában (és még tanult is). Azt már megértette, hogy ma ez már nem elvárás, méghozzá azért nem, mert ha tanulsz (jól) akkor azzal sokkal jobb életed lesz ma már mintha csak a házkörüli dolgokat tanulnád meg.

Tehát ő ezt belátta, és csak a töredékét igényli az általa megszokott házimunkának, cserébe azt várja, hogy jól tanulj. Mert nála ez (és persze a pénze) egyfajta dotálás, befektetés neked. Legjobb tudás szerint békénhagy, éld az életed, cserébe azt várja ogy tanulj, ő ebben látja a befektetése megtérülését.

Ez a visszajelzés számára, hogy ez egy 'jó üzlet', megérte a befektetés, az önfeláldozás, neked jó életed lesz, ő nyugodt lehet, megtett mindent.

Mikor rossz jeggyel, vagy közepessel érsz haza akkor csalódik és azzal szembesül hogy rosszul döntött, valamit rosszul csinált. Mikor ez egyre gyakoribb akkor jön az egyre több rosszalás és az egyre több vita.


Hogy értsd, nála az is a terv része volt, hogy te kevesebbet házimunkázol (attól függetlenül hogy te ezt soknak érzed, ő a saját gyermekkorához viszonyit, máshoz nem tud, mert ő azt élte meg), de ezért cserébe neked majd egy nagyon szép, kerek életed lesz egy jó munkával.


Hogy lehet ezt megoldani? Leülsz mellé és mindezt elmondod neki amit itt leirtam, elmondod neki hogy ezzel tisztában vagy, értékeled, most egy picit nehezebb időszakod van mindenféle szempontból, de azért értékeled a tervét és igyekszel.

Feltehetőleg annyi elég mindkettötök számára ha hajlandóak vagytok idönként a másik fejével gondolkozni.

Bármilyen furcsa ő már ezt megtette, most te jössz, remélhetőleg ezek után újra ő jön, és igy tovább. Könnyebb lenne az életetek.

2011. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) próbálkozni fogok, hogy jó legyen minden
2011. máj. 6. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!