Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyósomnak,...

Hogy mondjam meg anyósomnak, hogy ne sajátítsa ki magának hamarosan megszülető kislányomat?

Figyelt kérdés

Még meg sem született a kislányom (holnapra vagyok kiírva), de úgy érzem, hogy anyósom ki akarja sajátítani magának a picurt. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy az első héten szeretném, ha senki nem "zavarna", vagy jönne látogatóba, (persze a kórházba nyugodtan jöhet bárki) de erre az volt a válasza, hogy nehogymár ne láthassa az unokáját!

Sajnos a páromnak meghalt az édesapja így nagyon anyás lett, és bármi probléma van az anyósommal, akkor ő mindig azt mondja, hogy biztos útálom az anyját:(

Kinek mit lehet erre mondani?!

Köszi a válaszokat előre is!


2008. febr. 16. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Az én párom folyton ezt mondja,márpedig nem hagyom magamat.Én az anyósomat a kisbaba érdeki miatt(de másokat se)4 hétig nem engedtem ide a lakásba.Azt mondtam ha látni akarja lent megnézheti a babakocsiban.Az arcához és kezéhez semmiképp nem engedtem,hogy nyúljanak.Tégy belátásod szerint,mert ha lenyeled a békát nagyon rossz érzés lesz a gyermekeddel kapcsolatban ne engedj beleszólást saját anyai érzéseidet kövesd.Az én anyósom rájött,ha beleszól tönkremegy a házasságunk és ha elválunk nagyon keveset látná a kislányt.Most várom 2.babámat és próbálkozik,de hiába!!
2008. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszadó válaszát én el is mondanám az anyósomnak, s ha nem érti meg, az az ő baja, de ez a ti életetek a saját szabályaitokkal, s ő már csak - bocsánat a szóért, de - másodrendű családtag!

Lehet ezt udvariasan is tálalni, nem feltétlenül harapósan!

A pároddal is érdemes lenne tisztázni, hogy nem anyósutálatban szenvedsz, hanem önállóságban. A beszélgetés esetében nem így hívják, hanem elszakadás, saját önálló családi élet kialakításnak, ahova a nagyi már csak látogatni jár. Ugyanaz, de szolídabb formában, s mindjárt nem sértő!

2008. febr. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Azt hiszem ez az anyós nem akar rosszat és örülj hogy van valaki a közelben.

sógornöm is mondta nem kell neki senki az elsö héten de mikor már 2 napja a gyerek csak bögött pedig ö mindent megtett akkor azért kiborult , még jó hogy anyukám ott volt. és aztán igen jól esett neki amikor az anyukája az elsö hetet végig segítette neki. aztá majd késöbb milyen jó lesz hogy ott van az anyós, elviszi a gyereket pár órára vagy vigyáz rá, stb. persze ha túl sok mond meg neki, de ne utasítsd el teljesen. meg miért ne látogathatná meg az elsö héten az unokáját. azért már egy fiut felnevelt és gondolom elég jól ha te beleszerettél. anyukád sem mehet fel az elsö héten?

nekem anyósom 600km-re az anyukám 1000 km-re lakik senkink sincs itt, és tökre örülnék ha lenne egy családtag aki segítene néha.

2008. febr. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

A 3. válaszolónak írnám:

A baj kezdete, hogy nem élünk külön az anyóstól.

Az a helyzet nálunk, hogy a páromék tanyán laknak, és én a picurt nem szeretném az elején oda kivinni. Mivel Szegeden szülök, és az összes rokonom Szegeden él, és anyukámék is, így a bébit oda visszük haza anyukámékhoz, és ő tud nekem segíteni, nem lennék egyedül. Azért köszi neked is!:)

2008. febr. 17. 08:13
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem mondd meg neki szépen, hogy az első egy hétben nagyobb biztonságban éreznéd magad a városban, ahol minden közelebb van, na meg persze az is fontos neked, hogy anyukád mégiscsak az anyukád, és ő az, akire rá tudod magad bízni, amikor a szülés után még gyenge vagy. Megmondhatod, hogy szeretnéd magad kipihenni - mert hát a szülés igencsak megviseli a szervezetet -, és ezt úgy nem tudnád, ha mindig lenne körülötted látogató, viszont ha hagynak pihenni, akkor utána te is hamarabb erőre kapsz és frissebb leszel.


Aki azt írta, hogy négy hétig senkit nem engedett a gyerekhez nyúlni: azért ez nem túlzás? Oké, a te dolgod, de azért nincs cukorból az a pici. Hozzánk is jöttek a nagyik, dédik, meg barátnők, barátok, és kézmosás után azért mindenki megsimogatta a babókát. Nem lett semmi baja. Négy hónapos és még sosem volt beteg. Persze nem akarlak kritizálni, csak ez nekem furcsa volt és muszáj volt szóvá tennem, de remélem nincs harag.

2008. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Gondoltam, hogy lepontozod, tiszta dedós vagy! Remélem akinek szól, az tudja!
2008. febr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

én meg pont azt néztem hogy az a kérdés mért lett lepontozva...ne aggodj én felpontoztam neked! :D


szeritnem itt az a gond hogy leht hogy az anyos ha már most olyan késöbb is beleszolna a kislány velelésbe, hogy mit hogy csinálj, kritizálna hogy ne ugy csináld és ő akarn megmondani hogy hogy neveld a gyerekedet, szerintem még idejében lekéne állitani amig nem szokik rá és nem nyom el teljesen. mond meg neki határozottan ha beleakar szlni a dolgokban, hogy ez a te gyereked és ugy neveled ahogy te akarod és ha továbbra sem hagyja abba akkor eltiltod a gyerektöl, lehet ez hatni fog rá egy darabig, ha nem akkor addig kell neki mondani amig felnem fogja.

2008. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is azt mondom,hogy nem szabad tapintatosságból lenyelni semmit.Igenis ragaszkodj a saját elveidhez,hallgass a saját anyai szívedre,és tégy mindent a legjobb belátásod szerint.Ha úgy érzed tanácsra van szükséged,azt attól kérd,akihez te magad is közel állsz,vagy a gyerekorvostól.(ő pártatlan)

Ha hagyod magad manipulálni,és eltűrsz mindent a béke kedvéért,az csak ront a helyzeten.A párodnak pedig ideje leválni a kedves mamáról,döntse el,hogy önálló családot

szeretne,vagy a mama szoknyáján ülni még(már bocsi).

Szerintem nem jó a szemetet a szőnyeg alá söpörni,mert hasra esünk bent előbb-utóbb.Jobb tisztázni,hogy ki mit várhat el a másiktól.Lehet,hogy néha nem túl kellemes a tisztázó beszélgetés,de roppant hasznos.


Minden jót,és remélem rendben lesznek a dolgaitok.

2008. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Szia! szerintem a legjobb az őszinteség.

Én teljesen meg tudom érteni az érzéseidet. Amikor megszületett a kisfiam anyósom a kórházban úgy vette magához mintha a saját kisfia született volna. Nekem meg mintha a szivemet tépték volna ki a helyéről. három napig voltam a kórházban kétszer jöttek. És minden kérdés nélkül kijelentették, hogy holnap jönnek látogatóba és innentől fogva minden héten kétszer jöttek. Pont hátköznap este amikor már szerettünk volna párommal kicsit együtt lenni mint új család... Sehogy nem tudtuk megoldani a helyzetet. Nekünk (főleg nekem) ez nagyon terhes volt. szerettem volna legalább az eslő hónapban én és a párom nyugodtan ismerkedhettünk volna a kisfiúnkkal. Elvileg a szülők már átestek ezen a csodán.... Nekem nem sikerült tisztáznom vele és mivel én elég konfliktus kerülő vagyok, igyekeztem sosem szóbahozni hanem mindig jó képet vágni az egészhez. Az eredmény az lett, hogy kb 6 hónap múlva kiosztott és elmondott mindennek. én meg még védeni is alig tudtam maga!

szóval amit én javasolnék, hogy mond meg neki, hogy aggódós anyuka vagy. és szeretnéd ha az első hetekben még nem látogatná senki a picit. utána meg annyit lehet amennyit csak belefér. a kisbaba sokáig itt lesz, mi az az egy-két hét a "mi" életünkben, de ha ő elkap valami kis vírust, az neki hónapokig tartó szenvedés lehet! (kisfiam súlyosan megfázott és kb 6 héten keresztül kezeltük. persze nem nagyszülők hozták a vírust, mert ők nem betegek, mondták).

Ez az időszak rólad és a kislányodról kell, hogy szóljon, és nem arról,hogy rajtatok élje ki bárki az ösztöneit, és szeretethiányát. Szerintem ezt mindenkinek tisztában kell tudnia tartani.

probléma mentes szülést!! :)

2008. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat, sok hasznos dolgot mondtatok:)

Azóta megszületett kicsi lánykám, persze anyós nem bírta ki és minden nap bejött a kórházba, és még akkor is ott "kellett" lennie, amikor hoztuk haza a kórházból:(

Most 3 napja nyugiba van:)

Még egyszer köszi:)

1 hetes kisbaba anyukája

2008. febr. 25. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!