Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészít a családom. Csak...

Kikészít a családom. Csak visszafele húzgálnak, ahelyett hogy nekem is segítenének, közben a 11 éves öcsém meg mindent megkap?

Figyelt kérdés
Elég sz*rul nézünk ki ha a jelenlegi helyzetet kellene felvázolnom. Reménytelenség, kilátástalanság és a folyamatos idegeskedés. Apám több mint 50 éves, agyondolgozza magát és alig kap 100 e ft-nál valamivel többet. Közben meg anyám munkanélküli, de nem is akar dolgozni, lett volna 2 lehetősége is, de neki egyik sem "tetszik". Évek óta itthon van és csak panaszkodik, ő épphogy betöltötte a 40et. Elég kevés pénzből kell havonta gazdálkodni, én sosem voltam követelőzős típus, ellenben az öcsémmel, aki épphogy 11 éves múlt, 1 év alatt többet költenek rá, mint rám valaha is. Fél év alatt 2 bicajt kapott, egyiket 40 e ft-ért, a másikat 60 e-ftért. EGyiket elcserélte valami számítógépes játékra. Öcsém egész nap a gép előtt ül, issza az energiaitalt meg a kávét, anyám mindent megenged neki nagyon elkényeztetni. Anyám képes havonta 30-40 e ft-ot rá költeni, mindent megvesz neki, csak egy szavába kerül, aztán meg egész hónapra 15 e ft marad kajára a számlák mellett. Sosincs itthon kaja, apám folyton a zsíros kenyeret eszi, anyám meg tesóm meg a pizzát rendelik. Tesóm annyira neveletlen, hogy wc-t sem húzza le, állandóan mondom neki hogy hogy lehet ekkora igénytelen. A múltkor lehugyozta a virágot, a szomszédasszony meg pont kijött és látta. Anyámnak mondom és csak nevet rajta. Apám soha semmiért egy szót nem szól, régebben szólt, de anyám leüvöltötte a fejét, hogy hogy merészeli a gyereket fegyelmezni? Már ott tartunk, hogy az öcsém apámat elhordja mindenféle f*sznak, mert anyámtól ezt hallja. közbe tesóm 5. osztályos létére épphogy 2esre áll mindenből, de most nyáron laptopot akar neki anyám venni. Remek. Én meg 20 éves létemre, épphogy tudok ezen a nyumorult helyen ahol lakunk annyit keresni, hogy elég legyen arra amire kell. Mivel írtam, hogy itthon nincs kaja, ezért nagy összegeket költök el kajára, ahelyett hogy azt a pénzt félretehetném. Havi 40. e ft-om megy el arra, hogy kifizessek mindent, telszámlától kedve a gyógyereimen keresztül a vizsgadíjakig mindent. Közbe meg anyám állandóan kérdezgeti, hogy mikor lesz már renges munkám, de jó lesz ha lesz pénzem. Komolyan azt várja, hogy ha majd keresek én leszek az, aki kifizeti a számlákat itthon meg veszem a kaját. Barátommal már több éve együtt vagyunk, de a mai napig utálja őt, elhordja mindenféle sz*rnak. Ha meg itthon csinál valamit, akkor részletesen beszámol róla. Ha csinál pl egy kaját, végig kell hallgatnom, hogy hogy készítette el. Pl: kimentem a kertbe lecsipkedni a petrezselyemzöldjét, már olyan szép, nőtt vagy 6 cm-t, elmentem a boltba krumpliért. A kirántott húshoz 4 tojást vertem fel.. Teljesen részletesen beszámol mindenről. Kiváltságosként érzi magát, hogy heti 2x főz. Ami annyit jelent, hogy 2 napig van itthon kaja, 5 napig nincs. Nem bírom már ezt az állapotot. Tesómnak a nyárom plazmatv-t is akar venni, miközben nagyon nem tehetjük meg, de sebaj, majd egész nyáron nem eszünk, hogy tesómnak legyen laptop meg plazma tv. És akkor folyton azt kell hallgatom, hogy milyen jó lenne elmenni nyaralni külföldre. Ha meg marad egy kis pénzem, és elmegyek turiba, veszek 3000 ft-ért 6 ruhát, akkor itt vágja a fejeket rá, hogy milyen csúnyák. Közbe meg csak azért mondja rá hogy csúnya, hogy ne hordjam és majd ő elkobozza tőlem és ő hordja. Van valaki hasonló helyzetben? Mit gondoltok erről az egészről, anyám miért viselkedik így?
2011. máj. 14. 10:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Néha már ahhoz sincs kedvem hogy éljek. Folyamatos fáradtság, és közbe allergiás vagyok, és heti 3x migrénes fejfájásom van.

Közben meg az összes barátnőm irigylésre méltó életet él, sőt azt tapasztalom, hogy a legtöbb ember akit ismerek boldog. Én is szeretnék az lenne, néha a sírás kerülget ha arra gondolok hogy nekem még csak egy szeret családom sincs.

2011. máj. 14. 10:12
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
és mégis miből telik pizzára meg plazmatévére meg laptopra, ha apád alig 100-at keres + a te fizud... (diákmunka?) beszéld meg apáddal, hogy ne adja oda a fizuját anyádnak,ennyi
2011. máj. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kaptam barátomtól egy kis május kosarat hónap elején. Volt benne 2 cserepes virág, nagyon szép. És anyám itt mondta nekem, hogy nem adom neki? Minek az nekem? Kaptam már 2-t is. Aztán meg barátomnak is mondta, hogy jövőre hozzon neki is.
2011. máj. 14. 10:14
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj, amit most mondok, de ha tényleg így vagy, ahogy leírtad, akkor anyádat jól fejbe kéne b*szni.


nem anya az ilyen. miért nem ülsz le és beszélsz vele?! miért nem mondod el a problémát, vagy amit most írtál mutasd meg neki, mert jól összeszedted, ha ezen is röhög, akkor valószínűleg elmebajos és nem képes felfogni.


apukád hogy bírja elviselni? jó a házasságuk?

soha egy rossz szava sincsen anyádra?

2011. máj. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

az öcsédet pedig neveld meg vagy csinálj vele valamit, mert ilyen gyerekből nem kell több a világra!


és az a baj, hogy ez a mai felnövekvő gyerekekre mind igaz. az elkényeztetettség és az hogy nem kell megdolgozni semmiért

2011. máj. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Anyámmal próbáltam már beszélni sokmindenről. De olyan válaszokat ad, hogy "kit érdekel" ; " ki le nem sz*rja"

Apám meg már belefáradt az egészbe. Általában hazajön és alszik, nincs is ideje arra hogy beszéljen bárkivel is. Általában anyám minden apróbb dologért ráförmed, és apám inkább elmegy aludni. Volt olyan is hogy anyám addig dumált felette- közbe már apám lefeküdt aludni- hogy apám fogta, felkelt, és fellökte. Anyám meg akkor elkezdett bőgni, és nekem panaszolta hogy apám mekkora egy f*sz. Közbe apámnak volt igaza, mert én végig hallgattam miről van szó. Próbáltam már közbeszólni a vitáikba is, de anyám elzavar, hogy tűnjek el, semmi közöm hozzá.

Öcsémet próbálom nevelni, hogy mit hogy kellene csinálni, de nem különösebben érdekli.

2011. máj. 14. 10:29
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja és mondjuk hogyha anyám heti 1x nagynehezen ráveszi magát és elmegy a sarki boltba, akkor előtte 1 órát készül. Fürdik, hajat mos, kifesti az egész fejét. Úgy csinál, mintha legalább bécsbe menne. Általában boltba is én járok meg apám. Vagy apám hajnali 5kor, vagy én este 6kor. Anyám ha lemegy, akkor rendszeresen délbe, zárás előtt, mert addigra tud feltápászkodni és kipingálni magát. :S
2011. máj. 14. 10:32
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Költözz el! Már felnőtt vagy, épp elég idős ahhoz, hogy a saját lábadra állj. Tudom, az albérlet drága, de ha pár baráttal összeálltok, remek kis ifjúsági csapatban tudnátok tanulni az önállóságot, és az albérlet sem kerülne olyan sokba.


Amit anyád csinál, az borzasztó, de nem hiszem, hogy ezen te képes lehetsz változtatni, a sajnálatunkkal pedig nem mész sokra.


Én 21 éves voltam, amikor elköltöztem a barátnőmmel az ország másik felére, "önállósodni". Hihetetlen élmény volt kikerülni a folyamatos szülői nyomás alól, és az önbizalmamnak is nagyon jót tett, hogy bebizonyíthattam magamnak, hogy egyedül is képes vagyok fenntartani magam, sőt, még ruhára is maradt időnként, mivel az albérletet és a rezsit négyfelé dobtuk, annyian éltünk a lakásban. Megtanultam főzni, takarítani, iszonyatos bulikat rendeztünk, vagy éppen csak sétáltunk a Tisza parton fagyit nyalogatva... A magunk urai voltunk, senki semmibe nem szólt bele. Magunknak spóroltuk a pénzt, vagy épp magunk koplaltunk, ha nem tudtuk rendesen beosztani. A páromat is ott találtam meg, már 3 éves a kisfiunk. :)


Merj lépni! Tudom, minden kezdet nehéz, de hidd el, új emberré válsz, ha megteszed! Nem írtad a végzettségedet, de ha bátor vagy, akár külföldön is megpróbálkozhatsz, pl. mint bébiszitter, ha jól beszéled valamelyik idegennyelvet.


Ami a testvéredet illeti: anyád éppen most teszi tönkre az életét. Egészséges értékrend helyett egy torz világképet nevel bele. De azt tudnod kell, hogy azzal, hogy erőtökön felül elhalmozza őt minden hülyeséggel, azzal anyád a saját kisebbségi komplexusát próbálja kezelni, és valószínűleg a saját életével tökéletesen elégedetlen... Ezen pszichológus tudna segíteni, de szinte biztos, hogy erről anyád hallani sem akar.

2011. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Meg amikor anyámtól megkérdeztem, hogy nézett-e munkát neten. Azt mondja hogy nem, mivel neki nincs saját számítógépe. Mondtam neki, hogy ott van a tesómé miért nem néz rajta? Az volt rá a válasza, hogy hát mert ő játszik rajta. Aztán mondtam hogy itt van az enyém, hát ő meg azt nem akarja használni. Úgyhogy igazából ezek is csak kifogások, mert tesóm is amikor délelőtt suliba van, meg tudná nézni. És folyton azt hallom, hogy de jó lenne neki egy saját laptop. Először egy számítógépünk volt, azt is én kaptam keresztszüleimtől. Tesóm 7 éves korába kisajátította, minden hétvégén reggel 7-8kor már jött be a szobámba és játszott rajta, hangosan hallgatva a zenét. A haverja is csatlakoztak hozzá 9-fél 10 tájékában. Én meg se tanulni nem tudtam, se pihenni, se takarítani, ezért fogtam átcuccoltam az ő szobájába. Pedig nekem nagyobb szükségem lett volna rá, de sebaj, mentem barátnőkhöz ha dolgom volt. Aztán amint tudtam részletre vettem egyet. A hitelt meg felvettettem barátnőm apjával és 3 évig fizettem egy minimális havi összeggel.
2011. máj. 14. 10:41
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Öcsédet ha a szüleid nem nevelik meg te nem fogod, miért hallgatna rád ha anyuci indent megvesz...hitelre?mert ennyiből tuti nem vesz plazma tv-t.


Ha a barátoddal régóta együtt vagy miért nem költözöl hozzá, vagy hozzájuk?

Én tuti idegroncs lettem volna a helyedben és menekülnék otthonról.

egyedül téged meg apud sajnálom, mert apud elég papucs lehet, ti meg isszátok a levét.


Ha ilyen anyám lenne....


Mellettem is öcsém többet engedhetett meg magának, de csak abban hogy többet ment el otthonról...de addigra én is költöztem.


Lehet anyud is észbekapna ha elmennél..

2011. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!