Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol rontom el folyton?

Hol rontom el folyton?

Figyelt kérdés
Férjemmel több éve házasok vagyunk, van két szép kis gyemekünk. Gyes-en vagyok 2 éve, nem tudok visszamenni dolgozni, pedig nagyon szeretnék. Férjem állandó munkával nem rendelkezik, csak néha jön össze neki valami:( Mindig azt gondoltam, hogy mindkettőnknek megvan a "szerepe". Amíg nem volt gyerek, addig mindkettőnknek dolgoznia kell; ha már van, akkor férjemnek továbbra is a munkában, nekem meg otthon kell helyt állnom. Tényleg sokat várok el a férjemtől? Alapvetően nincs vele baj, segít az itthoni dolgokban, de, ha probléma van, sürgős sétálhatnékja van, ami több órán át tart. Ahogy most is. Menekül a gondok elől, persze tagadja. Pedig annyira szeretem. Jó feleség akarok lenni.
2011. máj. 16. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele, hogy az anyagi terheket nem egyedül kell viselnie.

Esetleg keres otthoni munkát.

2011. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem várom el, hogy mindent ő oldjon meg. Amikor mondtam, hogy vissza szeretnék menni dolgozni, azt mondta, az az ő dolga... Több nem történt. Amúgy otthoni munkát csinálok, de az annyira kevés pénz, hogy lehetetlen bármit alapozni rá.
2011. máj. 16. 15:09
 3/8 anonim ***** válasza:
séta közben esetleg nem ejti útba a kocsmát?
2011. máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha hiszed, ha nem: nem iszik, nem dohányzik stb. De még csak nem is csajozik. Olyan pasi, akire mindig vágynak a nők. De úgy látszik, semmi sem tökéletes, neki is vannak hibái...
2011. máj. 16. 15:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ma Mo-on kevés nő engedheti meg magának, hogy ne dolgozzon. Még állandó munkahellyes rendelkező pasik sem tudják egy fizuból eltartani a családjukat (megfelelő szinten). Úgyhogy nyugodtan keress munkát, ha a férjed ezt nem helyesli, akkor kb. attól fél, hogy többre viszed, mint ő (pedig egy kapcsolatban nem szabad ezt méricskélni). Vagy attól, hogy ha te is dolgozol, akkor neki is segíteni kell a házimunkában (és ez jogos!), és ezt nem akarja.


Még egy: ne akarj "jó feleség" lenni. Maradj az az ember, aki voltál.

2011. máj. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Nem bántani akarlak, csak próbálom kitalálni, mi lehet a gond.

Az én férjem is nagyon büszke ember. Ha rajta múlna, otthon lennék, mert szerinte az ő dolga eltartania engem is.

Leültünk, megbeszéltük, hogy ez nem igaz.


Amikor úgy tűnt elveszíti a munkahelyét, teljesen kifordult magából. Az addig vidám, beszélgetős emberből egy magába fordult, morc ember lett. Nálunk az segített, hogy naponta elmondtam, mennyire szeretem, milyen boldog vagyok vele, bőven beérem azzal is amink van. Ő folyton azért aggódott, hogy be tudjuk-e fizetni a számlákat. Lehet, csak egy kis szeretetre vágyik. Megerősítésre, hogy szereted, büszke vagy rá, és nem szenvedsz semmiben hiányt.

Fordított esetben, ha te nem tudnál mindent megadni a gyerekednek, te is rosszul éreznéd magad? Ugye?

2011. máj. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
tudom nem ide illik,de milyen otthoni munkát végzel?nagyon érdekelne,mert én is ilyet keresek
2011. máj. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek a "szerepek" ebben a gazdasági helyzetben nem mindenkinél tarthatók fent.Egy fizetésből 4-en élni nagyon nehéz.Elvárhatod,hogy eltartsanak,de ha nem megy,akkor sem őt kell hibáztatni,hanem megtenni mindent,hogy találj te is munkát és levenni a válláról az anyagi gondok terheit.Ő tudja,hogy te otthon ülő feleség és anya akarsz lenni,ezért nem akarja,hogy neked is dolgozni kelljen,de ha valami nem megy egyedül,azért van a társunk,hogy segítsen.Nem őt kell hibáztatni ezért,ez a TI gondotok,aminek a megoldása a te feladatod is.Menj el dolgozni és ha kicsit egyenesbe jöttök,nem kell aggódni a csekkek miatt,akkor ő is kevesebbet fog sétálni....
2011. máj. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!