Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erre most mit reagáljak? Nem...

Erre most mit reagáljak? Nem igazán tetszik az ötlet.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 éves lány vagyok, van egy 16 éves barátom már elég rég együttvagyunk (lassan egy év) és még mindig szeretjük egymást. Na de nem ez a lényeg...

Beszélgettünk arról, hogy ha kijártuk a sulit akkor mihez kezdenénk. Azt mondta, hogy akár hozzájuk is költözhetnénk, hogy milyen jó lenne, nem kéne pénzt költeni lakásra, és több pénzünk maradna így...Na ez a szülős-költözés dolog nem tetszik. Imádom a szüleit, ők is szeretnek engem, de mint gondolom tudjátok ezeknek az "Együtt lakunk" dolgok sosem szülnek jót - mi is a nagyszüleimmel élünk, szóval tapasztalatból mondom hogy nem jó ez így - nem akarom megbántani azzal hogy azt mondodm neki hogy én nem szeretnék a szüleidhez költözni...Mert még félreértené hogy nem szeretem őket...Dehogynem! Csak szerintem nem "egészséges" vagy hogymondjam...Azóta többször is felhozta már hogy dejó lesz majd mikor már náluk fogok lakni, és ilyenkor nemigazán tudok mit mondani :( Szerintetek hogy mondjam meg neki hogy nem tetszik az ötlet anélkül hogy megbántanám, vagy egyáltalán mit csináljak? Hülyeséget gondolok?

Köszi a válaszokat előre is, tudom 15 éves fejjel még hülyeség ilyenen gondolkozni, már párszor megkaptam, de akkoris ha már beszélünk róla szeretnék őszinte lenni...


2011. máj. 17. 14:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

Ebbol az osszekoltozesbol ugyse lesz semmi, legalabb 5 evig, ha nem tobb, ugy hogy ne tord a fejed rajta.

Viszont ugyanugy elmondhatod a velemenyed a baratodnak, ahogy itt leirtad.

2011. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
46%
1 év után szerintem durva lenne még összeköltözni, ha nagyon szeretitek egymást még akkor is, főleg ilyen fiatalon. Szerintem mondd meg a barátodnak ezt, hogy semmi bajod sem a szüleivel, sem vele, de úgy gondolod, ez még elhamarkodott döntés lenne és korai. Biztos, hogy meg fogja érteni.
2011. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
57%

Akkor legyél őszinte!

Mondd azt neki, hogy te szereted a szüleit, alig várod, hogy vele összeköltözz, de nem náluk! Mivel tartasz attól, hogy ti is úgy jártok, mint a párok 95%-a, és meg fogjátok utálni egymást a szüleivel, veszekednétek, amit te nem szeretnél.

A spórolás nem ér ennyit. Inkább maradjon meg a jó viszony.


Aztán még van pár évetek, hogy megeméssze a hallottakat.

Nem érdemes ilyen reményekbe ringatni, a végén azért költözöl oda, hogy ne bántsd meg.

2011. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Dien: írtam hogy ha kijártunk a sulit, nem most :D
2011. máj. 17. 14:13
 5/28 anonim ***** válasza:
19%
ilyen idős korban ez egyáltalán nem normális hogy összeköltöztök, ezt neki is bekellene látnia. mondd meg neki, hogy neked még fontos hogy otthon lakj, mert ragaszkodsz a szüleidhez, mert anyagilag támogatnak, talán nem is engednék meg. Meg kell értenie, még ha először rosszul is esik neki
2011. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
16%

és akkor az ő szülei tartanának el? és együtt mennétek iskolába? hihihi...

Jézusom, ne már, hol él ez a gyerek. Szerintem ez gáz ötlet.


Arra is kicsi az esély, hogy mire nagykorúak lesztek, még együtt lesztek. Tök fölösleges összeköltözésen gondolkodni most is, de három négy év múlva is...


ha majd abba a korba érsz, hogy szeretnél már nem otthon lakni , mert önállósodnál akkor elsősorban azt tanuld meg, hogy milyen ÖNÁLLÓnak lenni, egyedül. lakótársakkal, kollégiummal, akárhogy... attól még persze lehet barátod, aki néha nálad alszik stb.

de ne add fel a fiatalságodat és a szabadságodat hülyeségekért. nem vagy abban a korban.


mondd meg neki, hogy hülyeség az ötlete és ennyi.


28N

2011. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen igazad van, szeressétek a szüleiteket, imádjátok, de távol egymástól.... ezt úgy értem, ha már összeköltözés, minimum egy utca válasszon el titeket.

Nem kell ám mindig mindenről tudnia egyik félnek sem..


Anya is mindig ezt mondja, imádja bátyámat, a menyét is, de jó helyen vannak ők a saját házukban a város másik felén:)


Én is halálosan szeretem a szüleimet, de ha el jön az idő nem fogom a nyakukra költöztetni a páromat, ő sem engem az ő szüleiére. Külön, az a legjobb...

2011. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem, ha majd ott tart a dolog, hogy költözés, akkor törd rajta a fejed.
2011. máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
16%
ne foglalkozz még ezzel, ha ő öröl neki, hogy esteleg így lehetne majd( pár év), akkor örülülj neki te is. nézd ha együtt lesztek még, akkor kezdetnek anyagilag tényleg úgy a jó, aztán ha családotok lesz, akkor úgyis külön akar majd ő is, hagyd ezt, kár lenne egy elméleti dolgon már most összakapni.
2011. máj. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Teljesen igazad van.

Nyugodtan ráhagyhatod, elvégre úgyis van még bőven idő. Még az is lehet, hogy 2 év múlva ő jelenti ki, hogy a szüleivel biztos nem fog együtt élni - nem veszekedés miatt, hanem csak addigra lesz annyi információja (ismerősök történetei, stb), hogy rájön, ez biza nem működik.


De meg is mondhatod neki, hogy addig még sok víz lefolyik a Dunán, és szereted őt is, a szüleit tiszteled, de ha saját családod lesz, saját gyerekekkel, akkor szeretnél magadnak egy saját lakást, ahol ha egy szál punciban szeretnél odaszambázni a hűtőhöz, akkor megteheted, akkor főzől és azt amit akarsz. De szívesen költözöl a közelükbe, mert így tudtok majd egymásra számítani, de mégsem lógtok egymás szájába.

Meg hivatkozhatsz arra is, hogy azért az ő szülei sem biztos hogy el lennének ragadtatva attól, ha az apukája nem borotválkozhat alsógatyában ha úgy tartja kedve, mert zavarná ha ott vagy.

2011. máj. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!