Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagálom? Úgy érzem hogy...

Túlreagálom? Úgy érzem hogy nem kicsit kivételeznek a szüleim.

Figyelt kérdés

Az a baj, h ezért már sokszor a húgomra vagyok mérges. " húgom van, egyik általános iskolás, vele se kivételeznek igazán. A másik most kezdte a gimit, más városban, és egyetemista vagyok szintén más városban.

Húgom több kp-t kap mint én, holott neki kajával együtt 10000 a koli. Nekem kaja nélkül annyi. Kiszámoltam, hogy minden állandó költésget levonva, kb 200 Ft jut naponta kajára, meg ha bármi extrára vágynék, akkor arra. Néha kapok otthonról kaját, de a néha a kulcsszó. Múltkor azért is lecsesztek, mert ki akartam próbálni a barnarízst, mert van rajtam pár kg felesleg, és az egészségesebb...

Húgom, a középső, na ő a félisten. A ruhatára sem kicsit exrtább az enyémnél, mind mennyiségre, mind minőségre (nekem van 8 éves ruhadarabom is. meg is látszik rajta a kora)

Szóval őt pénzzel is jobban ellátják, meg máshogy is bánnak vele. most kezdett el spanyolul tanulni, de anyám elájul ha kinyög egy mondatot...A suli megyeget neki, és közben 4-es körül van, de a vizsgája 2-es lett.

Én haladgatok az egyetemmel, tény h nem vagyok kitűnő, de kicsit más a követelmény mint egy középsuliban. No meg nem is a legegyszerűbb egyetem.

Ami most nagyon kiverte a biztosítékot, mennek spanyolországba nyaralni, merthogy húgom azt szeretné. kit érdekel, h oda mennek osztálykirándulni is (150 rugó-5 csillagos szálloda, de h minek????), de ő oda akar menni. Erre megy az egész család. Kicsi az autónk, nem férünk el benne rendesen, de azzal megyünk...Azaz én nem megyek, pont ezért. Kíváncsi lennék az országra, de semmi kedvem ahhoz h 4 napig préselődjek a kocsiban, és h 2 hétig azt hallgassam h milyen zseniális a húgom (mert én ugye hülye vagyok 2 nyelvvizsgával, és kitűnő érettségivel-3 emelt...)

Ja, és elvileg adnak vmi kárpótlást, amiről kiderült h kb annyira elég h két hétig szűken eléljek belőle otthon. merth én nem mehetek közben nyaralni/dolgozni, mert házat kell őrizni.


szóval jogos h kicsit ki vagyok akadva?

Mit lehet tenni?

Ha megpróbálom ezt fonoman kifejteni nekik, sírás lesz a vége, meg az h én mindent megkaptam...(a francokat)


2011. máj. 19. 21:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem próbáld meg kulturált módon megbeszélni velük a dolgot. Beszélj először minden érintettel külön-külön. Utána pedig együtt is. Mindenki mondja el a véleményét, és hogy mit gondol erről. Sok sikert a probléma megoldásához!
2011. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Én szerintem jogos,párom is ebben a szituban van...Ő egy férjfogó gyerek,már szinte nem is tekintik semminek a szülei, a középső tervezett ő lett a minden,a kicsi becsúszott,nem igazán van körül ugrálva ő sem.
2011. máj. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Nézd a dolgok jó oldalát:

Itt a remek alkalom! Tiéd lesz a ház 2 hétre, nemde? Akkor hol itt a gond? Tessék egy össznépi csoportbulit tartani :) ha már a szüleidre nem számíthatsz, akkor építsd és ápolgasd a kapcsolataidat!

2011. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%

Hát azért van amit túlreagálsz.

De ez van, ezt dobta a gép, sokat nem tehetsz. Viszont te már bizonyos szempontból felnőtt is vagy, nem várhatod el, hogy a szüleid pénzeljenek meg minden.

És a nyaralásnál is mártírnak állítod be magad, pedig a szavaidból azt vettem ki, hogy te csak azért nem mész, mert nincs kedved préselődni. Hát ha menni akarnál és nem itthon szenvelegni, akkor igenis lelkesen préselődnél.

Tudod miért ő lett a kedvenc? Mert az írásod alapján egy szörnyen negatív jellem vagy, ő pedig gondolom vidám és közvetlen.

Meg csak a pénz a bajod, akkor szépen fogj egy papírt és tollat, vezesd le anyucinak-apucinak, hogy ennyi elmegy kolira, ennyi kajára, ennyi utazásra, stb. De ne csodálkozz, ha a végén azt kapod meg, hogy fiam, ha nem tetszik el lehet menni megkeresni az árát magadnak, vagy valami.

Felnőtt vagy már az ilyen hisztizéshez szerintem. Nálunk is mindig tesóm volt az elkényeztetett kedvenc, szerinte meg én. Na bumm. Még élünk, felnőttünk. Ha egy 12 éves gyerek lennél, akinek el kell még évekig tűrnie az otthoni helyzetet, azt mondodm oké, meg kiskamasz, de így...

2011. máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Nem igazán vagyok party-párti, terveim szerint lemegyünk a párommal, és jól érezzük magunkat, de ha esetleg csak a magukra, Spanyolországban elköltött pénz egy részét odaadnák, akkor nem főzéssel, takarítással, mosással telne a "nyaralás" hanem mi is elmehetnénk máshova. Meg szívem szerint se otthon lennék két hétig, az ország másik részében lovak között dolgozhatnék, ami nekem sokat jelentene. De otthon kell maradnom házat őrizni. Egyedül a barátom miatt örülök, mert lesz egy házunk két hétre...


Próbáltam velük beszélni, de nem lehet. Szerintük elégedetlen és követelőző vagyok. Amint bármit kérek, szerintük az baromság, és felesleges. Bármit csinálok utálják (pl lovazás...)


Amit nagyon sajnálok, h emiatt hugommal romlott a kapcsolatunk. Olyan is volt már h ő beszélt velük, de az se ért semmit (akkor neki egy full sítábort, ruházattal, síbérléssel fizettek, én szintén szerettem volna síelni, nekem semmit nem fizattek)...

2011. máj. 19. 22:07
 6/28 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!


Kérlek meséld el hogy minek örüljek? Tőlük semmi pozitívat nem kapok.

Menni meg azért nem megyek, mert baromság. Csomó másik hely van, amit szintén nem láttunk, érdekes, olcsóbb, közelebb van, és még kommunikálni is tudunk. Mert ott biztos nem fogunk tudni.

És nem akarom hallgatni koncentrált mennyiségben, ahogy őt istenítik. Isten ment h engem istenítsenek, de ebből már sok.

Szoktam dolgoni. Amikor megtehetem, dolgozok egyetem közben, de ezt úgy h heti 4 nap 6kor végzel, reggel 8től, 1 szer meg 2kor, nem igazán tudom megtenni.

Nyáron is fogok majd melózni, de azért se kapok sokat, viszont legalább szakmai lesz.

Tényleg arra vagyok kíváncsi h mitől legyek pozitív?

No meg hogyan?

2011. máj. 19. 22:12
 7/28 A kérdező kommentje:
Bocs. Negyedik. Pedig matekból jó szoktam lenni...
2011. máj. 19. 22:18
 8/28 anonim ***** válasza:

Most komolyan! Mit vársz tőlünk?

Most mondjuk azt, hogy IGEN kivételeznek a húgoddal. És most akkor beljebb vagy? Vagy most jobb neked? Gondolom nem. Vagy sajnáljunk?


Képzeld én is táncoltam és anyámék le se sz@rtak, amikor fellépésünk volt. Direkt elkéstek (lekésték)! Nah ehhez mit szólsz? Igen, régebben én is szerettem lovakkal foglalkozni, arra meg azt mondták, hogy drága (500 ft lett volna 2 óra) és volt pénzünk, csak erre nem akartak költeni! Nővérem most megy férjhez, és alapból úgy indít hogy fizessenek ki neki(k) fél millát, ráadásul most kapott a ruhájára 100.000 Ft-ot.... és én? én mit kaptam? Semmit... max apám beszólásán jót röhögtem: majd ha férjhez mész... és a lényeg itt van: nem akarok. ennyi. Igen nálunk is jobban favorizálták a nővéremet, ő volt az isten...csakhogy a kocka fordulni látszik, és végre azt látják ami van és nem azt amit látni akarnak ...

2011. máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
jah igen: hab a tortán: anyám kijelentette, hogy mindig is a nővéremet fogja támogatni, és őt fogja segíteni... nem érdekel... tudod a fagyi majd egyszer visszanyal, majd kíváncsi leszek kinek fog nyavajogni, ha a nővérem az évente 2x hazajövetelét 1x-re vagy kétévente 1x-re csökkenti! És majd visszakapja mindezt, ha nagyon beteg lesz: anya, nem értem miért tőlem várod el hogy ugorjak, mikor kijelentetted, hogy a másik lányodat fogod támogatni miközben engem lesz@rsz?!
2011. máj. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Azért a ló sem egy olcsó hobbi, meg kell hagyjam... ha azt pl. bármikor is pénzelték az ősök, szerintem már meg se nyikkanhatsz. De ez csak úgy szemet szúrt, bocsi.

Minek örülj? Van párod. Szeretitek egymást? Remek, máris van valamid, ami rengeteg embernek nem adatik meg. Ha nincs kinyalva a valagad, legalább talán kicsit önállóbb is leszel, annak hasznát veheted az életben. De ha folyton azt nézed, hogy más mit kap, amit te nem... hát az szánalmas, jobbat nem tudok rá mondani. Persze, a mesében egyformán szeretik és kezelik a gyerekeket a szülők... Üdv a valóságban. :D Tesóm kétszer kapott laptopot, míg a sajátomra úgy gyűjtögettem, aztán nagy áldozattal beleadak egy keveset. De azért én is kaptam csomó dolgot, meg felneveltek, ne legyél ilyen kukacoskodó tényleg!

Egyébként menj el önkénteskedni, meglátod mennyi nálad sokkal nyomorultabb helyzetben lévő ember van csak a közeledben. Mi szerveztünk gyűjtést és játszóházat gyermekotthonban élő gyerekeknek, újítottunk iskolát, voltam öregekotthonában a rajzosokkal. Teljesen átértékelnéd a dolgokat, ha az anyagiasságod mögött van ember is (márpedig csak van).

Meg azért kapsz otthonról támogatást... van olyan évfolyamtársam, aki jól tanul (nem büfészak, keményen hajt a doktori címért, OTDK, stb is), de kénytelen magát fenntartani, mivel a szülei meghaltak, rokonok nem fizetnek neki semmit. Szabadidejében dolgozik, néha éjjel is. Ennek ellenére mindenkivel kedves, segítőkész, nincs kiakadva azon, hogy van akinek apuci házat meg kocsit vett meg mindent fizet. És mégis boldog. Akkor te miért nem tudsz örülni az életnek?

Vannak barátaid? Van pasid? Van fedél a fejed fölött? Látsz? Tudsz mozogni, megvan az összes végtagod? Volt már olyan, hogy télen kabár meg csizma nélkül maradtál és halálra fagytál? Nem? Akkor próbálj meg ennek örülni, ugyanis a világ boldogabb kisebbségébe tartozol, ahol az a legnagyobb gond, hogy nem legújabb trend szerinti a ruhatárad, nincs 35 pár cipőd és nem a legújabb ájfónod van. Ez a baj, és téged is ez kapott el kicsit.

2011. máj. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!