Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek kérdés, érdekes helyzet?

Gyerek kérdés, érdekes helyzet?

Figyelt kérdés

Férjemnek már van egy lassan felnőtt gyereke. A válást főleg amiatt sínylette meg a férjem, mert erős bűntudatot érzett a gyerek miatt. Pedig már a végén ő kérte, hogy váljanak el a szülei, mert egyszerűen nem bírtak egy légtérben megmaradni egymással.

Szerencsére a sok balhézás közepette a láthatásban korrekt megegyezés született, korlátlanul találkozhatnak, mostanában már csak a gyerek kedvén/szabadidején múlik (a barátja néha előnyt kap az apjával szemben :))


Nekem lassan aktuális lenne a gyerekvállalás, de a férjem ódzkodik. Amikor kérdeztem, hogy pontosan mi tartja vissza, akkor mondta, hogy az már akkora felelősség, annyira végleges...

Ebben igaza is van, de annyi a dolog háttere, hogy a korai házasság miatt kimaradt neki a csajozás, a válás és a megismerkedésünk között bontogatta kicsit csak a szárnyait. Másrészről inkább az elméleti szabadság érdekelné csak, amikor még korai szakaszban egy hasonló dolog miatt elfutott a méreg és mondtam, hogy oké, menj, éld ki magad, akkor visszakozott.

Másrészt természetesen szeretnék teljes családot, de kristálygömb hiányában nem megjósolható, hogy 10-20 év múlva hogy fogunk állni egymással.

Mondtam, hogy ha kettőnk között bármi miatt megromlana a kapcsolat, akkor gyerek ide vagy oda, miért kellene úgy már a "látszat miatt" együtt maradni?

Akkor férj és apa lenne, de nekem a férjem és a leendő gyereknek az apja. Ha a férj funkcióból kiesne, attól még lehetne jó apa és nekem is elsősorban ez lenne az elvárásom, nem odaszögezni szeretném a gyerekkel.

Ha gond lenne, akkor megbeszéljük. Ha nem tudjuk megbeszélni, mert annyira nem megy, akkor meg tartom mindkettőnket annyira kultúrembernek, hogy nem állítgatnánk kést egymás hátába.


Az apaságot tényleg komolyan veszi, ezt a lányánál is látom. Ugrik minden szóra, nagyon figyel az iskolájára, magánéletére, a lánya egyik fő bizalmasa. De hátra is tud lépni, amikor ő épp nem fér bele a kamaszos életvitelbe.


Mondta, hogy az is benne lehet, hogy a gyerek nem volt tervezett, így mondatni kényszerházasságot kötött és valahol hátul az agyában emiatt is villog a vészjelző.


A "laza, szabad" életét is félti (értsd: több szabadidő, kevesebb kötelezettség). Bár erre is mondtam, hogy oké, terhesség végén és a szülés utáni első néhány hónapban nagyon számítanék rá - már csak azért is, mert ő tapasztaltabb, pl ő tud pelenkázni, én soha nem csináltam. De később már nem gondolom, hogy egy gyerek akadály lenne abban, hogy kikapcsoldójunk. Ha ő akar elmenni szórakozni, akkor itthon tudok maradni, nem kell 24 órában velem/velünk lenni. Ha meg én mennék, ő is itthon tud maradni pár órát. Ha ketten mennénk, akkor meg 4 nagyszülő várná ugrásra készen, hogy unokázhassanak, vagy csak nézegessék a kiságyban. Szerintem semmi baja nem lenne egy fél-egy éves gyereknek, ha este le van fektetve és 2-3 órán át, amíg mi moziban vagyunk, a nagyszülők kényeztetnék.


A saját szempontjából megértem az érveit, az őszinteségét pedig nagyon értékelem.

Másik oldalról ott vannak a saját igényeim, nekem nincs gyerekem, de szeretnék néhány éven belül.

Valahogy ebben kellene kompromisszumra jutni úgy, hogy egyikünk se kényszerítse bele a másikat olyan helyzetbe, amit ő nem akar.


Volt esetleg hasonló története valakinek? Mi lett a megoldás?


2011. máj. 22. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:

hát igen,nem akarja lekötni magát megint,bár nálunk én vagyok inkább a gyerekekkel,na jó a férjem visz minket kocsival,mert csak neki van jogsija..

nálunk ez fordítva volt,a másodiknál én nem akartam gyereket,aztán becsúszott(lehet a férjem taktikázott))és ha lenne 100 életem se kívánnám másként..imádom ..persze mindkettőjüket..

egy szó mint száz..igazából közölnöd kell vele határozottan hogy kisbabát szeretnél,mert egyértelmű hogy egy nő egy idő után mindenképp szeretne,,

2011. máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy nem fogom és nem akarom falhoz állítani, no meg nem holnapra szeretném, hanem 3-4 éven belül. Ha ő semmiképp nem szeretne, akkor még időben mondja, hogy én is dönthessek a saját sorsomról - ennyit kértem. Erőszakoskodni nem akarok, mert ez nem olyan kategória, hogy "szeretnék strandra menni és az én kedvemért gyere el vele, akkor is, ha utálod a vizet". Egy ilyenben lehet engedni, vagy engem is beterelhet egy akciófilmre (amit nem szeretek), hogy az ő kedvéért megnézzem. A gyerek kérdést már nem sorolnám ide.
2011. máj. 22. 10:05
 3/3 anonim ***** válasza:

első vagyok..teljesen igazad van...

sok boldogságot kívánok előre is..

2011. máj. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!