Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől válhat egy ember arrogán...

Mitől válhat egy ember arrogánssá? Lehet valaki annak ellenére bunkó, pökhendi, lekezelő, hogy a szülei normálisan viselkedtek vele, rendesen nevelték?

Figyelt kérdés
Vagy pedig aki ilyen, annak a szülei is tahók voltak?
2011. máj. 22. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Túl sokat csalódott az emberekben, vagy csak egyszerűen ilyen a természete.
2011. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Az ember nem a szülei pontos mása. Biztos van oka annak, hogy ilyen lett.
2011. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen arrogánssá válhat valaki akkor is ha a szülei teljesen normálisan nevelték. Egyébként az arrogancia egy borzalmas tulajdonság én inkább kerülöm az ilyen embereket. Utálom ha valaki elvan szállva magától mintha ki tudja milyen nagy valaki lenne. Nekem az ilyesmi eléggé taszító.
2011. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az egyik kollégám viselkedik így mindenkivel.

Csak a főnökökkel szemben nem.

Meg is lepődtem, mikor az édesapja nálunk járt, pont az ellentéte volt. Tudom, hogy egyetlen alkalom, beszélgetés után még nem lehet senkit megítélni, viszont az édesapja orvos, ez azért sokat elmond, tehát biztosan mindig intelligens ember módjára viselkedik.

Viszont belémbújt a kisördög, elkezdtem gyanakodni, hátha az apja finom, kulturált viselkedése csak álca, és otthoni környezetben egész másmilyen, esetleg agresszív volt a fiával gyerekkorában, és talán azért lett a fia ilyen gyökér.

2011. máj. 22. 15:21
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
az én egyik ismerősöm úgy vállt aranyos lányból arrogánssá, hogy volt egy olyan hulláma, hogy minden sikerült neki (pasik vették körül, sikerek a suliban), és innentől kezdve teljesen el lett szállva, ki lett fordulva magából. csak neki lehetett igaza, beképzelt majom lett.. a szülei meg normálisak voltak különben, de teljesen alátettek még neki: úgy értem folyton dicsérték egyetlen pici gyermeküket, sokat ráhagytak. szóval nem csak csalódásoktól lehet valaki arrogáns
2011. máj. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Ja hogy fia van... Belémvillant, hátha ugyanott dolgozunk, mert nekem is van egy ilyen kollégám, csak nő. Egész életemben talán 1-2 ember ha volt, akivel egyszerűen nem tudtam mit kezdeni, hát ő ilyen. Bicskanyitogató az a végtelen arroganciája, de "felfelé" nagyon tudja adni a szépet. Ja, és orvos (amúgy én is, csak kicsit fiatalabb, ergo nyugodtan belém lehet rúgni). Na ennyit a pozitív előítéletekről. :-) A diploma nem ad automatikusan intelligenciát.
2011. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

Az egyik haverom apja világhírű szívsebész professzor volt, fontos szerepe volt az első hazai nyílt szívműtétben is.

Otthon meg ütötte-vágta a családot a professzor úr....

2011. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Húha, nem semmi, mik vannak!
2011. máj. 22. 15:54
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Ez egy nagyon erdekes kerdes. Nekem az a tapasztalatom, hogy a gyerekek akar teljesen ellentetes szemelyiseguek is lehetnek, mint a szuleik es ez egy eletre megmarad bennuk. Pl. nagymamamnak 2 gyereke van. Egyik anyukam, aki egy nagyon kedves, muvelt no, es ott a testvere, aki egy tajparaszt, tanulatlan senki (sajnos, hogy ezt kell mondanom). A nagymama hiaba nevelte a legjobbak szerint oket. Egyiknel bevalt, masiknal nem, mert szabad akarat van, nem mindenkit sikerul megnevelni. Tehat az a velemenyem, hogy egyaltalan nem biztos, hogy a szulei is tahok voltak vagy olyan is lehet, akinek a szulei bunkok es o nem lesz olyan, mint ok. Az egyik sogorom is eleg nagy bunko, sem a szulei, sem a testverei nem olyanok, mint o. Ra lehet fogni a szulokre a dolgokat, de minek? Nem mindenrol a szulo tehet, o csak a maximumot probalhatja kihozni az egyes egyenbol.
2011. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

A nevelés mindenkinél mást jelent gyakori hogy 1 családban a gyerekeket másként nevelik.

Az egyik gyerek fiatalon jön és nem tudnak még felőséget vállalni, a második csak azért születik hogy az apát megtartsák a harmadik anyuka apuka örömére.

Igenis van olyan hogy a szülök csak 1 jó időben született gyerekért vállalnak felelőséget a többit félre nevelik az ilyen gyerekekből lesz a sok lelki nyomorék felnött.

2011. máj. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!