Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól látom vagy sem? Hosszú,...

Jól látom vagy sem? Hosszú, de okos tanácsoknak nagyon örülnék.

Figyelt kérdés

Pártatlan válaszokra lenne szükségem!

Van két gyermekem, az egyik él velem. A párommal 5 éve vagyunk együtt, ő is elvált, van egy kislánya. Ő költözött hozzám a kész házba. A ház az én örökségem, a volt férjemmel újítottuk fel, 14 évig dolgoztunk rajta keményen. A volt férjemnek egyharmad rész van a nevén. 1 milliót már kifizettem neki az 5-ből, ami jár neki. A pénzt anyukám adta. A maradékot apránként gyűjtjük, eddig van anyunak(fél millió), én(fél millió) és a párom(fél millió). A párom kicsit többet keres mint én, de nem sokkal. Ebből fizeti a gyerektartást. Most eladjuk a házat, és másikat veszünk abból a pénzből ami marad miután kifizettük a férjem. Van még egy telkem is, az is ér 1 milliót. Kb 11 milliós házat veszünk. Érdekelne ki mennyi részt iratna a barátomra a helyemben. Ha érkeznek válaszok leírom hogy én mit gondoltam és ő mit szeretne. Nem akarok előre befolyásolni senkit. Bocs ha zavaros voltam, de bonyolult az ügy. Kérdésekre szívesen válaszolok.


2011. máj. 27. 10:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
32%
lehet én vagyok túl naiv, de én fele-fele arányban íratnám, hacsak ő nem szeretné ezt.
2011. máj. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
52%
elég bonyi a sztori. de én nem is számolgattam. szerintem, ha két ember közös háztartásban gondolkodik és házat vesz, akkor az 50-50 a helyes megoldás.
2011. máj. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
30%
Azt nem írtad mennyivel szállna be jelenlegi párod az új házba.
2011. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen úgy csinálnám, hogy a gyerek(ek) nevére venném a házat, magamat és a páromat meg csak haszonélvezőnek. Nem akarok rossz májú lenni, de mi van akkor, ha a jelenlegi pároddal is szétmentek? Akkor csak a gond lenne az átírással, kifizetéssel.

Végső soron ezt nektek kell eldönteni, ti érzitek azt, hogy mennyire biztos a jövőtök, de én hasonló helyzetben tuti, hogy a gyerekem nevére íratnám.

2011. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
69%
11 milliobol fizetne fel milliot?? Akkor inkabb ne adjon bele.
2011. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyharmad részt rá és háromnegyed rész rád.

Biztos sok pénze fekszik benne neki is, viszont a ház a te örökséged.

A másik, kifizetném és nem iratnék rá semmit.

2011. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Amivel ő beszáll, az, hogy három évig fele felében tartottuk fent a házat, meg kb 800 ezer, 1 millió.
2011. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha jól látom, akkor a jelenlegi párod max. fél millával száll bele az egészbe, és ennyi.

Nem íratnám rá a felét semmi esetre sem, mivel az új ház vételára (ha jól értem) a te örökségedből lesz, ő az összespórolt pénzén kívül semmit nem tett bele.


10%-ot íratnék rá, ez már őt meg kell, hogy nyugtassa, jogilag is biztonságban érezheti magát, de ha mégis kenyértörésre kerül a sor, nem állsz ott kisemmizve.


Ha ebbe nem egyezne bele, akkor én inkább visszautasítanám a pénzét, és vennék fel egy kisebb hitelt, és semmit nem íratnék rá.


Vigyázni kell, egy ház nem játék. A legtöbb embernek mása sincs, csak a fedél a feje felett.

2011. máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Amivel ő beszáll, az, hogy három évig fele felében tartottuk fent a házat, meg kb 800 ezer, max 1 millió.
2011. máj. 27. 10:27
 10/35 napietus ***** válasza:
100%
a párod fél milliót ad ebbe a buliba, én úgy látom. tehát az új ház ára eFt/500 eFt= x %, én ennyi tulajdonrészt jegyeztetnék be.
2011. máj. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!