Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagáljak: a férjem...

Hogyan reagáljak: a férjem unokatestvére többször is megjegyezte,5 hónapos kisbabánk (fiú) nem hasonlít a férjemre. Ez mindkettőnknek elég rosszulesik és zavar minket. Szóvá tegyem vagy meg se halljam?

Figyelt kérdés
35 éves lányról van szó, jelenleg nincs kapcsolata. Elég rendes amúgy, jó volt a viszony köztük. 5 és fél éve hű vagyok a páromhoz, nagyon szeretjük egymást. A szüleim és a barátaink szerint is hasonlít minkettőnkre.
2009. márc. 16. 15:19
1 2
 1/15 anonim válasza:
91%
Szia. Ha nagyon bántónak érzed, akkor szólj neki, de könnyen előfordulhat, hogy a féltékenység vagy az irígység beszél belőle. Szerintem engedd el a füled mellett. Nem ér annyit az egész, hogy mások gonoszsága miatt érezd magad rosszul. Fel a fejjel. Legyen szép napod!
2009. márc. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Hat lehet hogy tenyleg o ugy latja, hogy nem hasonlit a ferjedre. Nincs ebben semmi kulonos, hiszen te tudod, es a ferjed is, hogy tietek a baba. Innentol kezdve mindenki azt mond amit akar!:)) Ha bant, kicsit szoljal be neki, mondd, hogy hat pedig te vagy az elso aki ezt mondja! Vagy mondd, hogy inkabb 50-50% mindegyikotokbol van a bababan. Vagy mondd hogy szerinted a fule az orra a ferjede, a szaj a tied...stb. te ugy latod.

Biztos te is vagy ugy, hogy egy kisbababan az anyukajat latod, mig masok az apahoz hasonlitjak inkabb.

Lehet hogy feltekeny a csajszi csak, mosolyogjatok ra, igy megjobban merges lesz:))) Csak boldogtalan ez a gondja.

2009. márc. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan nehogy lereagáld már!Csak az irígység beszél belőle-gondolj bele, neked mindened meg van már ami példaértékű egy társadalomban; szerető férj, egészséges pici...Ő meg ott van 35 évesen egyedül.50évvel ezelőtt kiröhögték volna, hogy vén lány...Persze, hogy savanyú a szőlő. Nem haragudni kell rá, hanem valahogy az egóját erősíteni, hogy igen ő is teljes értékű ember és ami késik nem múlik
2009. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Ezen ne idegeskedj hisz sokan átéltük azt,hogy :tiszta apja benned semmi nincs vagy olyan mint az anyja még a füle se az apjáé!:) Lépj túl rajta....legközelebb mond meg neki finoman,hogy nem vagy kíváncsi a véleményére vagy ha megint mondja a szokásos szöveget..akkor vedd a kezedbe a picit és jól nézegesd meg,és kérdezz meg tőle,hogy szerinte is van hasonlóság a gyermek és Brad Pitt között? vagy Tom Cruise-ra hasonlít?:):)És nyugodtam mond meg,hogy ez a gyermek is ugyanannyira apja mint anyja...(nekem az anyósom a kórházban mondta,hogy ha nem tudná hogy én szültem akkor azt mondaná hogy nem is én vagyok az anyja..) Gondolom sokunknak van hasonló élménye:):)
2009. márc. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd el az unokatestvérednek, hogy a néhány hónapos csecsemőt teljesen felesleges akárkihez is hasonlítgatni, ugyanis a karakteres arcvonások picit később alakulnak ki. Nem mellesleg: nem feltétlenül rátok fog hasonlítani a gyerek, lehet, hogy egyik-másik nagy- vagy dédszülője vonásait örökli (akár teljesen négernek is születhetett volna, ha volt a felmenőitek közt fekete).
2009. márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

szia! amikor nekunk hasonlot szolnak be, en mindig azt mondom, h hat igaza van, mivel tiszta anyja. Olyan aranyos, szep, es remelhetoleg ugyanolyan okos is lesz, mint en:-)

ilyenkor csak tatjak a szajukat, vagy veszik a lapot es jokat mosolyognak rajta.

2009. márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló esetben mosolyogva közölném, hogy szerintünk hasonlít rá is és, rám is a gyerek, ez a lényeg, nem pedig egy kívülálló véleménye, továbbá pedig nem nagyon érdekel az analizálgatása a gyereknek, hiszen egy 5 hónapos fejlődésben lévő baba napról napra változik.
2009. márc. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
mondd azt neki, hogy azért nem hasonlít rá mert a szomszéd csinálta és úgy eltátja rá a száját majd meglátod ! ilyenekkel csak így lehet.kulonben a fiúgyerekek általában az anyjukra hasonlítanak kulonosen kiskorukban, de a gyrekek valóban uthetnek "hetedíziglen" is.az én kisfiam mikor megszuletett eloszor olyan volt mint az apósom, aztán az anyósomra hasonlított, ahogyan nott énrám, most huszonévesen már az apjára is és az unokatestvérére.
2009. márc. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Hát mondjátok meg neki ,hogy ez még változhat és egy fiu gyermek nem mindeféle képpen ugynéz ki mint az apja mert akkor most lenne a klónók háborúja.Hát mért nem mondod meg neki ,hogy figyelj tőle van és fogd be a szád?
2009. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

Én megmondanám udvariasan, hogy "ebben a korban még nem nagyon tudni kire fog hasonlítani és persze, a gyerekek jellemzően a nagyszülőkre szoktak hasonlítani. De majd még meglátjuk. Lehet, hogy neked van igazad."

Szerintem ez egy diszkrét, udvarias válasz, nem lesz belőle sértődés, és igencsak meg fog lepődni, hogy még esélyt is adsz az ő verziójának.

Egyébként pszichológiai tény, hogy az anyák mindig az apukát látják a gyermekükben. De ez így van jól és nem kell belefolyni a pszichológiába. :)

És még valóban pici a babátok, akárkire hasonlíthat a családból! Jó egészséget mindkettőtöknek!

2009. márc. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!