Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők miért vetik állandóan...

A szülők miért vetik állandóan a gyerekeik szemére, hogy "Semmit sem csinálsz"?

Figyelt kérdés
Az örökös, tipikus jelmondat a szülőktől, amit akkor is hajtogatnak, ha az nem igaz. De miért?
2011. máj. 28. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
A szülőkkel értek egyet, persze ez nem minden esetben van így. Ezt több mindenre is mondhatják, pl. Ha nem ágyazol meg reggel, akkor hiába takarítasz meg minden, akkor is mondhatják. Vagy ha nem tanulsz, nem segítesz stb... szóval mindig van rá ok, mert a mai legtöbb gyerek nagyon kényelmesen él.
2011. máj. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Mert (jobb esetben) dolgoznak mint valami robot, mire hazaérnek, hullafáradtak, és talán nem nagy elvárás, hogy a gyerek amikor hazaesik délután a suliból, mosogasson el, vagy egy kicsit rakjon rendet.

De pont ez a baj, hogy sok gyerekben ez nincs meg. Ez a minimum, hogy ennyit segítünk a szülőknek.

2011. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert senki sem értékeli az elért eredményeiket, és úgyérzik, hogy elfecsérelték az életüket.


De ha állandóan dícsérné a szüleit a gyerek akkor nem mondanák ezt!


Gáz, de valahola szülők is gyerekek.

2011. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Természetesen nem arra az esetre vonatkozik a kérdés, amikor a gyerek a kisujját sem képes megmozdítani, de sok helyen hallom, hogy a szülők 90%-ának ez a kedvenc "beszólása", még akkor is, ha alaptalan.

Én évek óta mosok, főzök, takarítok, rendben tartom a kertet, fát vágok, bevásárolni járok, pedig az iskolám mellett még 8 órákban dolgozok is. Mégis állandóan ezt kell hallgatnom...

2011. máj. 28. 14:08
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Hát nem tom. Szerintem akkor is mondják, ha a gyerek rendet rak, elmosogat stb... Mondjuk én úgy csinálom, hogy eleve nem hagyom, hogy akkora rendetlenség legyen, de anyuék is mindig mindent szét pakolnak. Ha azonnal nem pattanok, hogy rendet tegyek, de később elakarom pakolni, rittig akkor érnek haza, mikor még nem raktam el. Akkor meg jön az off. :D
2011. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Engem nem érdekel egyesek nevelési módszere, de ha egyszer úgy döntök gyereket vállalok, akkor sosem fogok tőle házimunkát, vagy segítséget elvárni. Ráér felnőtt korában ezzel vesződni. Ha segít rendben van,de elvárni nem, az ő dolga a tanulás délután, délelőtt meg a suli, a szünet meg azért szünet, hogy pihenjen. Manapság már kisiskolás gyerekek is délutánig iskolában vannak.
2011. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 dekle válasza:
75%
Nekem anyu akkor szokta ezt mondani, ha valamin felhúzta magát. Tudta hogy nem tudok segíteni, vagy úgyse úgy csinálom ahogy ő szokta és az úgy nem lenne jó, de túl ideges volt ahhoz hogy belegondoljon. Persze volt olyan is hogy tényleg én voltam lusta. Szerintem beszélj vele erről, lehet hogy csak ideges...
2011. máj. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom,nekem nem mondták soha és én se a gyerekeimnek.

sulibajárnak, edzésre, zenélni, nyelvet tanulni, este van mire hazaérnek. Nem mondhatom, hogy semmit sem csináltak.

2011. máj. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

nekem is ezt mondják ha mérgesek, és nem tudnak mással előjönni. pedig én is mosogatok, takarítok, főzök, apának megmelegíten a kajáját, felmosok magam után ha zuhanyoztam, kiviszem a szemetet, vásárolni megyek, minden nap én veszem a kenyeret, mosok, teregetek is, kaját is szoktam csinálni. nálunk itthon ezek a házimunkák anyu, és én köztem oszlanak el. mégis ezt mondják...

Mondom, szerintem akkor mondják ezt, amikor már tényleg nem tudnak mit felhozni ellened

2011. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
A baj szerintem ennél mélyebben van. 14-16 évesen jut eszükbe a szülőnek, "hoppá, nagy már a gyerek, kéne vele valamit csináltatni". Ilyenkor már késő. Egész kis korában kellett volna eleget foglalkozni a gyerekkel. Együtt csinálni vele valamit, hogy úgy érezze, a szüleivel EGYÜTT dolgozik, hogy KÖZÖS a cél, hogy az egész családnak, benne neki is fontos, hogy el legyen mosogatva. Egy 5-6 éves gyereknek már simán oda lehet adni a kanalakat eltörölgetni, de olyat is ismerek, aki már halat pucoltat a 6 éves fiával a vacsorához és simán megy minden. Az ilyen gyerek megtanulja, hogy dolgozni kell és dolgozni jó, mert van eredménye, és közben megtanul együttműködni. Nem utolsó sorban szerintem sokkal könnyebben nő fel a szüleihez, hiszen a munkában egymás társai lesznek.
2011. máj. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!