Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennétek, vagy maradnátok? A...

Mennétek, vagy maradnátok? A változtatás a legtöbb esetben jól sül el? Voltatok hasonló -vagy ilyen- helyzetben? Hogy döntött akkor?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

24 éves vagyok (lány), és a szüleimnél lakom. Kb 30 km-t utazom a munkahelyemre járok minden nap, és emellett még levelezőn tanulok egy budapesti főiskolán. A munkát szeretem csinálni, viszont a munkatársaimat egyáltalán nem (kétszínűek, rosszindulatúak), azonban a munka komoly egzisztenciát ad hosszú távon (lassan 3 éve vagyok ott). Szeretnék a fővárosba költözni, önálló életet élni. Úgy érzem, hogy ahol most élek, soha nem fogom megtalálni az "igazit", nincsenek igazi barátaim sem, és nem érzem itt jól magam. Nagyon egyhangúnak, és egyformának érzem a mindennapjaim, semmi pörgés nincs az életemben. Félek, hogy mi van, ha ezt a munkahelyet itt hagyom, és csak rosszabbat fogok találni, esetleg csak rövid időre. Ti hogy döntenétek az én helyembe? Ha ezt a munkahelyet itt hagyom, és nem boldogulok egyedül, akkor ha hazajövök, a mostani munkahelyre biztos nem vennének vissza. De már nem tudok itt élni. Nem szeretem az itteni embereket, én a pörgésre vágyom. Mindig arra gondolok, de jó lenne elköltözni, nem élhetem le így az életem. Anyagilag viszont itt éri meg. Iskola mellett normális állást találni?


2011. máj. 28. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
mi lenne, ha a szüleidtől költöznél el abba a városba ahol dolgozol? magad ura lennél, és lehet az életed id pörgősebbé válna
2011. máj. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Nézd én nem dönthetek helyetted,de adok egy dalt segítségnek:

http://www.youtube.com/watch?v=kMxRwBU_dvk

2011. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatomat tudom elmesélni.


A héten harmadszorra költöztünk a párommal másik városba. Egyik esetben sem volt semmi biztos, ami miatt mentünk volna, csak menni akartunk.

Többnyire olyan okokból, mint amiért te is utálod a munkahelyed. Mondjuk az igaz, hogy párban könnyebb.


De én azt tanácsolom vágj bele, csak nyerhetsz vele. Legrosszabb esetben visszaköltözöl a szüleidhez.


Viszont szerintem próbáld meg úgy csinálni, hogy keress munkát Pesten, járj el állásinterjúkra, és amikor tuti, akkor mondj fel és menj. Addig pedig bírd ki.

2011. máj. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudod már,hogy Pesten hová mennél??? Tájékozódtál?Vagy csak úgy bele a vakvilágba? Gondold meg! Aztán még egyszer!
2011. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mit dolgozol?mert itt fent sem egyszerű munkát találni...

de biztosan jobban megéri mint vidéken. Én is onnan költöztem fel,van lehetőség fent is bár a szakmámban már nem látok reményt....

csak akkor mondj fel ha találsz valamit itt!


De a munkáltatók itt sem jobbak, és sose tudhatod!

De mindenképp vágj bele!

2011. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a dal (Sárközi Anita) nagyon passzol. Okos lenne, ha előre kimunkálnád az útvonalat, úgy értem keresnél munkát, lakhatást is, és mikor megvan a lehetőség, akkor pattanni. Külföldben is godnolkodnék a helyedben, majd a főiskola után. Nagyobb kaland, biztosabb megélhetés. Szóval vágj bele szerintem is, csak készítsd elő az elmozdulást.
2011. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!