Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések

A kérdés

Idén 23 leszek. Van egy fél ház a nevemen. Szeretnénk összeköltözni a barátommal abba a házba. Mindketten dolgozunk. Anyáméknak együtt vagy külön jelentsük be? És ha azt mondják nem mehetünk?

2011. máj. 29. 13:25  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Kié a másik fél? Tesó? Mindenképp kell annak a beleegyezése, akinek a tulajdona. Ha a szüleitek nevén van, együtt jelentsétek be, amúgy is.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont 2011. máj. 29. 13:29 Privát üzenet

Akkor nem tehetsz semmit.

De az nem tiszta, lakik ott valaki? Anyádék abban a házban laknak? Egyáltalán velük osztozol?

Szerintem jobb lenne, ha egyedül jelentenéd be, mert elég kínos beszélgetés sülhet ki belőle. És egyébként se jelentsd be, hanem hozd fel, mint elképzelést, ötletet.

A szüleid egyébként hogyan viszonyulnak a barátodhoz? Ez is fontos lehet.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont 2011. máj. 29. 13:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem lakik ott senki. A tesóm nevén van de ő még kiskorú 13 éves és tuti nem költözne oda.

Mi a Párommal már laktunk külön másik városba de a munkahelyen létszámleépítés miatt hazaköltöztünk. Most h ismét mindketten dolgozunk újra szeretnénk összeköltözni, és mivel van egy fél ház a nevemen minek fizessünk albérletet?

# 3/11Időpont 2011. máj. 29. 13:31 Privát üzenet
Ha nem lakik ott senki akkor semmi akadálya. De anyudéknak te mond elsőnek, hogy mire gondoltatok.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont 2011. máj. 29. 13:45 Privát üzenet
" És ha azt mondják nem mehetünk?" 23 évesen ilyen problémáid vannak? Szeretnétek menni és kész. Mentek.

# 5/11Időpont 2011. máj. 29. 13:50 Privát üzenet

Mivel a tesód nevén van, elvileg a szüleid nem ellenezhetik. Bár nem tudom, hogy működik, ha kiskorú a másik tulajdonos...

De először beszélgess csak te anyukáddal erről az elképzelésről, magyarázd el a logikus érveidet, hogy legalább addig sem kell albi, stb.

# 6/11Időpont 2011. máj. 29. 13:57 Privát üzenet
Jó, csak azt tudjad, hogy 5 év múlva, ha tesód betölti a 18-at, azonnal követelheti a részét. Szóval ha beleegyeznek a szüleitek, akkor én egyelőre tuti nem áldoznék semmit a lakásra. Most, ha megkérded tesód, úgy is mindenbe beleegyezne, még nem látja át ezeket a dolgokat, de 5 év alatt sokat változik a gondolkodása, szóval erre figyelj.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont 2011. máj. 29. 13:58 Privát üzenet
A kiskorú tesód helyett a szülő dönt ilyen esetben, amíg Ő 18 nem lesz.És a gyámhivatal is beleszólhat, sőt, szerintem az ő engedélyük kell hozzá, mivel ők védik a kiskorú vagyonát.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont 2011. máj. 29. 14:09 Privát üzenet
Mivel a lakás fele a tiéd, ezért beköltözhetsz, nem kell ehhez senki más engedélye

# 9/11Időpont 2011. máj. 29. 17:41 Privát üzenet
Azért tényleg kalkuláld bele, hogy ha mondjuk a tesód is 5 vagy 10 év múlva igényt tart rá, akkor vagy ki kell fizetnetek az ő részét, vagy odaköltözhet hozzátok, ami gondolom nem akkora buli!

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont 2011. máj. 30. 09:39 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
2 éve csókolóztam egy sráccal, de volt párom. Akkor pár hónapja voltunk együtt. Viszont most megtudta egy ismerős. Elmondjam a páromnak?
Hova tűnt a szerelem? 5 éve vagyok együtt a párommal, de mintha a testvérem lenne. Nincs szex, nincs csók, nincs romatnika. Mintha a tesómmal laknék. Veled volt/van ilyen? Mit tettél?
Tönkretehet egy párkapcsolatot, ha a nő keres többet? Ha már együtt él a pár, van jelentősége annak, ki mennyi pénzt hoz haza?
Az normális ha a páromat már nem szerelemmel szeretem? Olyan nekem mint egy családtag akit mindennél jobban szeretek és bármit megtennék érte! (4éve vagyunk együtt)
Ha egy pár évek óta együtt van és az egyik fél hízik/elpunnyad, akkor van joga a másik félnek az kérni tőle, hogy fogyjon le a régi súlyára?
Nem tetszik a párom édesapjának, hogy együtt vagyok a fiával, mert az én családom nem gazdag. Hogy kezeljem?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!